Školní projekce Jednoho světa se přesouvají do regionů
VĚSTNÍK 2017/03

Milí vyučující,
v březnovém Věstníku vám přinášíme informace o festivalu Jeden svět v regionech nebo  výsledcích výzkumu, kterým jsme zjišťovali stav výuky mediální výchovy na českých školách. Novinkou je anketa v rubrice Zajímá nás, jejímž prostřednictvím bychom se rádi dozvěděli váš názor na věci související s projekty, které pro vás připravujeme.

Přejeme vám krásné první jarní dny a veselé oslavy Dne učitelů v ČR.

Za tým JSNS.CZ
Helena Kotenová
Jeden svět 2017 – přihlaste se na školní projekce v regionech 
Festivalovou štafetu od Prahy přebírá 32 měst po celé republice. Ještě jste se nepřihlásili na žádnou projekci pro školy? Podívejte se, kde všude se festival koná.
Číst celé
Studenti vybrali nejlepší snímek festivalu
Nejlepším festivalovým filmem z kategorie Jeden svět pro studenty se stal investigativní snímek Zemřít pro design americké režisérky Sue Williams. 
Zapojte se do výtvarné soutěže
Namalujte s dětmi obrázky k filmům, které vás zaujaly na Jednom světě, a zúčastněte se výtvarné soutěže, kterou pořádáme s Českou televizí. 
Nominujte na Cenu Gratias Tibi 2017
Už jen do 31. března můžete nominovat aktivní mladé lidi do 30 let na Cenu Gratias Tibi 2017. Víte o někom, kdo se snaží zlepšovat věci kolem sebe? Nepropásněte příležitost mu za jeho úsilí poděkovat! 
Číst celé
Objednejte si bulletin Příběhů bezpráví
Chcete pravidelně každý měsíc dostávat inspiraci, jak učit o moderních československých dějinách? Přihlaste se k odběru nového Bulletinu Příběhů bezpráví.
Číst celé
Hledá se LEADr. zná letošní soutěžící
Soutěž Hledá se LEADr. má nový web, kde najdete i medailonky letošních soutěžících. Průběh soutěže budete moct sledovat od dubna na stream.cz
Číst celé
Jak se na školách vyučuje mediální výchova? 
Středoškolák absolvuje během celého studia průměrně méně než 10 hodin mediální výchovy – přečtěte si výsledky průzkumu stavu výuky mediální výchovy na českých středních školách.
Číst celé
Vyběhejte školu v Africe
Zapojte se spolu se svými žáky do Běhu pro Afriku. Z vybraných peněz postaví Člověk v tísni další školu pro etiopské děti. I díky vám, učitelům a žákům, právě připravujeme stavbu už dvacáté.
Číst celé
VÁŠ NÁZOR NÁS ZAJÍMÁ 
Na konec letošního školního roku připravujeme projekt s pracovním názvem Týden mediálního vzdělávání. Rádi bychom ho naplánovali tak, aby vám co nejvíce vyhovoval. Pojďte nám s tím pomoct a odpovězte nám prosím na několik jednoduchých otázek. Děkujeme!

TIPY NA FILMY
Barevný
21. březen není jen prvním jarním dnem, ale také Mezinárodním dnem za odstranění rasové diskriminace. Pusťte ve třídě některý ze snímků z tematického okruhu Rasismus. Třeba vtipný minutový spot odhalující, kdo je ve skutečnosti „barevný“.
Číst celé
Kalendář akcí
21. března – Mezinárodní den za odstranění rasové diskriminace

31. března – uzávěrka nominací na Cenu Gratias Tibi
Jeden svět na školách
Člověk v tísni, o. p. s.
Tento email byl odeslán na adresu olga.garajova@jsns.cz.
Odesilatelem je Jeden svět na školách, aneta.jelinkova@jsns.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.


S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla