Dvouměsíčník ČESTA  (říjen - listopad 2018)

SMÍŠENÁ OBCHODNÍ KOMORA
ČESKO-TICHOMOŘSKÁ ALIANCE
Uruguayská 17
120 00 Praha


ŘÍJEN - LISTOPAD 2018

USKUTEČNILO SE
ČESTA FIESTA - Kolumbijský večer
26. října 2018 
„Kolumbie  je krásná a rozmanitá země s ohromným potenciálem, rozhodně by tak neměla unikat pozornosti jak cestovatelům, tak především českým podnikatelům,“ znělo hlavní poselství říjnové #ČESTAFiesty s panem Jiřím Jílkem, ředitelem kanceláře CzechTrade v Bogotě (2014–2018), který během večera blíže představil tamní současnou situaci a příležitosti pro české firmy.
Ačkoli je Kolumbie mnohem více než káva, toto černé zlato k ní neodmyslitelně patří! Na akci tak nechyběla ani kvalitní bio káva produkovaná indiány z kmene Arhuacos, kterou do Česka dováží paní Alena Antonovičová, více o projektu čtěte zde.
ČESTA Fiesta s panem poslancem
Vítem Rakušanem
 7. listopadu 2018
Zhodnocení současných vztahů České republiky s Peru a Kolumbií, možnosti dalšího prohloubení spolupráce či příležitosti pro české podnikatele, které obě země nabízí. To a mnohem více diskutovali naši hosté během listopadové #ČESTAFiesty s panem poslancem a starostou města Kolín Vítem Rakušanem, který v letošním květnu obě země v rámci mise Zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR navštívil. Více o misi zde
PHOTON WATER TECHNOLOGY pomáhá s dodávkami kvalitní pitné vody v Peru
Naše členská firma Photon Water Technology v říjnu uskutečnila již třetí misi do Peru za účelem realizace projektu úpraven vody v rámci B2B programu České rozvojové agentury. Společnost s cílem zajistit obcím v regionu Tacna dlouhodobě spolehlivou dodávku zdravotně nezávadné vody během mise nainstalovala své řešení na různých veřejných místech a také informovala širší veřejnost o důležitosti kvalitní pitné vody.
„V důsledku sopečné činnosti a hornické aktivity se v Peru nachází rozsáhlé zásoby pitné vody kontaminované borem a rovněž karcinogeny, jako je arsen, které mohou při dlouhodobé konzumaci vést k závažným onemocněním,“ vysvětluje původ nebezpečných polutantů a jejich vliv na zdraví člověka Dr. Petr Kvapil, ředitel Photon Water. Do roku 2020 firma plánuje nainstalovat až deset malých úpraven vody na veřejných místech a zaškolit personál zabezpečující jejich provoz a údržbu. Více informací o projektu.
TIPY PRO VÁS

Aktualizované podmínky členství
nový tarif Amigos de ČESTA

Více informací zde
Pavel Šembera: Obchodníkem po Latinské Americe
Zvažujete se svou firmou expandovat do Latinské Ameriky? Pak by vaší pozornosti neměla uniknout kniha Obchodníkem po Latinské Americe zkušeného cestovatelea obchodníka Pavla Šembery, který kontinent služebně navštívil již nesčetněkrát.
Vydání knihy podpořila ČESTA.
  Koupit knihu   

Expodefensa 2019
2. - 4. 12. 2019
Bogota, Kolumbie
Veletrh obranného a bezpečnostního průmyslu

Mezinárodní veletrh obranného a bezpečnostního průmyslu Expodefensa je jeden z nejvýznamnějších mezinárodních veletrhů v Kolumbii i v regionu Latinské Ameriky.


Více informací zde.
Expoconstrucción
y expodiseño 2019
14. - 19. 5. 2019
Bogota, Kolumbie
Stavební, strojírenský a designérský veletrh
Všeobecný mezinárodní veletrh stavebního, strojírenského a designérského průmyslu Expoconstrucción y Expodiseño 2019 je jedním z nejvýznamnějších mezinárodních veletrhů v Kolumbii v uvedených oborech a má přesah do dalších zemí regionu Latinské Ameriky. 

Více informací zde.
KALENDÁŘ AKCÍ
Detailní informace o semináři
XXIX International Beer Festival BUDWEIS 2019
11. - 16. února 2019

Je nám potěšením pozvat Vás na 29. ročník Mezinárodního pivního festivalu, který se uskuteční v únoru v Českých Budějovicích. Tento festival s dlouholetou tradicí se časem stal jednou z největších událostí tohoto charakteru v Evropě. Během akce proběhnou degustační soutěže Světová pivní pečeť (World Beer Seal 2019) a Zlatá pivní pečeť (Gold Brewer´s Seal 2019). V minulém roce se soutěží zúčastnilo 245 pivovarů z 20 zemí světa. Pro více informací navštivte 
ZPRÁVY Z REGIONU
Solek Group v Chile
Naše členská firma Solek Group připojila do sítě již třetí fotovoltaickou elektrárnu v Chile. Projekt Santa Laura o instalovaném výkonu 3 MWp je umístěn v regionu Valparaíso u města Cabildo a používá natáčecí konstrukce (trackery) pro maximalizaci produkce. Více na SOLEK GROUP připojil další elektrárnu v Chile.

Informe Latinbarómetro
Důvěřují Latinoameričané svým vládám? Jak vnímají problém korupce? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky se dozvíte z letošní zprávy chilské neziskové organizace Latinobarómetro.
Více o průzkumu se dočtete zde.
Země Latinské Ameriky se pustily do rozvoje rozličných oborů obnovitelné energie. Pomáhají jim i příznivé přírodní podmínky v regionu. Exportéři by měli tuto šanci využít.

Díky rozmachu nových technologií i příznivým přírodním podmínkám se v Latinské Americe otvírají dveře do mnoha oborů obnovitelné energie, která se v tomto regionu stává klíčovým trendem. Velmi atraktivní zemí je v tomto směru například Kolumbie. Tam je export dlouhodobě stabilní a na českém vývozu mají významný podíl právě dodávky do energetického sektoru. Celý článek je dostupný na BusinessInfo.cz.
Festival české kuchyně v QuituV týdnu od 18. do 28. října 2018 si mohli obyvatelé a návštěvníci hlavního města Ekvádoru pochutnat na vybraných českých pochoutkách, servírovaných českým šéfkuchařem panem Davidem Wisniowskim v rámci Festivalu české kuchyně ve Swisshotelu Quito. S festivalem byla rovněž spojena prezentace turistických krás České republiky a výstava tradičních českých výrobků. Jak festival probíhal naleznete na Vůně české kuchyně v Ekvádoru.


VÍTÁME NOVÉHO ČLENA
SLEDUJTE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH:
Facebook Twitter LinkedIn