10.9.2021 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky z oblasti turistického ruchu Slovácka.  

S podzimem jsou tu krojované hody na mnoha místech
Je to pýcha místních a současně tradice ve své ryzí podobě. Na krojované hody se vždy těší celá obec a nyní se blíží období, kdy budou hody na mnoha místech. O svatováclavském termínu například Kunovice, Kostelec u Kyjova, Dolní Bojanovice nebo Petrov.
Čtěte více
Den plný dobrého jídla, pití, soutěží a folkloru:
Slovácký festival chutí a vůní
Všichni příznivci slovácké kuchyně, dobrého jídla, pití a zábavy netrpělivě očekávají sobotu 25. září. Ve Skanzenu Rochus v Uherském Hradišti se uskuteční 7. ročník Slováckého festivalu chutí a vůní. Sortiment bude skutečně pestrý, představí se takřka třicítka prodejců.
Čtěte více 
Na Slovácku otevřou své ateliéry malíři, sochaři či řezbáři
Ne každý má možnost navštívit osobně v ateliéru malíře, sochaře, grafiky, keramiky nebo šperkaře. Na jihu Moravy to umožňuje Den otevřených ateliérů (DOA), který se letos koná 25. a 26. září. Na Slovácku si můžete letos vybrat ze šestnácti výtvarníků, sedmi lidových umělců a speciální nabídku si pro tento víkend připravilo i Vlastivědné muzeum v Kyjově a Galerie výtvarného umění v Hodoníně.  
Více informací
Období vinobraní ozvláštní Oskorušobraní
Konec září patří nejen slavnostem vinobraní. Na Slovácku ho pravidelně s úspěchem zpestřuje i oblíbená akce Oskorušobraní věnovaná jeřábu oskeruše. Všichni milovníci tohoto stromu či pochoutek z jeho plodů mohou vyrazit do Salaše Travičná u Tvarožné Lhoty 25. září.
Více o akci
Buďte kreativní v KOVOZOO
Přijďte se kreativně vyřádit do KOVOZOO. Akce pro celou rodinu, kdy můžete ukázat své kreativní já. Recyklované hraní pro malé i velké. Svařování, kování, jízda vláčkem, tvořivé dílničky a mnohem víc zažijete během akce Děti, KOVOZOO & Hefaistos.
Více o akci
Tip na výlet:
Bánovský hrad
Dnes již neexistující bánovský hrad stával na návrší nad obcí, na místě řečeném Kalvárie (také nazývaném "Skala"). Místo je viditelné při příjezdu do obce Bánov od Uherského Brodu. V současné době jsou na místě hradu postaveny tři kříže.
Čtěte více
Víno ke Slovácku zkrátka patří: VINNÁ HRA
Na Slovácku vznikla nová stolní strategická hra, doplněna obrázky slováckého ilustrátora a litografa Františka Pavlice z Hroznové Lhoty. Z krásných obrázků vzniklo také pexeso. Obě hry jsou aktuálně k zakoupení v MIC Uherské Hradiště, TIC Strážnicka a plánuje se prodej na dalších místech. Seženete je také na eshopu.
Čtěte více
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru