21.5.2021 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky z oblasti turistického ruchu Slovácka.  

Jak si vybrat mezi 60 památkami?
Během víkendu památkových domků bude 5. a 6. června otevřeno šest desítek památek. Jak jich vidět co nejvíce? Při výběru svého cíle návštěvník může zohlednit například dojezdovou vzdálenost, doprovodný program, atraktivitu z hlediska lidové  architektury nebo tematického zaměření.
Více k akci
Červen na Slovácku už bude plný vinařských akcí otevřených sklepů
Červen bude přát vinařským akcím a nebude jich málo. Už 5. a 6. června to budou koronavirově upravené Vinné trhy Čejkovice, které s podtitulem …u vinaře v okýnku rozptýlí návštěvníky mezi 28 míst v obci. Další dva víkendy budou patřit Kyjovsku. Dne 12.6. uspořádají svou akci otevřených sklepů přímo kyjovští vinaři. O týden později 19. a 20.6. zavítá do regionu Festival otevřených sklepů Nadace Partnerství.
Čtěte více 
Slunce, přátelé, víno
Vinaři Sady se již nemůžou dočkat, až v sobotu 29. 5. pozvou návštěvníky do svých zahrádek a vinných sklepů. Derflanské otevřené sklepy jsou malebnou akcí, kdy mají příznivci slováckého vína možnost putovat po celkem sedmi sklepech v Uherském Hradišti, části Sady neboli "Derfla". Pořadatelé doporučují zakoupit si vstupenku v předprodeji a užít si klidnou sobotu, zvolnit tempo a vychutnat krásné chvíle s přáteli u dobrého vína. Zajímá mě více.
Tip na výlet: "Poslechněte mord ukrutný"
Otevřeno má už také Vlastivědné muzeum v Kyjově, které startuje novou výstavou s netradičním názvem. Představuje celou škálu tisků, které se prodávaly na jarmarcích a poutích. Název výstavy je odvozen od tragické události ve Svatobořicích z roku 1818. Více si přečtěte ZDE.
Slovácká kuchařka už se peče
Jedním z cílů reedice Kuchařky tradičních pokrmů na Slovácku je doplnit první, nebarevný díl o nové, barevné fotografie. V těchto dnech probíhá focení pro kuchařku ve Skanzenu Rochus v Uherském Hradišti. Příznivci Slovácké kuchyně se jistě mají na co těšit.
Více o projektu
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru