26.3.2020 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky ze Slovácka psané v karanténě. Snad vás rozptýlí v těchto nelehkých dnech. 
Kam letos na dovolenou? Rozhodně po tuzemsku
Kam letos na dovolenou? Asi je brzy si pobyt kdekoliv rezervovat, ale můžeme začít plánovat. Ze zřejmých důvodů bude dobré se vyhnout davům a destinacím, kde se momentálně koronavirová nákaza šíří nekontrolovaně. I když jste tedy milovníci pobytů v Londýně, Paříži nebo v letoviscích Itálie, právě tento rok je ten pravý, abyste se zeptali sami sebe: A co tuzemsko? Pokud sedíte doma v karanténě a brouzdáte po internetu, nahlédněte třeba na nabídku jižní Moravy nebo východní Moravy. A určitě neprohloupíte, když zkusíte některé z koutů Slovácka, které ještě neznáte.
Jarošovský pivovar rozjíždí e-shop
Zavřením hospod a barů se samozřejmě propadl prodej piva. Jarošovský pivovar může prodávat jen na několika místech, proto se vedení podniku rozhodlo vytvořit e-shop. Online prodej piva bude spuštěn již tento týden. Objednávky do 25 km od pivovaru budou mít rozvoz zdarma. Rozvoz na delší vzdálenosti je ještě v řešení, zejména z důvodu zajištění správných podmínek pro pivo.
Čtěte více
Věděli jste, že…?
Zajímavostí a zároveň raritou Uherského Brodu je, že se na jeho území nachází tři jedinečná časoměrná zařízení. Orloj na radniční věži, Růžičkovy astronomické hodiny, umístěné v budově radnice a Nivnický orloj. Ten je k vidění v Muzeu J. A. Komenského. Každý z nich je přitom odlišný jak svým umístěním, konstrukcí, tak i funkcemi.

Vinaři Slovácka zřizují okénka a nabízejí rozvážku domů
Velká vlna vzájemné pomoci postupuje celou Českou republikou. Pomoci ovšem můžeme nejen šitím roušek, ale i nákupem u našich regionálních firem, například u našich vinařů. V těchto dnech nabízejí ve svých e-shopech akce, prodej „přes okénko“ degustace online nebo rozvoz domů zdarma.
Čtěte více 
Tip na výlet: pramen Janáčkovy kyselky
Janáčkova (Březovská) kyselka je pramen železité vody v krásných bukových lesích Bílých Karpat mezi obcemi Strání a Březová. Udělejte si romatickou procházku. V cíli je posezení i ohniště, takže je možné zde opéct špekáček, nebo jen chvíli posedět.
Čtěte více 
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru