🐏 Konec COVID opatření! Británie slaví den svobody? Kdy budeme slavit my? - 28/2021
V pondělí, tj. 19. 7. 2021 oslavila Británie den svobody! Zrušila totiž protiepidemická opatření a v zemi se konečně opět normálně žije! Na dálku tak Británii gratulujeme! Zároveň nám dávají naději, že i u nás se může žití vrátit do normálu. Kdy budeme slavit u nás? Kdy nám kromě zpívání povolí i tanec? Zatím to nevypadá vůbec růžově. V době, kdy se Británie chystala na totální rozvolnění, u nás strážník městské policie v Brně zlomil invalidní ženě ruku v rameni přizásahu kvůli tomu, že si nechtěla nasadit roušku! Viz zpráva zde - Jiří Randula píše primátorce Vaňkové.
Týdeník Svobody - 28. týden 2021
Zobrazit email v prohlížeči
Svobodě a odpovědnosti zdar!

V pondělí, tj. 19. 7. 2021 oslavila Británie den svobody! Zrušila totiž protiepidemická opatření a v zemi se konečně opět normálně žije! Na dálku tak Británii gratulujeme! 

Zároveň nám dávají naději, že i u nás se může žití vrátit do normálu. Kdy budeme slavit u nás? Kdy nám kromě zpívání povolí i tanec?

Zatím to nevypadá vůbec růžově. V době, kdy se Británie chystala na totální rozvolnění, u nás strážník městské policie v Brně zlomil invalidní ženě ruku v rameni při zásahu kvůli tomu, že si nechtěla nasadit roušku! 

S pozdravem a přáním hezkého dne
předseda Svobodných
"Svoboda a odpovědnost musí jít ruku v ruce... jinak zhynou..."
Výběr Svobodných střípků
z médií

1) Uskupení Trikolora Svobodní Soukromníci: musíme zabránit sociálnímu a průmyslovému inženýrství byrokratů z EU.
Trikolora Svobodní a Soukromníci dlouhodobě kritizují přebujelou unijní byrokracii. Tentokrát jsme se vyjádřili vůči ekologickému balíčku, který chce snížit emise skleníkových plynů, zavést uhlíkové clo, zakázat prodej nových aut na benzín či naftu, atd. Celá zpráva zde.

2) Dočekal: za dovolenou si připlatíte a peníze půjdou do EU.  
Místopředseda Jan Dočekal poskytl rozhovor pro Parlamentní listy, ve kterém mimo jiné hovoří o tlaku EU na ČR přijmout euro, o tom, že EU zaostala v oblasti vakcín, atd. A jaký má Jan názor na Viktora Orbána? To se dočtete na tomto odkaze.

3) ForSport: 22 minut s Liborem Vondráčkem
"Za újmu dětí ve vzdělání a pohybu nikdo zřejmě osobní zodpovědnost neponese. Jako sportovec to vnímám jako velký problém a jako právníkovi mi vadí, že právo a správno se vzdalují. Cesta k nápravě však nevede přes právníky, ale politicky jako tvůrce práva," tyto myšlenky zazněly od našeho předsedy v politicko-sportovním rozhovoru

4) Zálom: zase zavřou Česko? Stačí záminka, jendo číslo, které se hodí.
Místopředseda Luboš Zálom poskytl obsáhlý rozhovor na téma covid, očkování, zachování české koruny, vyloučení Maďarska z EU a mnoho dalších. Celý rozhovor je zde.
5) Předali jsme cenu vítězce literární soutěže.
Předali jsme cenu vítězce literární soutěže. Cenu jí doručil náš předseda Libor Vondráček a Angelo Purgert, autor knihy První republika, kterou si vítězka z nabízených ocenění vybrala. Zpráva včetně fotogalerie je na tomto odkaze
6) Dočekal: Proč jsou drahé stavebniny?
Místopředseda Jan Dočekal ve svém blogu popisuje a vysvětluje, proč jsou drahé stavebniny? Proč tomu tak je? A proč se bude vše zdražovat? Na tyto a další otázky naleznete odpovědi zde.
Kalendář Svobody - 28. týden
19. 7. 1986: Na svobodu po drátě
Robert Ospald a Zdeněk Pohl utekli z ČSSR u Dyjákoviček po horním drátě vedení velmi vysokého napětí. V 6 hodin ráno se dostali do Kleinhaugsdorfu. Zažádali o azyl a užívali nově nabyté svobody.
20. 7. 1919: Narození Edmunda Hillaryho
Edmund Hillary byl horolezec a cestovatel, první člověk, který zdolal Mount Everest. Ať už na Mount Everestu, na jižním, nebo severním pólu, všude tam si mohl užívat pocitu absolutní lidské svobody v místech, kam politici a jejich moc nedosáhne.
21. 7. 1989: První soukromý hotel v ČSSR
Večerní Praha otiskla článek o tom, jak dva odvážlivci dostali od městského národního výboru povolení na provozování prvního soukromého hotelu v Československu. A to ještě před revolucí. Možné je všechno!
22. 7. 1848: Říšský sněm
Ve Vídni začal Říšský sněm - první rakouský ústavodárný parlament volený na základě širokého volebního práva, s Tylem i Palackým. Sněm zvládl zrušit poddanství, připravit novou ústavu a výrazně tak přispět ke svobodě.
23. 7. 1764: James Otis
James Otis z Massachusetts protestoval proti britským daním. Zastupoval kolonisty, kteří odmítali britské zákony, neboť jejich hlas nebyl zastoupen v Britském parlamentu. No taxation without representation!
24. 7. 1959: Chruščovovy pračky
Nixon debatoval s Chruščovem na obchodní výstavě v Moskvě. Chruščov před maketou americké kuchyně prohlásil, že sovětské hospodyně “všechny tyto věci mají doma”. Jenže ve skutečnosti neměly, řekly si to mezi sebou a on utrpěl propagandistickou prohru.
25 7. 1942: Norský manifest
Norský manifest nenásilného odporu Odbojové hnutí v Norsku vydalo manifest nenásilného odporu proti nacistické okupaci.            
Svobodný beran

„Bitcoin je odpovědí na čím dál větší znehodnocování měn,“ řekla Lucie Komárková, která byla hostem 13. dílu Svobodného Berana.

Není náhodou, že tato "první dáma českých kryptoměn" byla členkou strany Svobodní. Strany, která chce uchovat českou korunu, ale zároveň chce odbourat bariéry pro používání kryptoměn v soukromoprávních vztazích.

Právě kryptoměny jsou pro mnoho lidí dnes nejlepší cestou, pro uchovávání hodnoty jejich úspor, a jednou z mála pojistek proti snahám států sledovat a brzy možná i omezovat nejrůznější finanční toky.

"Měnová konkurence je tím, co poskytuje lidem svobodu," přitakal Libor Vondráček, který Lucii zpovídal a nezapomněl ani na poslední otázku, který se týkala sportu. Víte, jakému sportu se Lucie Komárková intenzivně věnuje ❓ Možná vás závěr rozhovoru překvapí, poslechněte si ho až do konce

Svobodné akce v terénu

Žádná akce už Vám neunikne, pokud si propojíte svůj kalendář s kalendářem Svobodných na Google.

Odebírejte tento
týdeník ZDARMA!


Dostal se k vám tento mail od přátel? Chcete, aby vám už žádné novinky neunikly?
Stačí udělat jedinou věc.

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU
Pošlete to dál!

Budeme rádi, když nás budete číst i nadále a budete tento Týdeník přeposílat svým přátelům, aby měli také informace z více zdrojů a mohli si udělat ucelenější názor.

Můžete nás také dát do kopie,
ať víme, že má smysl noviny po večerech připravovat.

Nezobrazil se Vám email správně? Otevřít v prohlížeči
18.09.2021 Svobodní
Tento email byl odeslán na adresu vondracek@svobodni.cz.
Odesilatelem je Týdeník Svobody - Svobodní, mluvci@svobodni.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.


S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla