6.11.2020 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky z oblasti turistického ruchu Slovácka.  
Turistické cíle
na Slovácku doháněly ztráty během léta
Návštěvnost turistických cílů na Slovácku byla v červnu tristní. Naopak v červenci a srpnu na většině míst překonávala čísla z roku 2019. Za vítěze letošního léta na Slovácku lze považovat Masarykovo muzeum v Hodoníně. Jako jediné mělo vyšší návštěvnost v červnu, červenci i srpnu.  Smolařem léta je pak velehradská bazilika, která měla naopak všechny tři měsíce horší než vloni.
Více podrobností a tabulka návštěvnosti
Letošní Svatomartinské degustace proběhnou z pohodlí našich domovů 
Aktuální situace dává stopku všem akcím pro veřejnost. Blížící se tradice Svatého Martina tedy nebude oslavena jako obvykle, během veřejných degustací Svatomartinských vín, jak tomu bývá již tradičně na mnoha místech Slovácka. I tak budete moci mladá vína ochutnat. Mapovali jsme, která vinařství Slovácka letos uspěla se svými víny.
Přečtěte si více
Tip na výlet: Rozhledna ve tvaru dvou sedmiček
Rozhledna Salaš se nachází u obce Salaš nedaleko Uherského Hradiště. Nejen, že se z ní naskýtají nádherné výhledy na Chřiby, Bílé Karpaty a široké okolí, ale rozhledna sama o sobě patří mezi architektonické skvosty a nejhezčí rozhledny České Republiky. 
Více o rozhledně ZDE.
Off-road jízdy se přesunuly do Boršic
Kvůli postupující revitalizaci slepých ramen Moravy se provoz staroměstského OFF-ROAD CENTRA přesunul do pískovny v Boršicích. Je zde součástí motocrosové tratě. Zákazníky čeká náročnější terén a zcela nové prostředí. Polygon je vhodný pro nadšence off-roadových vozů, ale i řidiče záchranných složek, nebo firemní a soukromé akce. Jak si objednat tento jedinečný zážitek se dozvíte ZDE.
Povodí pokračuje v opravách Baťova kanálu
Povodí Moravy, s. p. zahájilo naplánovanou druhou etapu oprav Baťova kanálu od Veselí nad Moravou po Vnorovy. Dělníci v korytě odstraní nánosy a opevní je lomovým kamenem. Opravy zajistí bezpečnost plavebního provozu a hladký průběh dalších rekreačních sezón bez rizika omezování plavby. 
Přečtěte si více
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru