Na školách po celé České republice probíhají Týdny mediálního vzdělávání
VĚSTNÍK 2018/06
Milí vyučující,
červen je pro nás už druhým rokem nejenom ve znamení závěrečných dnů školního roku, ale od loňska i ve znamení rozvíjení mediální gramotnosti a kritického myšlení mladých lidí. V pondělí 21. května zahájila debata na téma (Ne)věříme médiím Týdny mediálního vzdělávání, které po dobu šesti týdnů probíhají na školách po celé České republice. Do projektu je v tuto chvíli přihlášeno 148 škol a je stále ještě možné zapojit i Vaši školu. Proto neváhejte a promítněte si se studenty film, pozvěte si na debatu některého ze známých novinářů a/nebo uspořádejte tematický workshop ve spolupráci s některou z našich partnerských organizací.
Přejeme Vám inspirativní čtení.

Za tým JSNS.CZ
Aneta Jelínková
Týdny mediálního vzdělávání v plném proudu
Na zapojených školách probíhají debaty s novináři, projekce tematických filmů, workshopy a mnoho dalšího. Pro velký zájem jsme prodloužili přihlašování do pátku 
8. června. Zapojte i Vaši školu.
Přihlaste se do TMV
Známe vítěze třetího ročníku Hledá se LEADr.
Stal se jím Matěj Prokop, který získal od diváků pořadu nejvíce hlasů. Nábor do dalšího ročníku spustíme opět na podzim. Jak si Matěj v soutěži vedl?
Podívejte se na jednotlivé díly
Mluvte s žáky o médiích
Vytvořili jsme pro Vás nové materiály k výuce mediální výchovy. Devět plakátů
a publikace s mottem „O pravdu?“ hravou formou přibližují různá mediální témata (například zpravodajství, reklamu, různé formy manipulace nebo zásady bezpečného chování na internetu.
Prohlédněte si materiály
Známe laureáty Ceny Gratias Tibi 2018
Mladí lidé byli oceněni v úterý 15. května v Lucerně. Večerem provázela moderátorka Ester Janečková a hudební doprovod zajistila kapela Zrní. Česká televize, hlavní mediální partner projektu, vysílala v sobotu 2. června večer ze slavnostního předávání záznam.
Prožijte si atmosféru večera
Nominace na Cenu Příběhů bezpráví
Už jen do konce června mohou mladí lidé ve věku od 13 do 30 let nominovat osobnost, které chtějí vyjádřit své uznání za odvážné postoje a činy v období komunismu. Studentská porota poté vybere tři laureáty, kterým bude ocenění předáno na podzim v pražském kině Lucerna.
Nominujte na Cenu Příběhů bezpráví
PŘIHLASTE SE NA SEMINÁŘ
Začínáme učit s filmem
Přijďte se s námi naučit, jak používat dokumentární film při výuce společenských, historických a globálních souvislostí.
Číst celé
TIPY NA FILMY
Mimořádná zpráva
Český vrcholný politik se chystá za zavřenými dveřmi učinit zásadní oznámení. Média samozřejmě chtějí být u toho. Sledujte, jak se novináři dvou redakcí na tuto událost připravují: jak plánují, co do zprávy zahrnou, jak si mezi sebou rozdělují úkoly, jak získávají jednotlivé materiály a jak je editují.
Číst celé
Co dokáže lež
Kdo stojí za nepravdivými zprávami, které se šíří na sociálních sítích a konspiračních webech? Jsou nástrojem informační války? Na tyto otázky hledali odpovědi autoři investigativně laděného dokumentu.
Číst celé
Kalendář akcí
21. května – 29. června - Týdny mediálního vzdělávání

Jeden svět na školách
Člověk v tísni, o. p. s.
Tento email byl odeslán na adresu etikbutik.cz@gmail.com.
Odesilatelem je Aneta Jelínková, aneta.jelinkova@jsns.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.


S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla