Den Země! Využijte zbrusu nové filmy a aktivity k problematice změny klimatu
Aktuální tipy pro prezenční i distanční výuku. | Zobrazit email v prohlížeči
VĚSTNÍK 2021/04 
Milí vyučující,
jaro se hlásí ke slovu a s ním tradičně i naše environmentální kampaň ke Dni Země (22. duben). Tentokrát jsme pro Vás a Vaše žáky a studenty připravili tři nové dokumentární filmy zaměřené na problematiku změny klimatu: 
Děti z mizejícího ostrova, Děkujeme za déšť a Můj dopis těžařům, které najdete spolu s výukovými materiály, tipy na projektové aktivity, informačními texty a kvízy na JSNS.CZ/nahradni-planeta. Kampaň zahrnuje aktivity vhodné jak pro distanční, tak prezenční výuku.  
  
Ve středu 21. dubna od 9.30 do 11.00h Vám také nabízíme příležitost zapojit se s Vašimi žáky do online debaty na téma Co sami můžeme udělat pro zmírnění dopadů změn klimatu?. Své otázky můžete klást už teď prostřednictvím facebookové události inspiRACE: Jak na klima? na facebookové stránce JSNS nebo kdykoliv v průběhu živého vysílání, které kromě zmíněného Facebooku poběží také na našem YouTube kanálu. 
 
Příjemné jarní dny Vám za tým JSNS přejí  
 
Kristýna Michálková a Táňa Abrhámová  
NOMINUJTE SVÉ ŽÁKY A STUDENTY
Cena Gratias Tibi
Máte ve své blízkosti žáky, studenty nebo mladé lidi do 30 let, kterým není jedno, co se děje v jejich okolí a snaží se aktivně přispívat k pozitivním společenským změnám? Nominujte je na Cenu Gratias Tibi! Stejně jako v loňském roce, i letos jsme se rozhodli vyzdvihnout v samostatné kategorii projekty zaměřené na environmentální oblast.  
Nominujte
TIPY NA FILMY
Děti z mizejícího ostrova
Ostrov Isle de Jean Charles v americké Louisianě mizí vlivem klimatických změn pomalu, ale jistě, pod mořem. Nyní se poslední ostrované mají stát prvními klimatickými uprchlíky na území Spojených států. Sourozenci Juliette a Howard tu po tragické smrti svých rodičů žijí se svým strýcem. Americká vláda pro ně chystá nový domov ve vnitrozemí. Jak se vypořádají s další ztrátou ve svém životě?  
Vyzkoušejte lekci
Děkujeme za déšť
„Kdybych byl pánem světa a měl moc, vybral bych pár lídrů a nechal je u nás hladovět,“ říká pohnutě keňský farmář Kisilu, který v rodné vesnici spolu s dalšími místními obyvateli pracuje na opatřeních proti nevyzpytatelným obdobím sucha a záplav. Emotivní dokumentární film vypráví silný příběh z míst, kde globální změny klimatu dávno nejsou pouhým bodem na programu škrobených summitů.   
Vyzkoušejte lekci
Můj dopis těžařům
Čtrnáctiletý Papilou se protlouká se svou matkou a šesti sourozenci ve slumu nigerijského města Yenagoa. Celý jeho život ovlivňuje nedaleká rafinérie, která má na svědomí těžce znečištěné prostředí. Ropná katastrofa si vyžádala i život Papilouova malého bratra a stojí za rozpadem manželství jeho rodičů. Rozhodne se proto napsat ropnému gigantu Shell dopis s prosbou o pomoc.   
Vyzkoušejte lekci
PŘIHLASTE SE NA WEBINÁŘ
Jarní webinář Začínáme učit s filmem 
V úterý 20. dubna se na Vás těšíme na webináři, na němž se tentokrát tematicky zaměříme na sociální a občanské kompetence, multikulturní výchovu a toleranci. Naučíte se snadno orientovat v nabídce audiovizuálního portálu JSNS.CZ, čekají Vás praktické ukázky a sdílení zkušeností s promítáním ve výuce s kolegy, kteří dokumentární film ve výuce využívají pravidelně. Seminář je zdarma a je akreditován MŠMT.   
Přihlaste se
Kalendář akcí
Environmentální kampaň ke Dni Země - Náhradní planeta neexistuje
Festival Jeden svět 2021 - online školní projekce a debaty - od 10. května  
Týdny mediálního vzdělávání 2021 - 10. května - 18. června  
Vzdělávací program JSNS
Člověk v tísni, o. p. s.
Tento email byl odeslán na adresu agatha.hrusova@jsns.cz.
Odesilatelem je JSNS, kristyna.michalkova@jsns.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.


S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla