Stejné příběhy, jiná jména – podívejte se na video z pietního happeningu
  Den Příběhů bezpráví 2021Zobrazit email v prohlížeči
 Bulletin Příběhů bezpráví
červen II. 2021

Milí vyučující,

připravili jsme pro Vás poslední novinku tohoto školního roku a tou je virtuální výstava Jménem republiky a jejího lidu! s velkým množstvím interaktivních prvků. Jedná se o rozšířenou verzi původní plakátové výstavy.
Ve středu 23.6 jsme společně se studenty vzdali úctu obětem komunistického bezpráví a zároveň poukázali na bezpráví, ke kterému dochází v současných postsovětských zemích. Podívejte se na video z letošního Dne Příběhů bezpráví s mottem: Stejné příběhy, jiná jména a vyjádřete společně s námi podporu podepsáním dopisu perzekuovaným osobnostem, kteří se zasazují o svobodu a dodržování lidských práv ve své zemi.

Hezké léto a krásné a klidné prázdniny Vám za tým Příběhů bezpráví přejí

Aneta Kočíková, koordinátorka projektu Příběhy bezpráví
a Karel Strachota, ředitel vzdělávacího programu JSNS.CZ
NOVINKA NA WEBU
Prohlédněte si novou virtuální výstavu Jménem republiky a jejího lidu!
Vytvořili jsme pro vás výstavu Jménem republiky a jejího lidu! v online podobě. Jedná se o rozšířenou verzi původní plakátové výstavy, která navíc obsahuje velké množství interaktivních prvků vtahujících žáky do děje. Výstava rekapituluje zlomové události, které posouvaly v letech 1945 - 1950 poválečné Československo ke komunistické totalitě. Při prohlížení můžete paralelně sledovat dramatický životní příběh političky Milady Horákové na pozadí dobových událostí. Svůj hlas vyprávění propůjčil herec Jiří Dvořák.
Výstavu najdete v doprovodných materiálech u audiovizuální lekce věnované Miladě Horákové „Případ Dr. Horáková“.

Navštivte výstavu
DEN PŘÍBĚHŮ BEZPRÁVÍ
Stejné příběhy, jiná jména – podívejte se na video z pietního happeningu
V souvislosti se  Dnem památky obětí komunistického režimu jsme ve středu 23.6 v podvečerních hodinách společně se studenty vzdali úctu obětem komunistického bezpráví. Na dvě desítky studentů vytvořily na pražské náplavce dlouhou řadu dvojic. Jeden z dvojice představoval konkrétního člověka z naší nedávné minulosti. Druhý student z každé dvojice byl oblečený celý v bílém a na obličeji měl nasazenou masku. Představoval u nás málo známé či zcela neznámé lidi, kteří aktivně vzdorují režimům v různých zemích jako jsou Bělorusko, Rusko, Kazachstán nebo Tádžikistán. Pietní happening tak zároveň poukázal na bezpráví, ke kterému dochází v těchto postsovětských zemích.
Vyjádřit podporu současným perzekuovaným osobnostem a přečíst medailonky vybraných osobností můžete na pribehybezpravi.cz.

Podívejte se na video
Odhlásit se z odběru bulletinu
Vzdělávací program JSNS
Člověk v tísni, o. p. s.
Tento email byl odeslán na adresu aneta.kocikova@jsns.cz.
Odesilatelem je JSNS, aneta.kocikova@jsns.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.


S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla