25.9.2020 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky z oblasti turistického ruchu Slovácka. Covid nám "háže klacky pod nohy", ale my se jen tak nedáme! 
Na kole vinohrady bude letos "OPEN"
První říjnovou sobotu i přes aktuální komplikace proběhne oblíbená akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska. Symbolické uzavření cyklostezek, kdy se pěší a cyklisté budou moci vydat na celkem pět tras, se neuskuteční v klasickém formátu, přesto bude v souladu s opatřeními, kterým je letos organizace maximálně přizpůsobena.
Čtěte více
Spokojenost na Baťáku zachraňují letos hausbóty
"Obecně určitě dojde ke snížení celkové návštěvnosti Baťova kanálu, ale na druhou stranu vzroste počet návštěvníků, kteří letos trávili na kanálu vícedenní pobyty. Nárůst bude též jistě i v provozu na cyklostezkách." Tak hodnotí sezonu  2020 dva týdny před jejím ukončením ředitel společnosti Baťův kanál o.p.s., Vojtěch Bártek.
Přečtěte si celý rozhovor
Tip na výlet: podzimní Ždánický les
Je tu opět čas, kdy nejbezpečnější výlety jsou ty do přírody. Pokud máte na takový chuť, zkuste Ždánický les protkaný mnoha turistickými trasami a příjemnými cestami. Najdete zde Motýlí ráj, vrchol U Slepice nebo pozůstatky hradu Palánek. A nebo také hřiby, pokud zamíříte i mimo zpevněné cesty.
Nová opatření dávají stopku významným akcím na Slovácku
Mezi zrušenými akcemi je také očekávaný Slovácký festival chutí a vůní v Uherském Hradišti. Ve ztrátě se tak ze dne na den octnou nejen organizátoři, ale takřka 30 výrobců, kteří byli na akci připraveni se svým sortimentem. Více zde.
Přečtěte si více
Akce se ruší, ale ne všechny! Vyrazit můžete nejen do přírody
Akce se kvůli Covid 19 na Slovácku hromadně ruší, ale stále jsou takové, u kterých pořadatelé zatím avizují, že se uskuteční. Nic nebrání pobytu v přírodě, milovníci zdravého pohybu se tak mohou vydat 3.10. na pochod Chřibská 33. Příznivci kvalitní hudby se mohou těšit 9.10. na koncert Dana Bárty v Archlebově. Než ale vyrazíte, raději si ověřte u pořadatelů, že akce nebyla na poslední chvíli zrušena!  
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru