Vezměte své žáky do kina
VĚSTNÍK 2017/02

Milí vyučující,
19. ročník Mezinárodního filmového festivalu Jeden svět odstartuje už za pár týdnů, a tak je i náš aktuální věstník plný novinek, které s ním souvisejí. Kdybyste nás chtěli potkat dřív, než začne, přijďte 22. února do pražského Goethe-Institutu na konferenci Mediální vzdělávání a české školství. 

Těšíme se na viděnou na některé z našich akcí.
Za tým JSNS.CZ
Helena Kotenová
Jeden svět 2017 – přihlaste se na školní projekce v Praze 
Spustili jsme přihlašování na pražské školní projekce MFF Jeden svět. Vyberte si filmy, které osloví vaše žáky a studenty, a přijďte se svou třídou od 7. do 16. března do kina!
Jeden svět 2017 - přijďte na projekce do kina i v regionech

Po Praze se festival přesune do regionů. I letos ho bude hostit 32 měst a všechny budou pořádat i školní projekce. 

Jeden svět 2017 pro SOŠ a SOU
Pro pražské SOŠ a SOU jsme letos připravili novinku v podobě speciálních projekcí. Menší počet diváků v kině zaručí osobnější a „bezpečnější“ atmosféru, větší prostor pro reflexi i debatu s odborníkem. 
Číst celé
Projekce pro vyučující
9. března od 14.00 pro vás jako poděkování za spolupráci pořádáme v rámci Jednoho světa speciální projekci a debatu se zajímavým hostem. Hned po ní vás zveme na skleničku vína ve festivalovém centru. 
Číst celé
Mediální vzdělávání a české školství
Jak probíhá mediální výchova na českých školách? Reaguje na proměny médií? K hledání odpovědí můžete přispět i vy. Stačí přijít na konferenci, která se uskuteční 22. února v Praze.
Číst celé
Nominujte na Cenu Gratias Tibi 2017
Nominace na čtvrtý ročník Ceny Gratias Tibi, která odměňuje aktivní mladé lidi do 30 let, právě běží. Víte o někom, kdo se snaží pomáhat a zlepšovat věci kolem sebe? Oceňte ho tím, že ho nominujete
Číst celé
Literární soutěž končí již tuto neděli
Zapojte své žáky a studenty do literární soutěže, kterou tradičně pořádáme spolu s týdeníkem Respekt v rámci MFF Jeden svět! Letošním tématem je Umění spolupráce. Na vítěze čekají finanční odměny a roční předplatné Respektu. Uzávěrka soutěže je už v neděli 19. února 2017

Nové logo JSNS.CZ
Spolu s novým webem JSNS.CZ jsme získali i nové logo. Potěší nás, když bude všude tam, kde se používají naše materiály a realizují naše projekty. Takže neváhejte a pověste ho na stránky vaší školy.
Číst celé
TIPY NA FILMY
Dům plný snů


Pusťte si s žáky film o tom, že pravé přátelství nezná handicap. Desetiletá Anne splní svým kamarádům sen o tom, být superstar.
 
 Více
Mallory

Podívejte se na časosběrný dokument o ženě, která se snaží dostat z okraje společnosti, kam ji dostala drogová závislost.
Více
Corinnino tajemství

Corinne je na první pohled normální německá teenagerka. Ani ona sama dlouhé roky nevěděla, že je od narození HIV pozitivní.
 
Více
Kalendář akcí
19. února – poslední den, kdy můžete odeslat příspěvky do literární soutěže
22. února – konference Mediální vzdělávání a české školství
7. března – zahájení MF dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět
Jeden svět na školách
Člověk v tísni, o. p. s.
Tento email byl odeslán na adresu olga.garajova@jsns.cz.
Odesilatelem je Jeden svět na školách, aneta.jelinkova@jsns.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.


S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla