13.8.2021 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky z oblasti turistického ruchu Slovácka.  

Praha pláče, Slovácko je plné, ukazují čísla
Cestovní ruch v ČR se stále nemůže vzpamatovat z krize způsobené pandemií. Přesto lze říct, že venkovské oblasti tolik netrpí a Slovácko je v zájmu turistů na čelních příčkách. Aktuální čísla obsazenosti ubytovacích zařízení dostávají dokonce Slovácko na první místo v ČR.
Čtěte více
Jihomoravské krajské dožínky opět
na Slovácku. Tentokrát v Kyjově
Tradiční zakončení jihomoravských žní bude 29. srpna opět velkou přehlídkou tradic a řemesel. Dožínky lidé slavili na venkově odnepaměti. Akce Jihomoravského kraje se každoročně stěhuje, přesto už podruhé za sebou bude na Slovácku. Vloni to bylo v Hodoníně, letos v Kyjově. Těšit se můžete na bohatý kulturní program a spoustu šikovných řemeslníků či zemědělců.
Čtěte více 
U Starého Města vzniklo nové přístaviště
Zcela nové přístaviště pro veřejnost otevřelo u Starého Města. Nové přístaviště „Kunovský les“ vytvoří dostatečně kapacitní a technicky vybavené zázemí pro kotvení, které rekreačním plavidlům zajistí možnost pro krátkodobé až střednědobé stání a současně poslouží jako čekací stání před vplutím do plavební komory. V současnosti Povodí Moravy, s. p. čeká na vydání kolaudačního souhlasu, ihned poté začne přístaviště sloužit veřejnosti.
Více o přístavišti
Na jednom místě zjistíte, co pije Hradiště 
Víte, co pije Hradiště? Dovíte se v sobotu 28.8. při stejnojmenné akci. V jeden den na jednom místě se seznámíte s vinaři z Uherskohradišťska, kteří vám osobně představí na 64 druhů vín z regionu. Těšte se na krásné šťavnaté ryzlinky, aromatické muškáty a také na noblesní rulandu modrou a další odrůdy. 
Více informací
Velký kyjovský trh představí regionální producenty
Ne jen tradiční, pravidelné farmářské trhy. Toto bude úplně nový, velký trh, který bude současně i přehlídkou regionálních výrobců Slovácka. U příležitosti trhu budou představení držitelé nové značky SLOVÁCKO regionální produkt. Trh se koná v sobotu 4.září v Kyjově na náměstí. 
Více informací
Tip na výlet: Muzeum myslivců a pytláků
Ojedinělé muzem v Babicích vás seznámí s místními pytláckými historkami a uděláte si představu o tom, co znamená být myslivcem. Uvidíte vycpaná zvířata, pasti na zvěř nebo lovecké zbraně a to nejen myslivecké, ale i ty po domácku vyrobené – pytlácké. 
Více o muzeu
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru