🐏 Oslavili jsme #vítězstvísvobody s Trikolórou, Svobodnými a Soukromníky! - 18/2021
V sobotu 8. 5. jsme nejprve v dopoledních hodinách napříč republikouuctili památku konce druhé světové válkya připomněli si tak den#vítězstvísvobody. Výročí si připomněli náš předseda Libor Vondráček s dalšími jihočechy v Písku, senátor Jaroslav Chalupský v Jindřichově hradci, místostarosta Chrudimi Petr Lichtenberg.V odpoledních hodinách jsme se přesunuli na pražské Výstaviště, kdeoslavy dne vítězství svobody pokračovaly.Akci#vítězstvísvobodyjsme v Praze zorganizovali společně s Trikolórou a Soukromníky, našimi koaličními patrnery.
Týdeník Svobody - 18. týden 2021
Zobrazit email v prohlížeči
Svobodě a odpovědnosti zdar!

V sobotu 8. 5. jsme nejprve v dopoledních hodinách napříč republikou uctili památku konce druhé světové války a připomněli si tak den #vítězstvísvobody. Výročí si připomněli náš předseda Libor Vondráček s dalšími jihočechy v Písku, senátor Jaroslav Chalupský v Jindřichově hradci, místostarosta Chrudimi Petr Lichtenberg.


V odpoledních hodinách jsme se přesunuli na pražské Výstaviště, kde oslavy dne vítězství svobody pokračovaly. Akci #vítězstvísvobody jsme v Praze zorganizovali společně s Trikolórou a Soukromníky, našimi koaličními patrnery.

Akce začala ve 14 hodin u vstupu do Stromovky a probíhala cca do 17 hodin. Kdo dorazil, mohl se setkat s naším předsedou Liborem Vondráčkem, s předsedkyní Trikolóry Zuzanou Majerovou Zahradníkovou, místopředsedou Soukromníků Ladislavem Linkem a další spoustou lidí. 

Ne náhodou jsme se dali dohromady právě s Trikolórou a Soukromníky, kteří slavili s námi, a se kterými právě jdeme do voleb společně. Cílem akce nebylo samotné připomenutí si konce druhé světové války, ale též to, že máme podobný pohled na svobodu a věříme, že naše volební spolupráce může zažít spolu s vámi vítězství svobody nad pandemickým zákonem a dalšími zákony, které jdou tvrdě proti svobodě a důstojnosti jednotlivců. 

Na místě bylo možné podepsat Petici za ochranu svobody slova.
Samozřejmě na akci byly balónky, vynikající koláčky, reklamní předměty a hlavně dobrá a pozitivní nálada.


S pozdravem a přáním hezkého dne
předseda Svobodných
"Svoboda a odpovědnost musí jít ruku v ruce... jinak zhynou..."
Výběr Svobodných střípků
z médií

1) Svobodní: oslava vítězství svobody s Trikolórou a Soukromníky
Oslava #vítězstvísvobody s Trikolórou, Svobodnými a Soukromníky proběhla v Den vítězství – 8. května 2021 od 14 hodin v Praze Holešovicích. Celá zpráva z akce je k dispozici na tomto odkaze.

2) Svobodní si připomněli Den vítězství konce druhé světové války. 
Napříč Českou republikou jsme si připomněli den #vítězstvísvobody – 8. května. Již dopoledne si připomněli 76 let od konce druhé světové války místostarosta Chrudimi Petr Lichtenberg, senátor Jaroslav Chalupský v Jindřichově Hradci nebo náš předseda Libor Vondráček s dalšími Jihočechy v Písku. Zpráva zde.
3) Jiří Payne: Prezident před soud.
Jiří Payne ve svém blogu popisuje, jakým způsobem je možné stíhat prezidenta a to s ohledem na historický kontext zakotvení možnosti stíhat prezidenta v naší Ústavě ČR. Příspěvek Jiřího Payna je k dispozici na tomto odkaze.
4) Svobodní vyhlásili literární soutěž. 
Svobodní vyhlásili literární soutěž o velmi zajímavé věcné ceny. Zúčastnit se může každý, kdo se svěří se svým covidovým příběhem. Podmínky a podorbnosti k soutěži se dozvíte zde
5) Zálom: Členství naší republiky v EU má alternativu.
V souvislosti s tématem Svobodné hospody je článek od našeho místopředsedy, který zmiňuje alternativy k členství v EU. Jeho zamyšlení je dostupné na tomto odkaze.
Svobodná hospoda
Každé první pondělí v měsíci, až do října 2022, bude probíhat Svobodná hospoda na nějaké "komunální téma" tak, abychom byli v roce 2022 připraveni na komunální volby.

Minulý týden to byl komunální odpad. Bavili jsme se o tom, jaké mají obce možnosti... Skládkování, svážení, spalování. To byly termíny, které padly hned několikrát.

Plynule jsem tím mimochodem navázali i na minulou debatu o EU Green New Deal.


V pondělním pravidelném díle Svobodné hospody se dnes budeme bavit o vstupu ČR do Evropské unieSvobodní výročí vstupu ČR do EU dne 1. 5. neslavili. Vstup do EU není důvodem k oslavě, a to i proto, že všechny hvězdy na vlajce EU už dávno nesvítí stejně. Ta Německá a Francouzská svítí daleko jasněji a my jsme v roce 2009 přišli o právo veta, abychom se mohli bránit škodlivé legislativě EU, která nám je vnucována pomocí Směrnic a Nařízení.
EFTA narozdíl od EU žádné směrnice nepřijímá. Z EU přebírá jen 18,5 % legislativy a nemá žádný svůj EFTAparlament, kde by se jednotlivé státy přehlasovávaly. Nemá ani EFTAdotace ani 20 tisíc EFTAbyrokratů.

Její založení je skutečným důvodem k oslavě, protože připomíná, že spolupráce evropských států je možná i jinak, při zachování svrchovanosti a suverenity členských států. I proto jí připomněl nedávno náš #kalendářsvobody.

Jestli Vás téma EU zajímá více, můžete se přihlásit 10. 5. do naší Svobodné hospody, ve které se budeme o možnostech spolupráce v Evropě od 20:00 bavit.

Svobodná hospoda je tu pro vás! Přijďte diskutovat do online hospody přes ZOOM na bit.do/svobodna-hospoda, nebo můžete poslouchat zde na Facebooku.
Meeting ID: 988 4029 5488
Passcode: sberanem

Kalendář Svobody - 18. týden
10. 5. 1940: Winston Churchill premiérem
Po Chamberlainovi se britským premiérem stal člověk, který se rozhodl za to zarvat a 13. května v parlamentu pronesl: "Nemohu vám slíbit nic než krev, dřinu, slzy a pot." Lidé pochopili, že to je cena za svobodnou budoucnost a tento obchod uskutečnili.
11. 5. 1999: Svobodný přístup k informacím
Byl přijat zákon o svobodném přístupu k informacím. Zákon č. 106/1999 Sb., dává občanům možnost lepší kontroly nad veřejnou mocí a nutí instituce k větší transparentnosti.
12. 5. 1949: Západní Berlín
Skončila ruská blokáda západního Berlína. Uprostřed sovětského okupačního pásma se podařilo uhájit enklávu svobody, která představovala naději pro mnoho obyvatel komunistické despocie.
13. 5. 1888: Konec otroctví v Brazílii
Brazílie zrušila všechny formy otroctví. Země se nechvalně proslavila velkým importem otroků z Afriky, kteří zde měli mimořádně obtížné životní podmínky.
14. 5. 1907: Masaryk vystoupil v Říšské radě
Prof. Tomáš G. Masaryk vystoupil v Říšské radě s ostrou kritikou rakouského postupu proti jižním Slovanům obviněným ze spiknutí v tzv. záhřebském procesu. Místo trestu smrti se dočkali svobody.
15. 5. 1987: Pád Polyusu
Rusům se nepodařilo dostat na oběžnou dráhu strašidel­nou laserovou bitevní družici Polyus. Spadla. 
16. 5. 1944: Romské povstání v Osvětimi
6 tisíc osvětimských Romů se zabarikádovalo v osvětimském komplexu v den, kdy měla přijít smrt a ozbrojili se kameny a lopa­tami. Nacisté se dočasně stáhli a Romové ubránili vlastní životy. Většina z nich bohužel jen dočasně. 
Svobodné akce v terénu

Žádná akce už Vám neunikne, pokud si propojíte svůj kalendář s kalendářem Svobodných na Google.


Mělník - 15. 5. 2021 10:00:
Cestu do Svobody zahájíme den po výročí 90 let od smrti velkého Čecha Viktora Dyka.
Cesta bude zahájena u jeho rodného domu na Mělníku.

Viktor Dyk zemřel 14. května 1931 na ostrově Lopud v Chorvatsku, když se šel druhý den po příjezdu vykoupat do moře, jeho tělo bylo slavnostně převezeno do Prahy a je pohřben na Olšanských hřbitovech. Byl jedním z ‚disidentů‘ uvězněných v době První světové války za protihabsburskou činnost. Spolupracoval s Rašínem.


Praha - 15. 5. 2021 11:00:
Přijďte dát podpisem najevo, že stojíte o zachování České koruny!

Trikolóra, Svobodní, Soukromníci - ti všichni jsou pro zachování české koruny. 👑

🇨🇿 Chceme zachovat měnovou konkurenci, aby si lidé mohli vybírat, čím budou platit, takže je nutné zachovat českou korunu, která je pro nás navíc výhodná i makroekonomicky.

✌️ Čím větší výběr, tím větší svoboda, a proto vnímáme zavádění možnosti platit kryptoměnami, jako třeba i Bitcoin, za pozitivní.

🤝 Jako Svobodní proto chceme rozvolnit zákony, které nutí lidi např. platit nejnutnější položky jen v korunách, což chceme nechat na domluvě soukromých osob.

💸 Zároveň podporujeme ústavní ochranu platby v hotovosti.
------
O petičním trhu více na otevremecesko.cz/peticni-trh/


Bavorov - 6. 7. 2021 10:30

Připomeňte si společně s předsedou Svobodných na symbolickém místě v Husově rodném kraji, že boj za svobodu má různé podoby, ale rozhodně nikdy nekončí.
Svobodní 6. července 2021 pořádají u příležitosti 606. výročí upálení Mistra Jana Husa výstup na Svobodnou horu.

Sraz v 10:30 h. na náměstí v Bavorově (okr. Strakonice), a dále pak po žluté turistické trase na vrchol Svobodné hory.

Svobodná poradna
Pravidelná čtvrteční Svobodná poradna se v uplynulém týdnu věnovala již třetímu dílu na téma Kompenzační bonusy, ve kterém vám radil  "tajný" rádce z finančáku. Nyní šlo o debatu ohledně rozšíření o nové kompenzace platné od února/března. Dotazy jste mohli přímo podávat v online vysílání. Pokud jste díl nestihli sledovat živě, můžete jej shlédnout zpětně a klidně ještě podat dotaz ex post, na který vám rádce z finančáku rád odpoví. Třetí díl můžete shlédnout zde.

Tento týden se v naší poradně budeme zabývat tématem přístupu ke svobodným informacím. Symbolicky tento týden, před 22 lety, tj. 11. 5. 1999, byl přijat zákon o svobodném přístupu k informacím, který dává občanům možnost lepší kontroly nad veřejnoumocí a nutí instituce k větší transparentnosti. Chtěli byste vědět, jak, komu a za jakých podmínek podat žádost o svobodném přístupu k informacím? Co musí státní správa zveřejnit ze zákona a co ne? Přijďte diskutovat či sledovat naší pravidelnou čtvrteční poradnu na náš Facebook. 

Svobodné poradny jsou novým projektem Svobodných, jejich smyslem je pomáhat a radit lidem v celé řadě životních situací. Cílem Svobodných porad je být lidem nápomoci všem, kteří řeší nějaký problém a neví, jak na to. 

Starší díly Svobodné porady můžete též shlédnout na FB stránce Svobodných a nově na Youtube.

Sledujte tedy náš pravidelný díl ve čtvrtek 13. 5. od 18 hodin na FB Svobodných. 

Další díl Svobodné poradny: 
Téma: Pronájem bytu bez rizika: ochrana práv pronajímatelů - 20. 5. od 18:00 hod.

Do dalších dílů Svobodné poradny chystáme zvát celou řadu dalších odborníků z různých oblastí, kteří budou lidem radit a pomáhat. Pokud máte sami nějaký tip na téma či oblast, které by vás zajímalo, abychom zpracovali, pište nám na mail mluvci@svobodni.cz.

Odebírejte tento
týdeník ZDARMA!


Dostal se k vám tento mail od přátel? Chcete, aby vám už žádné novinky neunikly?
Stačí udělat jedinou věc.

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU
Pošlete to dál!

Budeme rádi, když nás budete číst i nadále a budete tento Týdeník přeposílat svým přátelům, aby měli také informace z více zdrojů a mohli si udělat ucelenější názor.

Můžete nás také dát do kopie,
ať víme, že má smysl noviny po večerech připravovat.

Nezobrazil se Vám email správně? Otevřít v prohlížeči
25.06.2021 Svobodní
Tento email byl odeslán na adresu vondracek@svobodni.cz.
Odesilatelem je Týdeník svobody, mluvci@svobodni.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.


S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla