Jistota a bezpečí v každé chvíli
{{ df_salutiongender }} {{ df_salutionsurname }},

je nám potěšením Vás přivítat u dalšího vydání ANDĚLSKÝCH NOVIN, ve kterých i tentokrát najdete mnoho zajímavostí ze života naší organizace. 

Zároveň bychom Vám hned v úvodu tohoto vydání rádi připomněli, že na první den v měsíci říjnu každoročně připadá Mezinárodní den seniorů. Letos  je to již sedmý ročník oslav tohoto svátku a v některých městech jsou připraveny i speciální programy pro seniory na jejich počest. Zkusme se tedy společně na chvilku zastavit a myslet na své blízké. Zavolat jim, vzít je na jejich oblíbené místo nebo si spolu udělat výjimečný den. Naše babičky a dědečkové to určitě ocení. 

Zároveň Vám chceme moc poděkovat, že nám pomáháte růst a že tu již 10. let můžeme být s Vámi a zajišťovat tísňovou péči pro naše klienty, kterými nejsou již jen naše babičky a dědečkové, ale i lidé v domácí zdravotní péči nebo osoby se zdravotním znevýhodněním. 

Věříme, že čtení našich novin Vám zpříjemní podzimní dny a že Vás některé příběhy či skutky, kterými se snažíme konat dobro a pomáhat, zahřejí nejen na duši. A tak se pohodlně usaďte, s nohama pod dekou a horkým čajem při ruce a odpočiňte si při čtení těchto řádků.

NOVÉ ANDĚLSKÉ KANCELÁŘE

V Jižních Čechách máme novou kancelář, od 1. 8. 2021 nás nově najdete přímo v centru Českých Budějovic na adrese Jeronýmova 1750/21.

S novou kanceláří se na jihočesku zároveň daří i šířit povědomí o naší organizaci. Od července jsme představili naši službu na více než patnácti místech a naplánované jsou již i návštěvy na další měsíce. 
 
Na této  pobočce se na Vás bude těšit Kamila Podlahová, projektová manažerka pro Jižní Čechy, Plzeňsko a Vysočinu a Alice Bartizalová, sociální pracovnice se stejnou působností.

NOVÁ POSILA ANDĚLSKÉHO TÝMU


Představujeme novou sociální pracovnici
Jitku Martínkovou, která se bude starat o naše klienty v Jihomoravském a Zlínském kraji.

Jitka nám o sobě řekla:
Bydlím v malé vesničce kousek od Moravského krasu. Jsem moc ráda obklopena přírodou, která je pro mě zároveň zdrojem energie. Miluju zvířáta, proto se mou a manželem žije ve společné domácnosti pejsek Filip a kocourek Viki. Mojí největší zálibou je cestování, poznávání různých zemí, jejich kultur, obyvatel a s tím spojených nových zážitků. Každá nová zkušenost je pro mě velkou cenností. 

Jsem veselý a aktivní typ člověka, který má rád společnost lidí, dobrou náladu a atmosféru a s tím souvisí i mé další koníčky - různé akce s přáteli, hudba, tanec, plavání, tenis, motorka apod. 

V oblasti mého profesního růstu mám vystudovanou Sociální pedagogiku a volný čas v magisterském studiu na Masarykově univerzitě. Již od studií jsem se věnovala ve volném čase různým sociálním činnostem. Po studiu jsem pracovala jako ergoterapeutka v domově se zvláštním režimem, kde jsem se po pár letech vypracovala na vedoucí přímé obslužné péče. Pracovala jsem zde jako sociální pracovnice a vedoucí pečovatelské služby. Sociální služby jsou tedy prozatím mým jediným oborem, kde si rozšiřuji své obzory.
TÍSŇOVÁ PÉČE V OBRAZECH

Během léta se nám podařilo natočit náš první videospot o tísňové péči a o tom, jak funguje naše mobilní monitorovací zařízení TIPEC. Video vzniklo za pomoci profesionálů a můžete se na něj podívat níže.
 
Velmi děkujeme Pavle Linhartové a její úžasné babičce Václavě, která je naší klientkou a používá výše zmíněný TIPEC. Pavla s babičkou souhlasily, že nám ve videu zahrají a svých rolí se zhostily jako opravdové hollywoodské star.
 
Vážíme si této pomoci a věříme, že nové video nám pomůže šířit osvětu o tísňové péči a pomůže tak mnoha dalším rodinám. Stejně jako Pavle a její babičce. 
 

Dále jsme se v pondělí 16. 8. 2021 stali součástí zpráv regionální televize na jihu Čech, která s námi točila reportáž  o naší organizaci. Díky tomu jsme zase o kousek blíže lidem v Jihočeské kraji, kteří naši pomoc mohou také potřebovat. Video si můžete pustit na odkazu ZDE.
 
Zároveň bychom se s Vámi rádi podělili o úspěch v podobě vydaného článku v celorepublikovém magazínu, který je určen pro seniory a vyjde v říjnu 2021. Paní šéfredaktorka magazínu nám věnovala celé dvě stránky na představení naší organizace a jako pomoc s šířením osvěty o tom komu a jak pomáháme. Děkujeme každému, kdo nám podá pomocnou ruku a přispěje k informovanosti občanů celé České republiky o Andělu Strážném a tísňové péči, kterou poskytuje.

OBLÉKÁME NOVÝ KABÁT

V posledních týdnech převlékáme naši organizaci Anděl Strážný do nového kabátu tak, aby i nadále šla s novými trendy a reagovala na potřeby našich klientů.

V minulých týdnech jsme ozdobili naše webové stránky novou grafikou a fotografiemi, které si můžete prohlédnout ZDE.
 
Rádi bychom také zmínili, že pro své klienty připravujeme nový TIPEC řady 21. Toto monitorovací zařízení bude oproti předchozím typům TIPCE o polovinu menší. Samozřejmostí je, že budou zachovány všechny jeho dosavadní funkce a u některých dojde ještě k jejich vylepšení. 
 
Dále kolegyně z PR oddělení pro naši organizaci vytvořily novou grafickou úpravu plakátů pro lepší prezentaci naší organizace. A jako úplnou novinku jsme pro naše klienty přichystali, ve spolupráci s jednou z největších českých bank, nové video mauály k obsluze našich mobilních monitorovacích zařízení. Videa budou k dispozici na našich webových stránkách během měsíce října.
 
Moc děkujeme za tuto skvělou spolupráci, která nám pomáhá být zase o něco lepší v poskytování služeb našim klientům. Určitě se je na co těšit.

BURZA FILANTROPIE 

V červnu jsme se zúčastnili Burzy filantropie v Pardubicích, kde jsme představovali činnost naší organizace a naše monitorovací zařízení, na která se nám podařilo v rámci této akce získat 30 000 Kč.
 
Moc děkujeme donátorům za tento finanční dar, který použijeme pro nákup mobilních monitorovacích zařízení pro naše klienty na Pardubicku a velké díky patří také pořadateli této akce.
Děkujeme, že s námi pomáháte.
NAŠE PRVNÍ RANDE ANEB SEŠLI JSME SE NA MÁCHÁČI

16. 9. 2021 se konal náš první teambuilding a všichni jsme získali první místo v kategorii naše první rande. První rande jednoduše proto, že to bylo poprvé a navíc v takovém počtu. Potkali jsme se v kempu v bezprostřední blízkosti Máchova jezera uprostřed krásných borových lesů. Sjeli jsme se ze všech koutů republiky a bylo to moc fajn. Někteří jsme se znali pouze z online prostředí a konečně jsme se mohli poznat i osobně. Sportovali jsme, jedli jsme, houbařili jsme, zmokli jsme, vosy na nás zaútočily, zpívali jsme a hráli na kytary a aj něco z Moravy od kolegů z Třince popili. Bylo to krásné setkání a my se už nyní těšíme na příští.

JEŽÍŠKOVA VNOUČATA JSOU SOUČÁSTÍ I ANDĚLA STRÁŽNÉHO

I letos se naše organizace znovu zapojí do projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Tento projekt propojuje osamocené lidi v domovech a dalších státních i nestátních zařízeních či pečovatelských a sociálních službách pro  seniory s dárci, kteří se rozhodnou na vlastní náklady splnit nějaké přání nebo  poskytnout věcný dar. Pro dárce projekt startuje 15. 11. 2021. Pokud byste se chtěli podívat na přání našich babiček a dědečků nebo se stát Ježíškovým vnoučetem, více informací naleznete ZDE. 
Děkujeme, že s námi pomáháte.

VELETRHY A AKCE S TÉMATIKOU ZDRAVÍ A SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

V podzimních měsících se s námi můžete potkat na některých veřejných akcích, veletrzích s tématem zdraví a sociálních služeb. Již v září jsme se zúčastnili veletrhů sociálních služeb v Praze a Havířově. Také jsme se zúčastnili Dne prevence v Dačicích, kde naše kolegyně z Český Budějovic, Kamila Podlahová, prezentovala naší organizaci v rámci edukačního programu. Díky těmto akcím navazujeme spolupráci s dalšími sociálními službami a neziskovými organizacemi. Navzájem se propojujeme a pracujeme na myšlence návaznosti jednotlivých služeb.
 
V říjnu se budeme účastnit dalších veletrhů, nejbližší termín je 7. 10. 2021, kdy se budeme účastnit veletrhu pořádaného Prahou 12. V rámci veletrhu si u nás můžete zakoupit i dřevěného anděla strážného nebo náramek s malým andělíčkem pro štěstí a přispět naší organizaci i tímto způsobem. Těšit se na Vás bude náš andělský tým včetně našich sociálních pracovníků, kteří s Vám rádi proberou všechny Vaše dotazy týkající se tísňové služby. Budete si moci vyzkoušet všechna naše zařízení nebo si domluvit schůzku pro případ, že byste chtěli využít i naše služby pro sebe nebo někoho z Vaší rodiny. 
 
Pokud byste nás rádi pozvali na nějaký veletrh nebo veřejnou akci, abychom představili téma tísňové péče i ve Vašem městě, dejte nám určitě vědět a pokud nám to aspoň trochu dovolí časové možnosti, rádi se s Vámi potkáme :-) 
 
Můžete psát na e-mailovou adresu martina.tomkova@andelstrazny.eu.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ANDĚLU STRÁŽNÉM

Již příští týden! 6. 10. od 8:00 do 16:30.

Přijďte se seznámit se službou tísňové péče a vyzkoušet si monitorovací zařízení, které klientům zapůjčujeme zdarma.
Všechny naše pobočky najdete ZDE.

Těšíme se na Vás!

Využijte příležitosti dnešního Dne seniorů pro přání všem babičkám a dědečkům k jejich svátečnímu dni. 

Děkujeme Vám za pozornost. Věříme, že naše Andělské noviny budou pro Vás přínosem a dozvíte se z nich mnoho důležitých informací.

Přejeme Vám krásný a klidný podzim.

Za PR tým s přáním pěkných a zdravých dní

Kamila a Anna

Mgr. Kamila Podlahová
Projektová manažerka tísňové péče pro Jižní Čechy, Plzeňsko a Vysočinu
Mobil:  +420 770 163 572
E-mail: kamila.podlahova@adelstrazny.eu

Ing. Anna Kabotová
Projektová manažerka tísňové péče pro Moravu
Mobil: +420 771 122 399

FB YT www IN LN
Anděl Strážný z.ú.
Adresa Fügnerovo náměstí 1808/3, 120 00 Praha 2
Tel.: + 420 771 122 399
E-mail: sos@andelstrazny.eu