🐏 Děkujeme za váš hlas! Vaše důvěra je pro nás velkým závazkem - 40/2021
Vážení příznivci svobody. Volby do Poslanecké sněmovny jsou za námi.Rádi bychom tímtopoděkovali všem, kteříhlasovali srdcema měliodvahu dát nám svůj hlasi přes nejistý výsledek.Vaše důvěraje pro násvelkým závazkemproto, abychom nášprogram hájilii mimo Poslaneckou sněmovnu. Dnes, krátce po volbách, jsme zklamaní, alenejsme zlomení.Boj za svobodu nikdy nekončí. My, co nejsme ovce, ale jsme berani, to nikdy nebudeme!
Týdeník Svobody - 40. týden 2021
Zobrazit email v prohlížeči
Vážení přátelé svobody!
Volby do Poslanecké sněmovny jsou za námi. Rádi bychom tímto poděkovali všem, kteří hlasovali srdcem a měli odvahu dát nám svůj hlas, i přes nejistý výsledek.

Vaše důvěra je pro nás velkým závazkem proto, abychom náš program hájili i mimo Poslaneckou sněmovnu. Dnes, krátce po volbách, jsme zklamaní, ale nejsme zlomení. Boj za svobodu nikdy nekončí. My, co nejsme ovce, ale jsme berani, to nikdy nebudeme!

Příští rok nás čekají neméně důležité komunální volby. Rozhodně nebudeme zahálet a budeme dělat maximum pro to, abychom měli své zástupce na komunální úrovni. Pojďte do toho společně s námi.

Svobodní jsou českou parlamentní stranou vycházející z iniciativy občanů České republiky, kteří si přejí žít ve svobodné a suverénní zemi, spravované státem, který chová úctu ke svým občanům, k jejich životu, majetku, svobodě a osobní odpovědnosti.

Připojte se k lidem, kteří systematicky usilují o svobodu člověka na úrovni obce, kraje i státu. Hájíme principy. Nehájíme zájmy jedněch proti druhým. Politická moc má být přísně omezena a maximum rozhodování má zůstat v rukou občanů.

Přídejte se k nám na tomto odkaze: Svobodní registrace

S pozdravem a přáním hezkého dne
předseda Svobodných
"Svoboda a odpovědnost musí jít ruku v ruce... jinak zhynou..."

Předseda Libor Vondráček zazářil i ve druhé superdebatě na CNN Prima News
Náš předseda Libor Vondráček byl minulý týden ve středu 6. 10. 2021 od 21:30 hod. podruhé hostem předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. 

I tuto předvolební debatu Speciálu 360°: Hlas lidu, stejně jako první debatu, podle diváků ovládl náš předseda Libor Vondráček. V anketě, ve které hlasovali diváci na webu CNN Prima NEWS i prostřednictvím SMS, porazil mimo jiné ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD).

Ve druhé části pořadu se kromě Libora Vondráčka představili též ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), poslanec Jan Hrnčíř (SPD) a ekonom Pavel Řežábek (Přísaha).

Výsledky druhé divácké ankety:
  •  Libor Vondráček (Trikolóra–Svobodní–Soukromníci) 51 %
  •  Jana Maláčová (ČSSD) 35,8 %
  •  Jan Hrnčíř (SPD) 8,3 %
  •  Pavel Řežábek (Přísaha) 5 %
Pokud jste debatu nestihli sledovat živě, můžete ji sledovat ze záznamu kliknutím na níže uvedený obrázek, případně na tomto odkaze: Superdebata CNN Prima NEWS

Libor Vondráček se v debatách na CNN Prima News objevil 2x v TOP3 diváckých anket! Velmi si toho vážíme a děkujeme za podporu!
Výběr Svobodných střípků
z médií

1) Libor Vondráček:"Otočíme společně kormidlem dějin ČR? Od utahování šroubů a zvyšování daní ke svobodě a nezávislosti."
Těmito slovy uvedl svůj příspěvek náš předseda Libor Vondráček, ve kterém mimo jiné popisuje, co s přebujelou byrokracií, jak na daně, co se vztahem k EU, atd.  Článek je k dispozici na tomto odkaze
2) Pilc: "Zdražování má politické příčiny."
Těmito slovy pojmenoval Jindřich Pilc problematiku současného zdražování. V jeho blogu se dočtete, jak na zdražování a inflaci nahlíží právě Jindřich Pilc. Blog je k dispozici na tomto odkaze.
3) Payne: "Jednou budeme Babiše proklínat."
Dlouholetý člen Svobodných Jiří Payne poskytl pro Parlamentní listy rozsáhlý rozhovor, ve kterém se zmiňuje mimo jiné o dopadu Green Dealu, neschopnosti české vlády a celé řadě dalších otázek. Celý tozhovor je k dispozici na tomto odkaze
4) Vondráček: „Nedáme Bruselu vaše auta.“
Náš předseda Libor Vondráček poskytl rozhovor pro Konzervativní noviny, ve kterém mimo jiné popisuje situaci kolem Green Dealu. Celý rozhvor je k dispozici zde
5) Randula: "Svoboda, právní stát a demokracie." 
"Nejdůležitějšími hodnotami pro mě jsou svoboda, právní stát a demokracie. A to přesně v uvedeném pořadí, ačkoliv rozdíly v jejich důležitosti jsou pro mě téměř zanedbatelné." Těmito slovy uvádí svůj příspěvek náš člen Jiří Randula. Odkaz na text je zde
Kalendář Svobody - 40. týden
11. 10. 1860: Socha k poctě ženy
V Anglii postavena první socha k poctě ženy (s výjimkou členek královské rodiny). Emancipace žen je pokrokem v cestě za svobodu. Snad si to ženy nevyloží tak, že získávají svobodu omezovat svobodu mužů.
12. 10. 1216: Král ztratil korunovační klenoty
Anglický král Jan Bezzemek ztratil korunovační klenoty. Zjištění, že monarcha je taky člověk, je docela osvobozující.
13. 10. 1781: Toleranční patent
Josefem II. byl vydán Toleranční patent rozšiřující náboženské svobody. Vedle římskokatolického byly povoleny další tři křesťanská vyznání. Uměli bychom si představit větší odvaz, ale pokrok to byl znatelný.
14. 10. 1529: Osmanská porážka u Vídně
Neslavně skončilo obléhání Vídně Turky. Nepříznivé počasí se postavilo na stranu svobody a rozmetalo osmanské dobyvačné plány v prach. Osmané Vídeň obléhali znovu v roce 1683, ale opět neúspěšně.
15. 10. 1988: Založeno HNutí za občanskou svobodu
Nezávislá občanská inciativa vznikla v prostředí signatářů Charty 77. Vydala manifest "Demokracie pro všechny” ve kterém byla požadována pluralitní demokracie a umožnění soukromého podnikání.
16. 10. 1949: V Řecku prohrál komunismus
V řecké občanské válce došlo k porážce komunistů a povedlo se zabránit komunistickému Řecku. Až v posledních letech se někteří levicoví politici snažili tento úspěch znehodnotit a dovedli Řecko na pokraj krachu.
17. 10. 1781: Bitva u Yorktownu
Britská armáda se vzdává v Yorktownu Američanům. Začátek pro Američany úspěšného konce války o nezávislost.
Svobodná hospoda ONLINE

Co si odneseme z voleb 2021? Co se nám povedlo a co ne? Pohled zvenku na letošní volby.

Jaká budoucnost čeká pravici? Co čtete z výsledků voleb? Z čeho se musíme pro příště poučit, abychom byli úspěšní?

Přijďte diskutovat do online hospody přes ZOOM na https://bit.do/svobodna-hospoda, nebo můžete poslouchat zde na Facebooku.

Meeting ID: 988 4029 5488
Passcode: sberanem
Svobodné akce v terénu

Žádná akce už Vám neunikne, pokud si propojíte svůj kalendář s kalendářem Svobodných na Google.

Odebírejte tento
týdeník ZDARMA!


Dostal se k vám tento mail od přátel? Chcete, aby vám už žádné novinky neunikly?
Stačí udělat jedinou věc.

PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU
Pošlete to dál!

Budeme rádi, když nás budete číst i nadále a budete tento Týdeník přeposílat svým přátelům, aby měli také informace z více zdrojů a mohli si udělat ucelenější názor.

Můžete nás také dát do kopie,
ať víme, že má smysl noviny po večerech připravovat.

Nezobrazil se Vám email správně? Otevřít v prohlížeči
03.12.2021 Svobodní
Tento email byl odeslán na adresu predseda@svobodni.cz.
Odesilatelem je Týdeník svobody, mluvci@svobodni.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.


S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla