Nové interaktivní kvízy - 60. léta a pražské jaro
  Představujeme nové interaktivní kvízy| Zobrazit email v prohlížeči
 Bulletin Příběhů bezpráví
květen II. 2021

Milí vyučující,

představujeme Vám nové interaktivní kvízy k tematickému okruhu šedesátá léta a pražské jaro. Žáci prostřednictvím kvízu kreativně využijí poznatky získané v lekci a Vy díky nim můžete zjistit jejich přehled o základních událostech a jejich návaznostech. Brzy se můžete těšit na další témata, intenzivně na nich pracujeme.
A dovolte prosbu: nominujte společně se svými žáky osobnosti na Cenu Příběhů bezpráví. Nominace jsme prodloužili do konce června a těšíme se na zajímavé osobnosti, třeba právě z vašeho regionu.
Historické výročí tentokrát připomíná 21. červen 1949, kdy byl po vykonstruovaném procesu popraven generál Heliodor Píka.

Za tým Příběhů bezpráví Vám krásné jarní dny přejí


Aneta Kočíková, koordinátorka projektu Příběhy bezpráví
a Karel Strachota, ředitel vzdělávacího programu JSNS.CZ
NOVINKA NA WEBU
Interaktivní kvízy - 60.léta a pražské jaro
Chcete si ověřit jak žáci dokáží kreativně využít poznatky získané v lekci? Zadejte jim ke konci nebo po skončení vyučovací hodiny interaktivní kvíz, který Vám to atraktivní formou pomůže zjistit.

Postup je jednoduchý: vygenerujte žákům odkaz na interaktivní pdf. nebo jim ho pošlete, oni si jej uloží a vyplněné Vám ho zašlou zpět. Správné odpovědi naleznete vždy v dané lekci.

Kvízy jsme připravili ke třem filmům z okruhu 60. léta a pražské jaro, na další okruhy se můžete těšit již brzy.
Filmový týdeník č.35/1968
Ticho
Jak se dělá projekt naše okupace

Krok za krokem - šedesátá léta 
CENA PŘÍBĚHŮ BEZPRÁVÍ
Nominace můžete posílat do konce června
Prodloužili jsme nominace na Cenu příběhů bezpráví, kterou každoročně uděluje studentská porota na základě nominací mladých lidí. Pokud byste rádi motivovali své žáky k nominaci pamětníka, využijte speciální aktivitu, kterou jsme pro tuto příležitost vytvořili. Nominace můžete zasílat do 30.6.2021 prostřednictvím jednoduchého online formuláře.
Přečíst celé
HISTORICKÉ VÝROČÍ
Vyznamenání pro Heliodora Píku
Dne 21. června 1949 byl po vykonstruovaném procesu popraven generál Heliodor Píka - legionář, za 2. sv. války velitel čs. vojenské mise v Moskvě a nositel mnoha, i sovětských, vyznamenání. Stal se tak jednou z prvních obětí z řad čs. armády.
V aktivitě si žáci zkusí vypracovat návrh na státní vyznamenání pro Heliodora Píku, analyzují jeho dopis na rozloučenou a dohledávají pamětní místa s ním spojená – třeba máte některé takřka za rohem.


Odhlásit se z odběru bulletinu
Vzdělávací program JSNS
Člověk v tísni, o. p. s.
Tento email byl odeslán na adresu aneta.kocikova@jsns.cz.
Odesilatelem je JSNS, aneta.kocikova@jsns.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.


S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla