9.4.2020 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky ze Slovácka. 
První Den Slovácka potvrdil, že region má své patrioty 
Téměř devadesát lidí oznámivších, že se zapojí, téměř třicet příspěvků o konkrétní podobě podpory slováckých živnostníků a tradičních výrobců. Takový je výsledek facebookové události, kterou se Region Slovácko, Turistická asociace Slovácko a jejich členské organizace pokusily podpořit region v těžkých dobách karanténních opatření. Vyhlášený Můj den na Slovácku se 9. dubna setkal s velkou odezvou, šířil se po síti a snad alespoň trochu pomohl překlenout tyto dny. Děkujeme všem, kteří se zapojili.
Podívejte se na událost 
Online lze nahlédnout
do slováckých zámků, muzeí, zoo i do přírody
V těchto dnech jsou moderní instituce, které umožňují virtuální prohlídky. Na Slovácku můžete virtuálně do zámků, na vyhlídky, do muzeí i do zoo. V některých případech jen tímto způsobem uvidíte místa, kam běžný turista nemůže. Které zajímavosti si lze na dálku online prohlédnout?
Čtěte více
Tip na výlet: včelařská naučná stezka
Naučná včelařská stezka je dlouhá jen asi 1,5 km a má určitou logickou posloupnost života včel. Začíná u ZŠ v Bohuslavicích u Kyjova. Prohlídkovou trasu tvoří 10 včelařských stanovišť, dvě odpočinková místa a výstavka starých, dnes již nepoužívaných úlů.
Některé zrušené vinařské akce už mají nové termíny
Už teď lze říct, že žádná z velkých vinařských akcí na Slovácku v dubnu nebude. Některé už mají náhradní termíny. Například Velikonoční otevřené sklepy v Čejkovicích budou 25.7.2020 (více ZDE). Ani další dubnová čejkovická akce nezůstala bez nového termínu. Vinná stezka, kdy vinaři nalévají ne ve sklepech, ale ve svých vinohradech, se uskuteční 4.7.2020 (více ZDE). 
Čtěte více 
Online degustace se zaměří na archivní vína
Slyšeli jste pojem archivní vína? Pokud ano, možná ale ještě nevíte, co přesně si pod tímto pojmem představit. Znalosti vám pomůže prohloubit online řízená degustace z Vinařství Medek. Dozvíte se také, že i na Slovácku je možné vypěstovat červená vína světové úrovně. Jaká a kde? To vše a ještě mnohem více se dozvíte při řízené online degustaci v pátek 17. 4.
Čtěte více 
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru