Máme nový web!
VĚSTNÍK 2017/01

Milí vyučující,
když má někdo 15. narozeniny, je to událost a sluší se, aby dostal pořádný dárek. Tak jsme si ho k patnáctinám nadělili i my – nový web. A novou podobu získal i Věstník, ve kterém tentokrát najdete nejen vše o nového webu, ale i pozvánku na školní projekce 19. ročníku Jednoho světa a mnoho dalšího.
 
Přejeme vám inspirativní čtení a úspěšný nový rok,
za tým jsns.cz
Helena Kotenová
Máme nový web!
Portál jsns.cz je celý v novém. Věříme, že vám udělá radost. Je totiž nejen krásný, ale i mnohem rychlejší, přehlednější a uživatelsky přívětivější. Podívejte se, co všechno teď umí
Číst celé
Cena Gratias Tibi 2017
Vyhlašujeme 4. ročník Ceny Gratias Tibi pro aktivní mladé lidi do 30 let. Znáte někoho, kdo se snaží pomáhat a zlepšovat věci kolem sebe? Nominujte ho na toto ocenění.
Číst celé
Zapište si do diáře - Jeden svět 2017
19. ročník festivalu Jeden svět startuje 7. března v Praze a v následujících týdnech se přesune do dalších 32 měst. Přijďte se svými žáky do kina na speciální dopolední projekce pro školy.
Vyhlašujeme studentskou literární soutěž
A s blížícím se festivalem vyhlašujeme také tradiční literární soutěž. Zapojte své žáky a studenty (15–20 let)! Letošním tématem je Umění spolupráce
Číst celé
Mediální vzdělávání a české školství
Jak se na školách vyučuje mediální výchova 10 roků poté, co je součástí RVP? Které organizace se tomuto tématu věnují a jaké metody používají? Nenechte si ujít konferenci (nejen) pro pedagogy, která se uskuteční 22. února v Praze.
Číst celé
Mladí a aktivní v DOXu
Co vede mladého člověka k tomu, že se rozhodne být občansky či politicky aktivním? Jaké s sebou toto rozhodnutí nese důsledky? Ve spolupráci s Centrem současného umění DOX pořádáme 1. února debatu pro studenty mimopražských SŠ. Přijďte se svými studenty i vy! Hosty budou mj. Janek Rubeš, Jakub Čech nebo Dominik Feri. Když se studenty přijdete, čeká vás také komentovaná prohlídka výstavy HAVEL a exkluzivně i vzducholodě Gulliver, která nově kotví na střeše DOXu.

Z místa, kde žijeme 2017
Pátrejte ve svém okolí po osudech těch, kteří se postavili komunistickému bezpráví. Vytvořte tým žáků a zapojte se do našeho tradičního projektu. Hledáme poslední dva týmy!
Číst celé
TIPY NA FILMY
René


Pusťte si film oceněný evropským Oscarem. Časosběrný dokument René nově na jsns.cz.

 Více
Magický hlas rebelky
Před 40 lety byl zveřejněn text Charty 77. Připomeňte si toto významné občanské hnutí skrze jednu z jeho prvních mluvčí. 
Více
2. světová válka a holocaust
27. leden je věnován památce obětí Holocaustu. Zařaďte do své hodiny film s touto tématikou.  

Více
Kalendář akcí
27. leden - Mezinárodní den památky obětí Holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti
1. února – debata o občanském aktivismu mladých lidí v DOXu
22. února – konference Mediální vzdělávání a české školství
7. března – zahájení festivalu Jeden svět v Praze
Jeden svět na školách
Člověk v tísni, o. p. s.
Tento email byl odeslán na adresu olga.garajova@jsns.cz.
Odesilatelem je Jeden svět na školách, aneta.jelinkova@jsns.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.


S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla