Vzdělávací novinky: tipy na léto
 
 

Nezobrazuje se vám email správně? Zobrazit online verzi
i
 
Varianty 15 let
Člověk v tísni
 
 
Vážení přátelé,

prázdniny už jsou skoro tady a s nimi i zasloužený odpočinek. Posíláme Vám několik tipů na zajímavé čtení a také tipy na zajímavé semináře na konci prázdnin i během podzimu. Minulý týden přibylo v Česku dalších šest Světových škol. Přečtěte si reportáž z předávání prestižního ocenění. Zajímá se Vaše škola o globální témata? Začleňujete do výuky žákovské a školní projekty? Zkuste také získat prestižní certifikát Světové školy. Člověk v tísni slaví 25 let - přečtěte si, jak ze skupinky nadšenců vyrostla organizace s osmnácti sty zaměstnanci pracující ve 32 zemích světa. Zajímá Vás angažovaný komiks? Ještě do konce června si můžete prohlédnout výstavu Komiks ve službách vzdělání a osvěty.
 

Přejeme vám příjemné čtení!
 
 
 
 
Co je nového? 
 
 
 
Šest českých škol získalo titul Světová škola za práci s globálními tématy
 
Vzdělávací program Varianty, ARPOK a Multikulturní centrum Praha společně udělily šesti základním a středním školám titul Světová škola. Počet českých Světových škol tak stoupl už na 69. Přečtěte si, čemu se školy letos věnovaly.
 
ČÍST VÍCE
 
 
Získejte také prestižní titul Světová škola!
 
Chcete se také zařadit mezi Světové školy? Zajímá se vaše škola o globální témata? Začleňujete do výuky žákovské a školní projekty? Zapojujete žáky do života komunity? Pak neváhejte a přihlaste se do 15. září.

 
ČÍST VÍCE
Persona Dolls - panenky s osobností
 
Chcete se dozvědět více o výukové metodě práce s panenkami Persona Dolls? Zveme Vás na informační seminář a ochutnávku práce s Persona Dolls. Pokud máte zájem o 9-denní kurz metody Persona Dolls, který proběhne na podzim, na informačním semináři se dozvíte více o možnostech účasti i financování kurzu. Informační seminář je zdarma.
 
ČÍST VÍCE
 
 
Komiksová soutěž Bohouš a Dáša mění svět už posedmé. Zapojte se!
 
Varianty vyhlásily sedmý ročník komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět pro žáky a studenty základních a středních škol. Tématem letošního ročníku je Soutěž nebo spolupráce?.
 
ČÍST VÍCE
 
 
9 pražských učitelů se jelo inpsirovat do Leicesteru
 
Město Leicester je v britských poměrech považováno za laboratoř inkluzivního a občanského vzdělávání. Právě tam přijelo v červnu na studijní cestu devět učitelů a zástupců vedení tří pražských škol. Přečtěte si, co je v místních školách zaujalo
 
ČÍST VÍCE
 
Výstava Komiks ve službách vzdělání a osvěty
 
Zajímá Vás angažovaný komiks? Ještě do konce června si můžete přijít prohlédnout výstavu Komiks ve službách vzdělání a osvěty, která je k vidění v pražském Centru Člověka v tísni - Langhans. Seznámíte se komiksovými postavami Bohouše a Dáši nebo komiksy spolku Ašta šmé.
 
ČÍST VÍCE
 
 
Před 25 lety vznikl Člověk v tísni
 
Před 25 lety se zformovala skupina válečných novinářů a dobrovolníků, kteří se rozhodli pomáhat v místech krizí. Ze skupinky nadšenců vyrostla organizace s osmnácti sty zaměstnanci pracujících ve 32 zemích s rozpočtem 1,7 miliard korun.
 
ČÍST VÍCE
 
 
Zpravodaj Světové školy
 
V letním Zpravodaji Světové školy se dočtete, které školy nově získaly titul Světová, a můžete si zrekapitulovat jejich aktivity za celý školní rok. Zjistíte také, čemu se letos věnovaly školy, které titul získaly už v minulých letech.
 
ČÍST VÍCE
 
 
 
Nové kurzy a semináře
 
Chcete zjistit, jak má probíhat partnerská komunikace mezi školou a rodiči žáků, učiteli a žáky i pedagogy navzájem? Přihlaste se na kurz Principy nezraňující komunikace ve škole, který pořádáme 30. 8. v Praze.
V přípravném týdnu proběhne také kurz Práce s kulturní odlišností na českých školách. Dozvíte se, jak vhodně zacházet ve výuce s tím, když žák pochází z kulturně odlišného prostředí a také, jak pracovat s žákem s odlišným mateřským jazykem. Kurz pořádáme 31. 8. v Praze.
Pro pedagogy z Plzeňského kraje pořádáme kurz Jazyková podpora dětí s odlišným mateřským jazykem v mateřské škole. Dvoudenní kurz proběhne 29.8. a 26.9. v Plzni.

Více informací 
Persona Dolls jsou panenky s osobností. Mají stejně jako děti svoje jméno, rodinu, domov a příběh. Přicházejí do kolektivu dětí, sdílejí s nimi svůj životní příběh a vybízejí děti, aby s nimi sdílely ten svůj. Panenky fungují jako prostředníci mezi učitelkami a dětmi i mezi dětmi navzájem, pomáhají dětem mluvit o sobě a bránit se, když se jim někdo posmívá kvůli odlišnosti, chudobě nebo jinému mateřskému jazyku. Přihlaste se na 9-denní kurz metody Persona Dolls, který proběhne od září do prosince 2017.
Více informací 
Pracujete jako asistent pedagoga s dětmi ze sociálně znevýhodněného prostředí? Přihlaste se na náš 50-hodinový kurz Asistent pedagoga pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, který je kombinací tří prezenčních setkání a e-learningové části. Na kurzu zjistíte, jaké jsou příčiny a důsledky sociálního znevýhodnění pro vzdělávání dětí, získáte nové kompetence ve zvládání obtížných situací spojených s chováním dětí a budete moci reflektovat vlastní práci, komunikaci a spolupráci s pedagogy. Kurz proběhne od 3.10. do 6.12. 
 
Více informací 
 
 
 
 
 
Se srdečným pozdravem
Lucie Kundra
mediální koordinátorka
 
 
Vzdělávací program Varianty, Člověk v tísni, o.p.s
Šafaříkova 24, 120 00 Praha 2
 
YouTube     Facebook
 
Tento e-mail byl odeslán na adresu info@fors.cz.
Odesílatelem je Varianty - Člověk v tísni, o.p.s., lucie.kundra@clovekvtisni.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.