5.6.2020 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky z oblasti turistického ruchu Slovácka. 
Víkend památkových domků nabídne  51 otevřených expozic
Jen jeden víkend v roce společně otevírají na Slovácku památkové domky a malá muzea. Tímto víkendem bude letos 27. - 28. června. I přes komplikovanou situaci s pandemií se přihlásilo k účasti 51 expozic. Vyrazte na výlet po zajímavých místech, která mnohdy otvírají jen výjimečně. Letošní novinkou je vydání speciální turistické vizitky u příležitosti akce. 
Více informací o akci
Jsou zpět! Otevřené sklepy, divadla či koncerty na Slovácku
Život se zase vrací do normálních kolejí a na Slovácku je opět kam vyrazit za zábavou. Web Slovácka se znovu plní novými akcemi. Turisty jistě potěší, že následující týden budou hned dvě vinařské ochutnávky – V Kyjově a ve Bzenci. Hodonínský kulturní dům uvede první z letních divadelních představení pod otevřenou oblohou, skanzen Rochus pořádá noční prohlídku. Vyrazit můžete i za hudbou, například na Katapult do Uherského Brodu. 
Podívejte se na další akce na Slovácku 
Nové pobyty na Slovácku: wellnes či pro rodinu
Nabídka pobytových balíčků webu
www.slovacko.cz se rozšířila o dva nové. Můžete si s partnerem či partnerkou vychutnat pobyt ve speciálním wellness apartmá, ve kterém je zahrnuto například i kosmetické poradenství,nebo si s dětmi užít letní program v Hodoníně, kde se ratolesti mohou vyřádit v zoo, 3D bludišti, koupališti nebo v trampolínovém ráji. 
Tip na výlet: rozhledna Travičná s novou expozicí oskeruší
Milovníci majestátných jeřábů oskeruše plánující návštěvu muzea věnujícího se tomuto stromu v Tvarožné Lhotě, musí nyní jinam. Původní muzeum v centru obce už nefunguje. Přesunulo se do atria nedaleké rozhledny Travičná. Návštěva rozhledny tak nabízí nejen výhled do širokého okolí, ale i zajímavý zážitek spojený s fenoménem tohoto starodávného ovocného stromu.
Čtěte více 
Jaro v Zoo Hodonín: výběhy oživila mláďata
Zoologická zahrada Hodonín se v letošní sezóně může pochlubit několika novými přírůstky. Těmi prvními se stala mláďata chameleonů jemenských, následovalo mládě sitatungy západoafrické, klokana rudokrkého i klokana obrovského a mláďata ovcí i koz. Pochlubit se zahrada může také prvoodchovem lamy alpaky či dvěma mláďaty zebry Chapmanovy. Přírůstky jsou zaznamenány také u sov. V neposlední řadě jsou v zoo stále ještě k vidění loňská mláďata, která také stojí za zhlédnutí.
Čtěte více 
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru