🐏 Necháme vám víc - den daňové svobody - 27/2021
Letošní den daňové svobody připadl na 25. června. V tento den jsme měli v plánu realizovat celou řadu akcí napříč republikou a připomenou si tento den. Bohužel den předtím zasáhlo Moravu ničivé tornádo, tudíž jsme si s ohledem na tuto mimořádnou situaci den daňové svobody nepřipomínali. Připomínáme si ho alespoň nyní.... Nižší daně, více peněz v domácnostech a méně přerozdělování. To jsou zásady, kterých se jako Svobodní držíme! Termín dne daňové svobody nám napovídá, kolik nám stát bere na daních. Letos jsme si to symbolicky znázornili na ukousnutém rohlíku. Dříve jsme dávali půl koblihy, a všichni chápali, kam tím míříme, málokdo si totiž uvědomuje, že na kampani se sice rozdávají koblihy celé, ale v realitě Vám stát sebere polovinu "z koblihů, na které si sami vyděláte" a někomu ještě více. Po posledních dvou letech a bilionovém dluhu, jsme však usoudili, že suchý rohlík - a polovina z něj, to je to co den daňové svobody 2021 vykreslí nejlépe. Trikolora Svobodní Soukromníci plánují antibyrokratickou revoluci a díky tomu vám nechají v peněženkách víc! Více v našem společném programu.
Týdeník Svobody - 27. týden 2021
Zobrazit email v prohlížeči
Svobodě a odpovědnosti zdar!

Letošní den daňové svobody připadl na 25. června. Jedná se o historicky nejpozdější termín DDS v České republice!

V tento den jsme měli v plánu realizovat celou řadu akcí napříč republikou a připomenou si tento den. Bohužel den předtím zasáhlo Moravu ničivé tornádo, tudíž jsme si s ohledem na tuto mimořádnou situaci den daňové svobody nepřipomínali. Připomínáme si ho alespoň nyní....

Nižší daně, více peněz v domácnostech a méně přerozdělování.
To jsou zásady, kterých se jako Svobodní držíme! Termín dne daňové svobody nám napovídá, kolik nám stát bere na daních. Letos jsme si to symbolicky znázornili na ukousnutém rohlíku.

Dříve jsme dávali půl koblihy, a všichni chápali, kam tím míříme, málokdo si totiž uvědomuje, že na kampani se sice rozdávají koblihy celé, ale v realitě Vám stát sebere polovinu "z koblihů, na které si sami vyděláte" a někomu ještě více.

Po posledních dvou letech a bilionovém dluhu, jsme však usoudili, že suchý rohlík - a polovina z něj, to je to co den daňové svobody 2021 vykreslí nejlépe.

Trikolora Svobodní Soukromníci plánují antibyrokratickou revoluci a díky tomu vám nechají v peněženkách víc! Více v našem společném programu.
S pozdravem a přáním hezkého dne
předseda Svobodných
"Svoboda a odpovědnost musí jít ruku v ruce... jinak zhynou..."
Výběr Svobodných střípků
z médií

1) Uskupení Trikolora Svobodní Soukromníci se jako první připojili k Deklaraci o budoucnosti Evropy.
Trikolora Svobodní a Soukromníci se jako první české politické uskupení připojilo k Deklaraci, kterou podepsali předsedové 16 evropských politických stran. Celá zpráva je zde.

2) Svobodní si připomněli památku Mistra Jana Husa.
Svobodní se svým předsedou Liborem Vondráčkem si připomněli 606. výročí upálení Mistra Jana Husa a uskutečnili výstup na Svobodnou horu, která se tyčí nad Husovým rodným krajem mezi Husincem a Bavorovem. Zpráva z akce včetně fotogalerie je na tomto odkaze

3) Předseda Libor Vondráček: za cenu vakcíny radši vstup do bazénu či sauny. Ať si občan vybere.  
Libor Vondráček poskytl rozhovor pro Parlamentní listy, ve kterém mimo jiné popisuje možnosti řešení covid krize, zabývá se otázami kolem vakcinace, zasahování do osbních svobod, atd. Rozhovor je k dispozici na tomto odkaze.

4) Libor Vondráček navštivil podcast RobinStudio
"Většina politiků ukrajuje svobodu jako kolečka salámu, našim úkolem je vracet kolečka zpátky na šišku. Vracet lidem svobodu zpět do jejich rukou," uvedl náš předseda v rozhovoru, který celý můžete pustit na tomto odkaze

5) Nejvyšší správní soud již rozcupoval několik vládních opatření! Konstatoval, že jsou protizákonná.
V jednom z rozsudků, které se zabývaly zákonností vládních opatření se doslova cituje, že "není možné připustit, aby se v demokratickém právním státě stal ministr zdravotnictví (byť s dobrými úmysly) dokonce bez vyhlášení nouzového stavu osobou obdobnou římskému diktátorovi s rozsáhlou možností regulovat lidské chování“. Až takhle to vidí soudce ve svém rozhodnutí. Zpráva zde.
Kalendář Svobody - 27. týden
12. 7. 2012: Legalizace konopí v ČR
Český parlament schválil legalizaci konopí v ČR pro léčebné účely. Malý krok pro poslance, velký krok pro všechny, kterým konopí pomáhá od bolesti. Snad se časem dostaneme dál.
13. 7. 1878: Nezávislost Černé Hory
Černá Hora byla prohlášena 27. nezávislým státem na světě.
14. 7. 1420: Bitva na Vítkově
V roce 1420 došlo k prvnímu střetnutí husitských vojsk a bojovníků křížových výprav. Husité zvítězili a ukázali, že jsou ochotni bojovat do krajnosti a dali najevo sílu českých husitských vojsk. Dnes na Vítkově můžeme najít Národní památník.
15. 7. 1834: Definitivně zrušena španělská inkvizice
Španělská inkvizice byla definitivně a nezvratně zrušena. Mučení, tresty bez spravedlivého soudu a neúměrně vysoká církevní moc se staly minulostí. Zdravý rozum zase jednou zvítězil.
16. 7. 1969: Start Apolla 11
Apollo 11 se dostalo na oběžnou dráhu Země a velitele posádky Neila Armstronga s jeho týmem osvobodilo od pozemské gravitace. O čtyři dny později se Armstrong stal prvním člověkem na Měsíci.
17. 7. 1989: Milouš Jakeš na Červeném hrádku
"Tak řekněme paní Zagorová, je to milá holka, všechno, no ale ona už tři roky po sobě bere 600 tisíc každý rok." Nahrávka směšného projevu generálního tajemníka ÚV KSČ urychlila pád režimu v Československu.
18. 7. 1936: Osvobození přimrzlého jazyka
Williamovi Cunninghamovi v Brisbane přimrznul k potrubí jazyk v mlékárně. Osvobozen byl pomocí teplé vody. Komu se to někdy také stalo, ten potvrdí, že i taková banální svoboda je docela fajn.               
Svobodné akce v terénu

Žádná akce už Vám neunikne, pokud si propojíte svůj kalendář s kalendářem Svobodných na Google.

Odebírejte tento
týdeník ZDARMA!


Dostal se k vám tento mail od přátel? Chcete, aby vám už žádné novinky neunikly?
Stačí udělat jedinou věc.

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU
Pošlete to dál!

Budeme rádi, když nás budete číst i nadále a budete tento Týdeník přeposílat svým přátelům, aby měli také informace z více zdrojů a mohli si udělat ucelenější názor.

Můžete nás také dát do kopie,
ať víme, že má smysl noviny po večerech připravovat.

Nezobrazil se Vám email správně? Otevřít v prohlížeči
20.10.2021 Svobodní
Tento email byl odeslán na adresu vondracek@svobodni.cz.
Odesilatelem je Týdeník Svobody - Svobodní, mluvci@svobodni.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.


S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla