Vážení kolegové z oblasti cestovního ruchu, přinášíme pravidelné novinky ze Slovácka. Do dalších dnů přejeme všem hlavně pevné zdraví.
Košty vín se postupně ruší, jarní otevírání sklepů zatím ne
Jelikož vláda kvůli šíření nákazy zakázala akce, kde se sejde více než 30 účastníků, obce i vinaři Slovácka ruší plánované košty vín. Ohroženy jsou ale i tradičně hojně navštěvované akce otevřených sklepů. Vinaři proto bedlivě sledují aktuální vývoj situace. Chtějí v každém případě respektovat všechna nařízení. 
Čtěte více
Konference se kvůli koronaviru odkládá 
Opatření vyhlášená celostátně kvůli šíření koronaviru v České republice dolehla i na Konferenci cestovního ruchu Slovácka plánovanou na 25. března 2020. Prozatím je zrušena. Registrovalo se na ni 70 návštěvníků a 11 přednášejících z celé ČR i zahraničí. I kvůli tomuto velkému zájmu budou pořadatelé hledat náhradní termín. Vzhledem ke stále rostoucímu počtu nakažených v ČR to ale zřejmě nebude do začátku turistické sezony.
Kde letos koupit velikonoční kraslice?
Rozšiřující se koronavirus bohužel znamená stopku i pro velikonoční jarmarky či trhy. Kde tedy letos pořídit tradiční dekorace v podobě kraslic? Napomoci může eshop Tradičního výrobku Slovácka. Na tomto webu jsou představeni výrobci a prodejci ze Slovácka, kteří usilují o zachování rukodělné činnosti a tradičních řemesel. Batikované, drátkované, háčkované, keramické, slámové a další kraslice naleznete ZDE
Tip na výlet: bájný
vrch Náklo
Náklo je vrch nedaleko obcí Ratíškovice a Milotice. Těsně pod vrcholem kopce objevíte ukázku miniaturních pecí. Najdete zde také sochy osobností velkomoravské historie a velký liliový kříž. Místo je pěší chůzí dostupné z Milotic, Vacenovic, Ratíškovic i Dubňan. Z Ratíškovic se dá pohodlně dojet i autem. V jeho těsném sousedství je navíc přírodní památka Horky známá v jarním období hojným výskytem nádherně žlutých květů hlaváčka jarního.
Čtěte více
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru