8.10.2021 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky z oblasti turistického ruchu Slovácka.  

Letecké muzeum v Kunovicích se pyšní novým exponátem
Díky spolupráci Leteckého muzea v Kunovicích a státního podniku LOM Praha se podařilo do Kunovic získat další historický exponát - sovětský stíhací letoun MiG-23 MF.
Čtěte více
Blíží se hody zapsané
v České knize rekordů
Císařský hodový termín třetí víkend v říjnu je na Slovácku jedním z vůbec nejsilnějších. I letos nabídne krojovanou slavnost na minimálně patnácti místech. Jedním z nich je i Vracov, kde jsou hody díky obrovskému množství krojovaných zapsané dokonce v České knize rekordů. 
Čtěte více
Slovácký gastrofestival navštívilo 2000 lidí
V sobotu 25. 9. proběhl ve Skanzenu Rochus v Uherském Hradišti 7. ročník Slováckého festivalu chutí a vůní. Akci navštívilo celkem asi 2000 lidí. Sortiment byl pestrý a představilo se rekordních 30 prodejců z celého Slovácka.
Fotografie zde
Tip na výlet:
Rozhledna Floriánka
Dvacet metrů vysoká rozhledna se nachází nad obcí Polešovice. Její název je odvozen z názvu odrůdy vinné révy vyšlechtěné v Polešovicích, což je návštěvníkovi zřejmé i díky originálnímu zdobení konstrukce.
Více o rozhledně
Rakouští novináři ochutnali Slovácko
Napříč celým Slováckem podél Baťova kanálu projeli na kole rakouští novináři. Ochutnali víno, lokše či oskeruše, vyzkoušeli si sjezd na singletrailu, nahlédli do tajů modrotisku, proškolili se i v oblékání lidového kroje. Na připravená elektrokola nasedli v Petrově u sklepů Plže a po třech dnech skončili ve Starém městě. 
Čtěte více
Dvůr pod starýma horama je bronzový TOP vinařský cíl ČR
Kde je TOP vinařský cíl České republiky? Ve stejnojmenné soutěži Vinařského institutu je Slovácko opět na medailové pozici. Bronzovou příčku v hodnocení roku 2021 získalo vinařství Dvůr pod starýma horama z Boršic. Do první desítky se dostal také Bukovanský mlýn. 
Podrobné výsledky zde
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru