Studentské volby do Poslanecké sněmovny se blíží
VĚSTNÍK 2017/09 II

Milí vyučující,
září se nám chýlí ke konci. Věříme, že náročné chvilky spojené s organizací začátku školního roku už máte úspěšně za sebou a že se spoustou z Vás se můžeme společně těšit na 3. a 4. října, kdy proběhnou Studentské volby 2017. K dnešnímu dni se nám do parlamentních voleb „nanečisto“ přihlásilo 281 škol. Také jste zvědaví, kolik z Vašich žáků přijde vhodit svůj lístek do volební urny a která ze stran je osloví nejvíce? My ano.

Přejeme Vám inspirativní čtení.

Za tým JSNS.CZ
Aneta Jelínková
Přihlašování škol ke Studentským volbám – ještě do středy 27. 9. máte možnost
Pokud jste zmeškali termín pro přihlašování do Studentských voleb, který vypršel v pátek 22. září, nevadí – rádi Vás registrujeme i dodatečně, a to do této středy 27. 9. 
Číst celé
Přihlaste se na konferenci (Ne)bezpečí na síti 
Vaši žáci tráví na sociálních sítích spoustu času. Uvědomují si všechna rizika, která jim v tomto prostředí hrozí? Konference k mediálnímu vzdělávání se zaměří na problematiku závislosti, kyberšikanu, nenávistné projevy a dezinformace. Nabídne názory odborníků, film, workshopy i prostor ke sdílení vlastních zkušeností. 

Plakátová výstava, nová výuková hra i film nominovaný na Oscara

Přihlaste se do 6. října do Měsíce filmu na školách, v listopadu uspořádejte projekci s besedou a získejte zdarma bonusové materiály k výuce československých moderních dějin. 

Číst celé
Přijďte se studenty na předvolební debatu ke Studentským volbám
Pro studenty pražských středních škol starších 15 let zbývá posledních 30 volných míst. Debatovat a odpovídat na otázky publika bude 5 zástupců politických stran, a to 2. 10. od 13:00 do 14:30 v Kině 35 ve Štěpánské ulici. 
Číst celé
PŘIHLASTE SE NA SEMINÁŘ
Workshop „Jak pracovat s předsudky“
Přihlaste své žáky na dynamický workshop Jak pracovat s předsudky, který proběhne 14. listopadu v Praze. Užijte si netradiční den s celou třídou anebo pošlete jen pár žáků.
Číst celé
TIP NA FILM
Hlas za kozu
Také v posledních dnech zaznamenáváte předvolební horečku, která naše média zachvátila v souvislosti s blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny? Možnost zamyslet se spolu s Vašimi žáky nad mechanismy voleb Vám může pomoci výuková lekce Hlas za kozu. 
Číst celé
Kalendář akcí
2. října – Předvolební debata ke Studentským volbám (Kino 35, Praha) 
3.–4. října – Studentské volby
do 6. října – Přihlašování škol na Příběhy bezpráví – Měsíc filmu na školách
18. října – Konference (Ne)bezpečí na síti (DOX, Praha) 
Jeden svět na školách
Člověk v tísni, o. p. s.
Tento email byl odeslán na adresu olga.mederlyova@gmail.com.
Odesilatelem je Aneta Jelínková, aneta.jelinkova@jsns.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.


S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla