19.6.2020 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky z oblasti turistického ruchu Slovácka. 
Slovácko
v padesátce
TOP cílů České republiky
Statistiky agentury Czech Tourism za rok 2019 ukázaly, že Slovácko stále v tuzemském cestovním ruchu boduje. V TOP padesátce nejnavštěvovanějších míst má dvě zastoupení. Na 17. místě je to Aquapark v Uherském Hradišti a na 50. místo se protlačila ještě Bazilika Velehrad. Statistiky podle krajů či témat pak ukazují na oblíbenost dalších cílů. 
Více o výsledcích slováckých cílů
Pečení chleba či výstavy. Muzea si připravila programy
na příští víkend 
Příští víkend 27. a 28. 6. otevře více než 50 malých muzeí či památkových domků na Slovácku. Mnohá z nich si připravila více než jen běžnou prohlídku. V rámci doprovodných programů se můžete těšit v Šumicích na pečení chleba a buchet, v Mikulčicích na besedu u cimbálu, v mnoha domcích jsou připraveny tematické výstavy, v Tvarožné Lhotě ochutnáte dobroty z oskoruší... Vůbec poprvé při akci Víkend památkových domků na Slovácku můžete získat speciální turistickou známku.
Přečtěte si více 
Léto je opět plné akcí
Naplno začíná turistická sezóna a na Slovácku je opět na co zvát. Třeba na velice pohodové Derflanské otevřené sklepy 27. června. V ten samý den lze navštívit v nedalekých v Kunovicích velký Military den. Pokud hned na začátku července nemizíte do zahraničí, vyrazte do Uherského Hradiště na Slovácké léto, kde vás čeká deset nabitých dnů. V nabídce je také něco pro milovníky bigbítu. Červencová noc ve Bzenci nebo koncert několika kapel v Hodoníně na náměstí. Obojí 4. července. 
Tip na výlet: Muzeum Bojkovska
Mezi neobjevené skvosty zařadila nedávno národní agentura Czech Tourism Muzeum Bojkovska. Nabízí expozice věnující se Moravským Kopanicím, duchovnímu životu, soudnictví, řemeslům, pravěku a další. Připravuje i tematické výstavy. Do konce června jsou to například karikatury Oldřicha Cimbálka.
Čtěte více 
Salaš Travičná rozšířila oskerušovou nabídku
Mnohými superlativy se může pochlubit jeřáb oskeruše – jedinečný strom Slovácka. Pokud chcete poznat tento starobylý ovocný strom, vyplatí se přijet do Salaše Travičná, kde je nejen oskorušové arboretum, ale nově i v budově salaše expozice. Ochutnáte tam plody typické pro Slovácko - nejen oskeruše, ale i moruše, dříny, břeky či mišpule. 
Čtěte více 
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru