Studentské prezidentské volby za dveřmi
VĚSTNÍK 2017/12
Milí vyučující,

Milí vyučující,

je to jen pár týdnů, co proběhly Studentské parlamentní volby, v nichž si studenti „nanečisto“ vyzkoušeli volit poslance, a už se blíží volby prezidentské. Ty se budou konat ve dnech 12. a 13. prosince a my jsme velice zvědavi, kterým z kandidátů studenti věnují svůj hlas. Den před zahájením bude Studentským volbám předcházet debata za účasti pěti kandidátů na post prezidenta. Co dalšího nového pro Vás chystáme, se můžete dočíst níže. 

Přejeme Vám inspirativní čtení.

Za tým JSNS.CZ
Aneta Jelínková
Žáci se seznámili s příběhy lidí, kteří vzdorovali komunistickému režimu
Celý listopad probíhal Měsíc filmu na školách, kterého se letos zúčastnilo přes 400 škol z celé republiky. Po projekcích filmů následovaly besedy s pamětníky, historiky i filmaři
Číst celé
Nezapomeňte Vaši střední školu včas registrovat do Studentských prezidentských voleb
Aby Vám volební lístky, informační plakáty, samolepky na volební urny a pokyny pro voliče a studentské komise stihly přijít poštou včas, registrujte se, prosím, v případě zájmu ještě dnes
Číst celé
Hledá se LEADr.
Už známe jména soutěžících třetího ročníku vzdělávací soutěže Hledá se LEADr. Z došlých přihlášek jsme vybrali dvacet soutěžících. Na ty během prosince čekají dva vzdělávací víkendové workshopy, v rámci nichž se setkají s odborníky i zajímavými osobnostmi a budou mít možnost posunout dál své projekty.  
Číst celé
Přijďte se podělit o Vaše názory a zkušenosti na debatu „Jak vidí svět dnešní středoškoláci“
Co mladí lidé vnímají jako největší problémy ve svém okolí a ve světovém kontextu? Odkud čerpají informace? Odpovědi na tyto a další otázky se dozvíme z prezentace výzkumu, který pro nás realizovala agentura Median. 
Číst celé
TIP NA FILM
Hledá se prezident
Připomeňme si v dokumentu Tomáše Kudrny všechny kandidáty, kteří se před pěti lety ucházeli o prezidentský post v historicky první české přímé volbě hlavy státu, a podívejme se s kamerou i do zákulisí volebních štábů.
Číst celé
Holka z Instagramu
První věcí, kterou Annegiene po probuzení udělá, je zkontrolování počtu „lajků“ její nové fotografie na Instagramu. V patnácti letech má na svém profilu více než 900 tisíc fanoušků. Jak to ovlivňuje její život? Vyzkoušejte novou AV lekci, která se zaměřuje na téma sociálních sítí.  
Číst celé
Kyberdžihád
Tzv. Islámský stát a další teroristické skupiny nebojují pouze tradičními zbraněmi. V kyberprostoru obratně šíří svou ideologii, díky níž získávají sympatizanty a bojovníky. Prozkoumejte s Vašimi žáky blíže, jak tato propaganda funguje a co za prostředky a techniky využívá.
Číst celé
Darované housle
Jak důležitou úlohu může hrát při sbližování generací hudba? Hlavní roli v příběhu setkání Josepha a Brianny hrály housle, a to ne ledajaké. Dojemný příběh Darované housle, nominovaný letos na Oscara, byl bonusovým filmem listopadového Měsíce filmu na školách. Nyní je Vám k dispozici v podobě nové AV lekce na našem webu. 
Číst celé
Kalendář akcí
6.12. - seminář Začínáme učit filmem (Skautský institut, Praha)
11.12. - debata s kandidáty na prezidenta (Kino Světozor, Praha)
14.12. - debata Co si myslí o světě dnešní středoškoláci? (Skautský institut, Praha)


Jeden svět na školách
Člověk v tísni, o. p. s.
Tento email byl odeslán na adresu olga.mederlyova@gmail.com.
Odesilatelem je Aneta Jelínková, aneta.jelinkova@jsns.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.


S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla