Přišel okamžik, kdy se s našimi programy obracíme přímo na učitele! Aktuálně nabízíme (SI) zpátky ve škole, "skautské" seznamovák a třídy se mohou zapojit i do našeho environmentálního programu Patronáty. O všem si můžete přečíst v prvním newsletteru pro školy.
Zobrazit e-mail v prohlížeči
Banner
Drazí přátelé Skautského institutu z řad pedagogů a vychovatelů,
vítáme vás u čtení vůbec prvního newsletteru Skautského institutu s nabídkou pro školy!
K této formě komunikace saháme ve chvíli, kdy máme za sebou několik let práce na metodikách pro formální vzdělávání, které mnozí z vás osobně znají, a kdy víme, že toho pro školy budeme dělat čím dál tím více. 
Budeme moc rádi za zpětnou vazbu k formě i obsahu newsletteru. Chceme ho dělat tak, aby vám co nejlépe sloužil jako zdroj aktuálních informací o naší nabídce.
A pokud víte o někom, kdo by tyto informace také ocenil,
k odběru se může přihlásit zde.
Obrázek článek
(SI) zpátky ve škole    
Nejaktuálněji jsme se pustili do velkého dobrodružství spojeného s návratem dětí do škol. Složili jsme tým desítek dobrovolníků a v červnu vyrážíme do škol po celé zemi. Třídy si program dost užívají, a tak se termíny plní velmi rychle. Přes polovinu je jich už zadaných, nejvíc volných zůstává aktuálně pro školy v okolí Olomouce, Plzně a Brna.
Z průběžné evaluace je jasné, že to má velký smysl, a tak už nyní přemýšlíme, co s programem uděláme na podzim. Mimo jiné zvažujeme metodické semináře pro učitele, aby si mohli podobný jednodenní startovací program pro svou třídu (nebo i další) realizovat sami. Měli byste o takovou možnost zájem? Zahlasujte nám zde.
Více o programu
Obrázek článek
Seznamovák - uděláme i naučíme
Děláme i vícedenní programy ve skautském duchu, konkrétně seznamováky a adapťáky.
Pokud s námi chcete zažít samotnou realizaci, koukněte na tenhle web a poptejte SI! Je nejvyšší čas, abychom společně stihli září.
Pokud chcete vzít svůj seznamovák do vlastních rukou, máme pro vás tři další možnosti.
Poptat seznamovák
Jedna
Metodika
Stáhněte si naši metodiku pro ZŠ (pro SŠ bude k dispozici cca za měsíc - napište nám, a my vám ji pošleme, jakmile bude připravena) a pusťte se do toho na vlastní pěst.
Dva
Kurz
Zúčastněte se metodického semináře, který chystáme už teď v červnu. Jde o dvě tříhodinová online setkání, na kterých projdeme a přiblížíme naši metodiku a základní principy, na kterých stojí.

Tři
Asistence
Vezměte s sebou do realizace našeho metodika, který vás povede při realizaci prvního seznamováku. Cílem je, abyste to příště zvládli sami.
>> skoly@skautskyinstitut.cz


Obrázek článek
Zabýváme se také přírodou
Jako skauti se přirozeně zabýváme i ochranou přírody. Největší problémy Česka v této oblasti jsme zmapovali v pořadu Krajina v našich rukou.
Program Patronáty, ve kterém dáváme oddílům možnost zapojit se prakticky do péče o krajinu, nyní otevíráme i pro školy.
Zatím v Praze, Jihočeském, Jihomoravském, Libereckém a Plzeňském kraji. 
Více informací
Dále chystáme:
Maketa
Školní výlet jako expedice
V zásobě máme odzkoušené a vypilované varianty dobrodružných školních výletů pro jakýkoli ročník vyššího stupně nebo střední školy. Společné putování, ešusy, stany, táborák, vnímání přírody a kontextu navštívených míst... Podrobnosti nabídneme v dalších newsletterech.
Více o expedicích
Maketa
Pilotáže na pražských SŠ
Stále pracujeme na nových programech, ve kterých zpracováváme témata související se skautingem a společností. Aktuálně jsou to témata důstojné stáří, chudoba a dostupnost bydlení a udržitelný rozvoj města. Pro tato témata hledáme pilotní střední školy v Praze.
Více informací zde
Facebook Instagram LinkedIn
YouTube Twitter