9.10.2020 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky z oblasti turistického ruchu Slovácka. 
Informační centra Slovácka hodnotí letošní sezónu
Turistů bylo letos v informačních centrech znatelně méně, než vloni. Ani letní zvýšený zájem sezonu nezachránil. Mezi návštěvníky  převažovaly rodiny s dětmi z bližšího okolí. Největší poptávka je i nadále po trhacích mapách a cyklomapách.
Slovácko z ptačí perspektivy: Balony.eu jsou s námi již 25 let.
Balónové centrum se nachází v obci Břestek na úpatí Chřibů. Co všechno lze při letu zažít a zda je možné létat také na podzim, to nám v rozhovoru prozradil majitel společnosti Balony.eu Libor Staňa.
Přečtěte si celý rozhovor
Tip na výlet: Retro bydlení v Bojkovicích
Muzeum Bojkovska se řadí mezi neobjevené skvosty České republiky, dle národní agentury cestovního ruchu CzechTourism. Je zde několik zajímavých  expozic, z nichž jednou z nejoblíbenějších je "Historický byt". Najdete zde vše, co jste mohli vidět na návštěvě u svých babiček nebo pratetiček. Vybavení bytu se datuje do 50. let 20. století, a tak na vás přímo dýchne to pravé retro.
Tradiční výlov přehrady bude i pro návštěvníky
Tradiční výlov v Blatničce i letos bude. S omezeným programem, ale  návštěvníci budou 24.-25. října 2020 opět vítáni. Prodej ryb se uskuteční na hrázi přehrady, doprovodný program je bohužel zrušen. Jak je patrné z plakátu, stánky v areálu nebudou, ale příchozí si mohou vzít vlastní občerstvení s sebou a přijít si spolu s rybáři vychutnat skvělou atmosféru výlovu.
Přečtěte si více
Pozor! S koncem října zavírají hrady a zámky
Máte poslední šanci navštívit letos hrady a zámky v péči Národního památkového ústavu. Oficiální sezona končí za tři týdny. Na Slovácku jde samozřejmě o zámky v Miloticích a Buchlovicích a také hrad Buchlov. Pokud vyrazíte do Milotic, je tu drobné omezení: Od pátku 2. října je až do odvolání uzavřena zámecká bažantnice. Samozřejmě, že všude mohou do interiérů jen skupiny do 9ti osob.
Slovácko zasáhla šokující zpráva o zloději lodních motorů
Společnost Hamboot v úterý 6. října oznámila na svém facebookovém profilu, že jejich půjčovnu lodí postihla krádež motorů. Současně oznámili, že se zřejmě nejednalo o jediný případ krádeže lodních motorů v půjčovnách na Baťově kanále.
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru