24.9.2021 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky z oblasti turistického ruchu Slovácka.  

Slovácké kuchařky míří do domácností
Netrpělivě vyhlížíte dny, kdy budou slovácké kuchařky opět k dostání? Dočkali jste se! Oba díly opět v prodeji, ve zcela novém vydání.
Čtěte více
Na kole vinohrady Uherskohradišťska
Všichni příznivci dobrého vína a zdravého pohybu pozor! Symbolické uzavírání cyklostezek se blíží. Na kole vinohrady Uherskohradišťska proběhne v sobotu 9. 10. Připraveny budou 4 cyklistické trasy a jedna pěší. Registrace už probíhají, není na co čekat!
Bližší informace
Šimpanzi z Brna se přestěhovali do Zoo Hodonín
Do Hodonína dorazili šimpanzi z Brna. Rozšíří dočasně místní šimpanzí tlupu. Zoo bohužel ale přišla o svá akvária i oblíbeného žraloka. Budova se musí kvůli tornádu zdemolovat.
Více informací
Tip na výlet: houpačky v přírodě Kyjovska
Velkou popularitu si u lidí drží rozhledny. Krásné výhledy do krajiny ale nabízí často i přirozeně vyvíšená místa. Některá malebná na Kyjovsku skupinka nadšenců osadila dřevěnými houpačkami. Naplánujte si k nim vycházku.
Více o houpačkách
Uherský Brod - brána do Bílých Karpat
Tak se už několik let město prezentuje turistům i náhodným návštěvníkům. Skutečné dřevěné brány budou nyní postupně usazeny na tři vyhlídková místa nad městem. Poslouží výletníkům jako rám pro rodinné fotografie s pozadím Bílých Karpat, města i Chřibů. Najdete je v lokalitě za hvězdárnou směrem k Chrástce, další brána je instalována na horizontu nad Maršovem, kousek od stávajícího posezení a dalekohledu, a třetí pak na Králově, poblíž bánovské rozhledny.

Jarošovský Oktoberfest
Přijďte se pobavit, zazpívat si, zasoutěžit a společně pozvednout tradiční tupláky do areálu Jarošovského pivovaru v sobotu 9. 10. Jarošovský pivovar je minipivovar, navazující na staletou tradici vaření piva v Jarošově. Pivovar slaví úspěch nejen svým pivem, ale i designem etiket, který vychází z místních tradic a folklóru.
Čtěte více
Sraz veteránů v KOVOZOO
Krása historických vozidel, retro atmosféra a krásný den strávený v KOVOZOO – to je SRAZ VETERÁNŮ v KOVOZOO Staré Město. V neděli 3. 10. od 9 do 17 hodin.

Text tlačítka
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru