🐏 Vraťme české koruně korunu. Petice a mnoho dalšího - 19/2021
Svobodě a odpovědnosti zdar! Po zveřejnění programu koalice SPOLU a Pirátů se STANEM naplno rozjíždíme kampaň na podporu zachování české koruny, která bude po volbách zřejmě v největším ohrožení od doby jejího vzniku. Proto jsme se už minulý týden znovu ponořili do sběru podpisů pod petici za zachování České koruny a pokračovat v tom budeme týden poté 22. 5. OD 11:00 NA PETIČNÍM TRHU, OTEVŘENÉ ČESKO. Trikolóra, Svobodní, Soukromníci - ti všichni jsou pro zachování české koruny. Chceme zachovat měnovou konkurenci, aby si lidé mohli vybírat, čím budou platit, takže je nutné zachovat českou korunu, která je pro nás navíc výhodná i makroekonomicky. Čím větší výběr, tím větší svoboda, a proto vnímáme zavádění možnosti platit kryptoměnami, jako třeba i Bitcoin, za pozitivní. Jako Svobodní proto chceme rozvolnit zákony, které nutí lidi např. platit nejnutnější položky jen v korunách, což chceme nechat na domluvě soukromých osob. Zároveň podporujeme ústavní ochranu platby v hotovosti.
Týdeník Svobody - 19. týden 2021
Zobrazit email v prohlížeči
Svobodě a odpovědnosti zdar!

Po zveřejnění programu koalice SPOLU a Pirátů se STANEM naplno rozjíždíme kampaň na podporu zachování české koruny, která bude po volbách zřejmě v největším ohrožení od doby jejího vzniku.

Proto jsme se už minulý týden znovu ponořili do sběru podpisů pod petici za zachování České koruny a pokračovat v tom budeme týden poté 22. 5. OD 11:00 NA PETIČNÍM TRHU, OTEVŘENÉ ČESKO.


Trikolóra, Svobodní, Soukromníci - ti všichni jsou pro zachování české koruny. 👑

🇨🇿 Chceme zachovat měnovou konkurenci, aby si lidé mohli vybírat, čím budou platit, takže je nutné zachovat českou korunu, která je pro nás navíc výhodná i makroekonomicky.

✌️ Čím větší výběr, tím větší svoboda, a proto vnímáme zavádění možnosti platit kryptoměnami, jako třeba i Bitcoin, za pozitivní.

🤝 Jako Svobodní proto chceme rozvolnit zákony, které nutí lidi např. platit nejnutnější položky jen v korunách, což chceme nechat na domluvě soukromých osob.

💸 Zároveň podporujeme ústavní ochranu platby v hotovosti.


O petičním trhu více na otevremecesko.cz/peticni-trh/

V petičních akcích plánujeme pokračovat napříč republikou, proto sledujte náš kalendář akcí, ať víte, kdy dojedeme i do vašeho města.

S pozdravem a přáním hezkého dne
předseda Svobodných
"Svoboda a odpovědnost musí jít ruku v ruce... jinak zhynou..."
Výběr Svobodných střípků
z médií

1) Svobodní si připomněli 90 let od úmrtí Viktora Dyka.
Svobodní si dne 15. 5. připomněli výročí 90 let od úmrtí Viktora Dyka. Vzpomínka se tradičně konala právě v rodném městě Viktora Dyka v Mělníku. Celá zpráva včetně fotogalerie je k dispozici zde

2) Havrda: Ještě blbější, než jsme čekali.
Místopředseda MUDr. Miroslav Havrda (náš garant pro zdravotnictví) ve svém článku velmi trefně popisuje, jak to bude s chozením do hospod Kdo ji bude moci navštívit, za jakých podmínek, co bude muset prokázat, atd. Mirek Havrda s nadsázkou mimo jiné uvádí, že by mohli být před vstupem do každé hospody policisté a vojáci, což se velmi osvědčilo při chránění zdravých občanů při nesmyslném zákazu pohybu mezi okresy. Příspěvěk je v tomto odkaze.
3) Jiří Payne: poradci v kriminále. 
Jiří Payne se ve svém blogu zmiňuje o historických případech poradců různých politiků, kteří díky své činnosti skončili za mřížemi.  Příspěvek Jiřího Payna je k dispozici na tomto odkaze.
Svobodná hospoda
Minulý týden jsme se v naší pravidelné Svobodné hospodě bavili o vstupu ČR do Evropské unie. Svobodní výročí vstupu ČR do EU dne 1. 5. neslavili. Vstup do EU totiž není důvodem k oslavě, a to i proto, že všechny hvězdy na vlajce EU už dávno nesvítí stejně. Ta Německá a Francouzská svítí daleko jasněji a my jsme v roce 2009 přišli o právo veta, abychom se mohli bránit škodlivé legislativě EU, která nám je vnucována pomocí Směrnic a Nařízení.


EFTA narozdíl od EU žádné směrnice nepřijímá. Z EU přebírá jen 18,5 % legislativy a nemá žádný svůj EFTAparlament, kde by se jednotlivé státy přehlasovávaly. Nemá ani EFTAdotace ani 20 tisíc EFTAbyrokratů.
Pokud jste hospodu nestihli sledovat živě, můžete se podívat ze záznamu zde.  


V pondělním pravidelném díle Svobodné hospody se dnes budeme bavit o velmi aktuálním tématu a to na téma COVIDpasy. Jaké to bude žít s covidpasem? Jaké by to bylo žít bez něj? Proč Andrej Babiš nedrží slovo z 6. ledna? A proč informace, která byla označována před pár měsíci jako dezinformace, je dnes realitou?

Jestli Vás téma COVIDpasů zajímá více, můžete se přihlásit 17. 5. do naší Svobodné hospody, ve které se budeme o této problematice od 20:00 bavit.

Svobodná hospoda je tu pro vás! Přijďte diskutovat do online hospody přes ZOOM na bit.do/svobodna-hospoda, nebo můžete poslouchat zde na Facebooku.
Meeting ID: 988 4029 5488
Passcode: sberanem

Kalendář Svobody - 19. týden
17. 5. 1949: Prokešův puč
Major Květoslav Prokeš se spolupracovníky zorga­nizovali rozsáhlý protiko­munistický puč za účasti armády. Byl bohužel prozrazen a účastníci popraveni nebo odsouzeni k mnohaletému vězení. Jeho počin v boji za svobodu si jistě zaslouží větší publicitu.
18. 5. 1987: Den žabího muže
Libor Veselý z Břeclavi, proměněný v žábu, proplaval železnou oponou. Žába nebo ryba, každý tvor chce svobodu.
19. 5. 1998: Svoboda Radka Jaroše
Český slavný horolezec Radek Jaroš zdolal bez kyslíkových přístrojů Mount Everest a vystoupil na vrchol. Ve stejný den v roce 2011 vylezl na Lhotse. Dle vlastních slov ho na horolezectví baví volnost, svoboda, samostatnost a zodpovědnost.
20. 5. 1806: Narození Johna Stuarta Milla
John Stuart Mill je autorem eseje "O svodobě" (1859), v níž hájí liberální pojetí svo­body - svobodu slova, právo shormažďovací, atd.
21. 5. 1921: Narození Andreje Sacharova
Významnou měrou se "zasloužil" o zkonstruování ruské vodíkové bomby. Později však úspěšně pracoval na jiné bombě - demokratické opozici proti sovětskému režimu. Základní surovinou pro konstrukci této bomby je prostá lidská touha po svobodě.
22. 5. 2013: Ve Venezuele došel toaletní papír
Kde je socialismus, tam časem dojde toaletní papír. Další důkaz tohoto pravidla dala Venezuela v roce 2013. Prezident Maduro musel uvolnit 79. miliónů dolarů na dovoz této komodity.
23. 5. 1747: Osvobození parádnice
Skupina měšťanek z Lysé nad Labem vysvobodila z tamní šatlavy purkmistrovu manželku. Ta byla uvězněna pro porušení zákazu hraběte Šporka, který měšťankám zakázal svobodné nošení přepycho- vějších šatů.
Svobodná poradna
Pravidelná čtvrteční Svobodná poradna se v uplynulém díle věnovala již potřetí tématu Kompenzačních bonusů, ve kterém vám radil  "tajný" rádce z finančáku. Nyní šlo o debatu ohledně rozšíření o nové kompenzace platné od února/března. Dotazy jste mohli přímo podávat v online vysílání. Pokud jste díl nestihli sledovat živě, můžete jej shlédnout zpětně a klidně ještě podat dotaz ex post, na který vám rádce z finančáku rád odpoví. Třetí díl můžete shlédnout zde.

Tento týden se v poradně budeme zabývat tématem pronájmu bytů. Poradíme vám, jak si správně vybrat nájemce, jaká je současná legislativa a na co si dát pozor při sepsání nájemní smlouvy. To vše formou konkrétních rad. Poradnou vás bude provázet Marek Hejduk. Pojďte sledovat naší pravidelnou čtvrteční poradnu na náš Facebook.

Dotazy nám můžete zasílat už teď na tento odkaz a ve čtvrtek v 18:00 nás sledujte na našem FB.  

Svobodné poradny jsou novým projektem Svobodných, jejich smyslem je pomáhat a radit lidem v celé řadě životních situací. Cílem Svobodných porad je být lidem nápomoci všem, kteří řeší nějaký problém a neví, jak na to. 

Starší díly Svobodné porady můžete též shlédnout na FB stránce Svobodných a nově na Youtube.

Sledujte tedy náš pravidelný díl ve čtvrtek 20. 5. od 18 hodin na FB Svobodných. 

Předběžný rozpis dalších témat Svobodných poraden: 
27. 5. - Prázdniny - cestování, na co se připravit, omezení
3. 6. - Žaloby na stát, na koho se obracet, jak vymáhat škodu
10. 6. - Občan a přístup k informacím
17. 6. - Přestupky

Do dalších dílů Svobodné poradny chystáme zvát celou řadu dalších odborníků z různých oblastí, kteří budou lidem radit a pomáhat. Pokud máte sami nějaký tip na téma či oblast, které by vás zajímalo, abychom zpracovali, pište nám na mail mluvci@svobodni.cz.
Svobodné akce v terénu

Žádná akce už Vám neunikne, pokud si propojíte svůj kalendář s kalendářem Svobodných na Google.


Bavorov - 6. 7. 2021 10:30

Připomeňte si společně s předsedou Svobodných na symbolickém místě v Husově rodném kraji, že boj za svobodu má různé podoby, ale rozhodně nikdy nekončí.
Svobodní 6. července 2021 pořádají u příležitosti 606. výročí upálení Mistra Jana Husa výstup na Svobodnou horu.

Sraz v 10:30 h. na náměstí v Bavorově (okr. Strakonice), a dále pak po žluté turistické trase na vrchol Svobodné hory.

Odebírejte tento
týdeník ZDARMA!


Dostal se k vám tento mail od přátel? Chcete, aby vám už žádné novinky neunikly?
Stačí udělat jedinou věc.

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU
Pošlete to dál!

Budeme rádi, když nás budete číst i nadále a budete tento Týdeník přeposílat svým přátelům, aby měli také informace z více zdrojů a mohli si udělat ucelenější názor.

Můžete nás také dát do kopie,
ať víme, že má smysl noviny po večerech připravovat.

Nezobrazil se Vám email správně? Otevřít v prohlížeči
25.06.2021 Svobodní
Tento email byl odeslán na adresu vondracek@svobodni.cz.
Odesilatelem je Týdeník Svobody - Svobodní, mluvci@svobodni.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.


S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla