🐏 Vyrážíme s peticí za zachování české koruny napříč republikou a dnes vás zveme do Svobodné hospody - 21/2021
Svobodě a odpovědnosti zdar! Český lev nosí na hlavě korunu jako symbol suverenity Zemí koruny České. Součástí naší suverenity je nejen symbolicky stabilní a silná měna, která svědčí českému hospodářskému živlu i úsporám našich občanů. Proto jsme připravili jako uskupení "Trikolora Svobodní Soukromníci" petici pro zachování české koruny, s kterou začínáme jezdit napříč republikou a sbírat podpisy všech, kterým zálěží právě na zachování české koruny vůči euru.
Týdeník Svobody - 21. týden 2021
Zobrazit email v prohlížeči
Svobodě a odpovědnosti zdar!

Český lev nosí na hlavě korunu jako symbol suverenity Zemí koruny České. Součástí naší suverenity je nejen symbolicky stabilní a silná měna, která svědčí českému hospodářskému živlu i úsporám našich občanů. Proto jsme připravili jako uskupení "Trikolora Svobodní Soukromníci" petici pro zachování české koruny, s kterou začínáme jezdit napříč republikou a sbírat podpisy všech, kterým zálěží právě na zachování české koruny vůči euru. 

Petici můžete podepsat na tomto odkaze, případně se za námi můžete přijít podívat osobně na stánek, jakmile dorazíme do vašeho města. Tento týden již začínáme v následujících městech: Mělník, Neratovice, Brandýs nad Labem - Stará Boleslav.

S naší peticí za zachování české koruny máme v úmyslu navštívit všechna okresní města v České republice. Kam a kdy s peticí zrovna zavítáme budete moci sledovat v našem sdíleném kalendáři (případně na Facebooku či na našem webu) a budeme vám velmi vděčni, pokud k nám na stánek dorazíte a podepíšete petici za její zachování. Rovněž se na našich stáncích můžete kromě petice těšit na celou řadu zajímavých osobností, zajímavý program, velmi dobrou náladu a vlnu pozitivní energie!
Těšíme se na setkání s vámi!


S pozdravem a přáním hezkého dne
předseda Svobodných
"Svoboda a odpovědnost musí jít ruku v ruce... jinak zhynou..."
Svobodná hospoda
Minulý týden jsme se v naší pravidelné Svobodné hospodě bavili o zachování české koruny. Trikolora, Svobodní, Soukromníci - ti všichni jsou pro zachování české koruny. Chceme zachovat měnovou konkurenci, aby si lidé mohli vybírat, čím budou platit, takže je nutné zachovat českou korunu, která je pro nás navíc výhodná i makroekonomicky. Na celou řadu otázek jsme nacházeli odpovědi v naší pravidelné Svobodné hospodě. 


Tento týden se budeme v naší Svobodné hospodě zabývat otázkami kolem cenzury a svobody slova. Líbí se vám trend omezování svobody slova pod rouškou boje s dezinformacemi? Je to už cenzura? Jaké jsou mantinely svobody slova? Jestli Vás toto téma zajímá více, můžete se přihlásit 31. 5. do naší Svobodné hospody, ve které se budeme o této problematice od 20:00 bavit.  Svobodná hospoda je tu pro vás! Přijďte diskutovat do online hospody přes ZOOM na bit.do/svobodna-hospoda, nebo můžete poslouchat zde na Facebooku.

Meeting ID: 988 4029 5488
Passcode: sberanem 

Výběr Svobodných střípků
z médií

1) Tisková zpráva: Trikolora Svobodní Soukromníci - spolupráce TSS doladila poslední detaily spolupráce. 
Ve čtvrtek 27. května byla oznámená spolupráce Trikolory, Svobodných a Soukromníků, kteří v tiskové zprávě společně uvedli, že do Sněmovních voleb půjdou společně jako jedna strana. Znění celé tiskové zprávy je k dispozici na tomto odkaze

2) Trikolora Svobodní Soukromníci - vydáme se ke svobodě nebo k totalitě?
Uskupení Trikolora Svobodní Soukromníci vydali společnou tiskovou zprávu, ve které popisují, zda se vydáme cestou svobody nebo naopak míříme k totalitě a to právě v souvislosti s novelou tzv. pandemického zákona. Celá zpráva je k dispozici zde
3) Stanovisko: vyzýváme ministra zdravotnictví Vojtěcha, aby odvolal ředitele Arenbergera.  
Vydali jsme stanovisko, které jsme rovněž zaslali přímo ministru Vojtěchovi, ve kterém ho vyzýváme, aby hned z několika vážných důvodů odvolal ředitele Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petra Arenbergera. Znění stanoviska si můžete přečíst zde
4) Pohlídejte demokracii při sněmovních podzimních volbách - okrskové volební komise. 
Opětovně připomínáme, že je třeba pohlídat demokracii u podzimních voleb. Stále se můžete přihlašovat do okrskových volebních komisí a to na tomto odkaze: okrsky.svobodni.cz
5) Literární soutěž: další covidový příběh. 
Přinášíme vám další příspěvek z literární soutěže „Příběh nesvobody“. Tentokrát nesoutěžní, protože je z naší vlastní dílny. SOUTĚŽ VŠAK POKRAČUJE DÁLE! Na další výherce čekají hodnotné ceny. Podmínky soutěže naleznete na tomto odkaze – literární soutěž. Sdílejte a pište, ať si příště můžeme přečíst třeba právě ten váš.
Debata tří lídrů ve studiu
Trikolora Svobodní a Soukromníci doladili psolední detaily spolupráce. Do sněmovních voleb jdeme společně jako jedna strana. Tuto informaci jsme oznámili v tiskové zprávě dne 27. května, před samotnou debatou tří lídrů. Celá tisková zpráva o volební spolupráci je k dispozici zde: Spolupráce Trikolora Svobodní Soukromníci

Téhož dne probíhala avizovaná debata tří lídrů a to od 19 hodin v živém vysílání. Debatu jste mohli sledovat živě. Pokud jste to nestihli, můžete se rovněž podívat i ze záznamu zde na Facebooku, případně zde na Youtube

Kalendář Svobody - 21. týden
31. 5. 1990: Konec města Karla Marxe
Karl-Marx-Stadt se vrátil k původnímu názvu Chemnitz. Na tvůrce komunistického manifestu v názvu města místní obyvatelé v době nově nabyté svobody jistě nebyli hrdí.
1. 6. 1949: Narození Rudyho Kovandy
V Brně se narodil Rudy Kovanda. Nechybělo mnoho a stal by se v roce 1975 Zlatým slavíkem. Komunisti se toho však zalekli a hlasy pro něho skartovali.
2. 6. 1924: Volební právo pro indiány
V USA byla přiznána původnímu obyvatelstvu občanská práva, včetně práva volebního. O mnohé zažité svobody však nenávratně přišli s faktickým zánikem či razantní změnou své kultury pod tlakem kultury nové.
3. 6. 1989: Náměstí Nebeského klidu
Pietní shromáždění na Tchien-an-men se změnilo v manifestaci za demokratické změny v Číně. Události začaly v polovině dubna 1989, kdy se konalo uctění památky zemřelého reformátora Chu Jao-panga.
4. 6. 1989: Den vítězství Solidarity
V prvních polosvobodných volbách v Polsku drtivě zvítězila Solidarita. Komunisté prohráli a nikdy už v Polsku nehráli významnou úlohu, na čemž se v následujících letech zřejmě nic nezmění.
5. 6. 1415: Jan Hus v Kostnici
Prvního slyšení v Kostnici se dostalo Janu Husovi, který zde hájí individuální přístup k víře. Autoritě koncilu se nepodrobil, i když za to nakonec zaplatil cenu nejvyšší.
6. 6. 1944: Den D
Vylodění v Normandii je do dnešního dne jedním z nejvýznamnějších dnů průběhu 2. světové války. Porážka nacistického Německa byla blíže, než kdy dříve.
Svobodná poradna
Pravidelná čtvrteční Svobodná poradna se v uplynulém díle věnovala tématu pronájmu bytůPoradili jsme vám, jak si správně vybrat nájemce, jaká je současná legislativa a na co si dát pozor při sepsání nájemní smlouvy. To vše formou konkrétních rad. 

Dotazy jste mohli přímo podávat v online vysílání. Pokud jste díl nestihli sledovat živě, můžete jej shlédnout zpětně a klidně ještě podat dotaz ex post, na který vám Marek Hejduk rád odpoví. Tento díl můžete shlédnout na tomto odkaze.

Tento týden se budeme bavit o velmi aktuálním tématu souvisejícímu s covidem a to o žalobách na stát, na koho se obracet, jak vymáhat škodu, atd.? Pokud vás téma zajímá, pojďte diskutovat či alespoň sledovat náš díl Svobodné poradny ve čtvrtek 3. 6. od 18 hodin na našem Facebooku

Svobodné poradny jsou novým projektem Svobodných, jejich smyslem je pomáhat a radit lidem v celé řadě životních situací. Cílem Svobodných porad je být lidem nápomoci všem, kteří řeší nějaký problém a neví, jak na to. 

Starší díly Svobodné porady můžete též shlédnout na FB stránce Svobodných a nově na Youtube.

Předběžný rozpis dalších témat Svobodných poraden: 
10. 6. - Občan a přístup k informacím dle zákona 106
17. 6. - Přestupky a správní řízení
24. 6. - Finanční rádce II.

Do dalších dílů Svobodné poradny chystáme zvát celou řadu dalších odborníků z různých oblastí, kteří budou lidem radit a pomáhat. Pokud máte sami nějaký tip na téma či oblast, které by vás zajímalo, abychom zpracovali, pište nám na mail mluvci@svobodni.cz.

Svobodný beran
Jaký má covid dopad na naše tělesné s psychické zdraví? Jak připravit tělo na všemožné nemoci? Na tyto a další otázky jsme nacházeli společně odpovědi v našem pořadu Svobodný beran s Pavlem Mackem, učitelem silového a kondičního tréninku a zdravé životosprávy obecně a zároveň mluvčím proti vládě manifestujících trenérů a zástupců fitnes center. 

"Nemysleme jen na COVID. Připravte své tělo na všechny nemoci a dlouhý život", říká mimo jiné Pavel Macek, se kterým jsme se bavili o sportu, o zdraví a i o tom, proč by se ministerstvo zdravotnictví dnes mělo jmenovat spíše ministertsvo nemocnictví. Nakonec se náš předseda Libor Vondráček ve studiu dotazoval i na bitcoiny. 

Tento díl Svobodného berana jste mohli sledovat 25. května od 20:15 živě. Pokud jste to nestihli, můžete jej shlédnout i zpětně ze záznamu v tomto odkaze
Svobodné akce v terénu

Žádná akce už Vám neunikne, pokud si propojíte svůj kalendář s kalendářem Svobodných na Google.


Den daňové svobody po celé ČR - 25. 6. 2021

Oslavte s námi den daňové svobody.


Bavorov - 6. 7. 2021 10:30

Připomeňte si společně s předsedou Svobodných na symbolickém místě v Husově rodném kraji, že boj za svobodu má různé podoby, ale rozhodně nikdy nekončí.
Svobodní 6. července 2021 pořádají u příležitosti 606. výročí upálení Mistra Jana Husa výstup na Svobodnou horu.

Sraz v 10:30 h. na náměstí v Bavorově (okr. Strakonice), a dále pak po žluté turistické trase na vrchol Svobodné hory.

Odebírejte tento
týdeník ZDARMA!


Dostal se k vám tento mail od přátel? Chcete, aby vám už žádné novinky neunikly?
Stačí udělat jedinou věc.

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU
Pošlete to dál!

Budeme rádi, když nás budete číst i nadále a budete tento Týdeník přeposílat svým přátelům, aby měli také informace z více zdrojů a mohli si udělat ucelenější názor.

Můžete nás také dát do kopie,
ať víme, že má smysl noviny po večerech připravovat.

Nezobrazil se Vám email správně? Otevřít v prohlížeči
20.10.2021 Svobodní
Tento email byl odeslán na adresu vondracek@svobodni.cz.
Odesilatelem je Týdeník Svobody - Svobodní, mluvci@svobodni.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.


S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla