2.7.2021 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky z oblasti turistického ruchu Slovácka.  

Důsledky tornáda: Mimo provoz je zoo, 3D bludiště i Slovanské hradiště
Zoo Hodonín je tornádem z 24. června zásadně poničená. Zvířata jsou v pořádku, ale škody jsou obrovské a zoo je proto pro veřejnost až do odvolání uzavřena. Ještě hůře dopadlo oblíbené 3D bludiště v korunách stromů přímo vedle zoologické zahrady. Zničené jsou nejen průlezy, ale i samotné majestátné duby, které je držely. 
Čtěte více
Výletní lodě Baťova kanálu nově nabízejí lodní lístky online
Také rádi kombinujete sport s odpočinkem? Na Baťově kanále můžete kombinovat kolo, in-line brusle, koloběžku nebo jen pěší výlet podél kanálu „tam“ a lodí „zpět“ nebo i v opačném gardu. Tuto ideální kombinaci nabízí loď Hollandia na své trase ze Spytihněvi do Uherského Hradiště a je ideální právě pro spojení plavby a sportovních aktivit. Lodní lístek doporučujeme koupit s předstihem a pohodlně online.
Čtěte více 
Zájem o slovácké kuchařky předčil očekávání
Od dubna do konce června proběhl předprodej Kuchařky tradičních pokrmů na Slovácku I a II. Projekt se setkal s úspěchem, objednáno je celkem 1001 knih. Další prodej bude spuštěn v září.
Více informací
Podpořte tornádem zničená vinařství nákupem vína
Tornádo na jihu Moravy ničilo také vinařství. Pro některé vinaře to znamená existenční problémy. Kromě materiálních a finančních sbírek můžete vinařům pomoci i tak, že si koupíte víno, které tornádo nezničilo. Vznikla proto webová stránka PodpořteVinaře.
Více informací
Letecké muzeum v Kunovicích se těší na Čmeláka
Do expozice Leteckého muzea v Kunovicích se brzy vrátí legendární letoun Z-37 Čmelák. V Kunovicích vyráběné zemědělské letadlo, známé například z filmu Vesničko má středisková, ukrývalo muzeum několik let ve Střední škole letecké. Nyní jej však díky dotaci od Ministerstva kultury čeká rozsáhlá a náročná oprava a po ní opětovné vystavení.

Více
Strážnický modrotisk navazuje vztahy se Slovenskem
V úterý 7. 7. proběhne ve Strážnici workshop pro slovenské studentky, které se od malička věnují tvorbě modrotisku. Nikdy však neviděly modrotiskovou dílnu.
Více
Na kole vinohrady již přístí sobotu. Už jste se registrovali?
Registrace na celkem čtyři cyklotrasy a jednu pěší aktuálně běží. Na vinařských zastávkách bude připraveno na 20 vinařů. Nepropásněte!
Více o akci
Rada Zlínského kraje navštívila Slovácko
Ve středu 30. 6. se sešli v Uherském Hradišti zástupci Rady Zlínského kraje spolu se zástupci Regionu Slovácko a projednali možné kroky budoucí spolupráce pro rozvoj cestovního ruchu.

Více
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru