23.4.2020 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky ze Slovácka. 
Turisté mohou přijít. Informační centra Slovácka otvírají
Na území Slovácka bude od pondělí 27. dubna otevřena velká část informačních center. S jistotou se do provozu, dle své běžné otevírací doby vrátí v Hluku, Kunovicích a Starém Městě. Informační centrum Bojkovska bude od pondělí 27. 4. otevřeno „na zavolání“. V Uherském Hradišti otevřeli dokonce už v pátek. I ve zbytku Slovácka přijali pracovníci informačních center nové rozhodnutí vlády s radostí a těší se na první návštěvníky, i když budou otvírat až v následujících dnech. 
Čtěte více
Letecké muzeum nabízí online prohlídky i vstupenky "do budoucna"
Aktuální situace kolem nouzového stavu zasáhla i Letecké muzeum v Kunovicích. Pro spolek, který existuje jen díky vstupnému, darům, partnerům a dobrovolníkům, je to velká rána. Proto nyní spouští akci, kdy veřejnosti nabízí možnost podpořit muzeum formou on-line předprodeje vstupenek. Zakoupením letenky fanoušek získá vstup do muzea ode dne jeho otevření až do konce sezony 2021. Získá také přístup k virtuální prohlídce muzea. 
Čtěte více
Tip na výlet: za přírodou Bílých Karpat
Pokud hledáte tip na procházku v přírodě, kde nepotkáte zástupy lidí, Naučná stezka Květná se přímo nabízí. Nachází se v obci Strání, v Bílých Karpatech. V těchto dnech je tam přímo pohádkově a všechno jen kvete. Brzy nastane také vhodná doba pro pozorování chráněných druhů orchidejí. Necelých 7 km dlouhá, nenáročná trasa, je vhodná pro pěší i zdatné cyklisty.
Památkové domky i letos společně otevřou. Ale až na konci června
Víkend památkových domků, objektů lidového stavitelství a malých muzeí na Slovácku se každoročně koná první víkend v červnu. Letos by pravděpodobně nebylo možné akci v tomto termínu pořádat, proto Region Slovácko společně s Turistickou asociací Slovácko rozhodl o posunutí termínu na poslední víkend v červnu, tedy 27.-28. června.
Čtěte více 
Rozhodnuto: Festival ve Strážnici letos nebude
Pořadatelé tradičního Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice do poslední chvíle věřili, přesto v uplynulém týdnu zveřejnili smutnou zprávu. Letos festival nebude. Překážkou by byla nejen vysoká koncentrace lidí, ale i fakt, že soubory v této době nemají možnost svá vystoupení cvičit. 
Více si můžete přečíst ZDE
Jízdy králů se přesouvají na příští rok
Letošní folklorní rok na Slovácku se měl nést v duchu silného trojúhelníku – tří jízd králů. Všechny zapojené obce – Kunovice, Vlčnov a Hluk - musely kvůli koronavirové krizi přerušit přípravné práce a učinit zásadní rozhodnutí. 
Dvouletý cyklus v Kunovicích, kdy Jízda králů probíhala každé dva roky, se do budoucna přesouvá ze sudých letopočtů na liché a náhradní termín je stanovený na 21. – 23. 5. 2021. Ve Vlčnově probíhá Jízda králů každoročně, termín té další ještě není oficiální. V Hluku Jízda králů probíhá v rámci Dolňáckých slavností písní a tanců, které jsou kompletně přesunuty na nový termín 1. – 5. 7. 2021.
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru