Konec školního roku bude věnován mediálnímu vzdělávání
VĚSTNÍK 2017/04

Milí vyučující,
v dubnovém Věstníku vám představujeme nový projekt TÝDNY MEDIÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ s podtitulem Na pravdě záleží, který chystáme spolu s dalšími partnery na posledních pět týdnů školního roku. Dále se dočtete, že je ten správný čas nominovat osobnosti na Cenu Příběhů bezpráví a že i na vašem hlase bude záležet, kdo si 30. května odnese z pražské Lucerny Cenu Gratias Tibi.

Přejeme vám příjemné jarní dny.

Za tým JSNS.CZ
Helena Kotenová
Týdny mediálního vzdělávání – Na pravdě záleží
Týdny od 22. května až do konce školního roku budou na českých školách věnované mediálnímu vzdělávání. Partnery akce budou nezávislá média, která se do ní zapojí zejména debatami novinářů přímo na školách
Číst celé
Sledujte Hledá se LEADr. na stream.cz
Od 11. dubna můžete sledovat druhou řadu soutěže Hledá se LEADr. na stream.cz. Podívejte se na výkony našich soutěžících. 

Číst celé
Využijte metodickou podporu na vaší SOŠ a SOU
Učíte na SOŠ a SOU a rádi byste obohatili svoji výuku a možná také přesvědčili ostatní kolegy, že používat filmy ve výuce se vyplatí? Přidejte se ke skupině SOŠ a SOU, které s námi blíže spolupracují. 
Nominujte na Cenu Příběhů bezpráví
Setkali jste se s někým, kdo si zaslouží uznání za své  postoje a činy v období komunistického Československa? Nominujte ho spolu se žáky a studenty na Cenu Příběhů bezpráví. 
O Cenu Gratias Tibi se letos uchází 117 projektů

Prohlédněte si skvělé projekty, které byly nominovány na Cenu Gratias Tibi 2017. V květnu z nich budete moci vybrat vítěze ceny České televize

JAKÁ MÉDIA SLEDUJÍ UČITELÉ?
Pomozte nám odhalit, jaká tištěná média čtou kantoři. Díky vašim tipům budeme schopní lépe informovat vás a vaše kolegy o tom, co děláme. 
Číst celé
TIPY NA FILMY
Zatajené dopisy
V 50. letech vzniklo v obci Květušín unikátní výchovné zařízení pro děti z romských rodin. Ke škole záhy přibyl i internát. Žáci zde získali dobré vzdělání i láskyplné zacházení. Odvrácenou stránkou ale bylo násilné odtrhávání dětí od jejich rodin.


Jak to chodí na Zemi
Marťanské zpravodajství přináší první záběry z nově objevené planety Země a obdivně představuje její plechové obyvatele pohybující se na čtyřech kolech. Oslavte Den Země projekcí humorného animovaného snímku, poukazujícího na lidskou závislost na automobilové dopravě.
Kalendář akcí
8. dubna – Mezinárodní den Romů
11. dubna – premiéra prvního dílu soutěže Hledá se LEADr. na stream.cz
22. dubna – Den Země
Jeden svět na školách
Člověk v tísni, o. p. s.
Tento email byl odeslán na adresu olga.garajova@jsns.cz.
Odesilatelem je Jeden svět na školách, aneta.jelinkova@jsns.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.


S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla