22.10.2021 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky z oblasti turistického ruchu Slovácka.  

Hody na Slovácku slavíme do zimy
Hody můžete na Slovácku zažít i v listopadu a nejlépe je jejich návštěvu spojit s ochutnávkou Svatomartinských vín. A kdy se to hodí nejvíce? Právě v období svatého Martina.
Čtěte více
Slovácko se už chystá na Svatomartinská vína
Blíží se opět magické datum 11.11., kdy se na některých místech od 11.00 otevřou první láhve Svatomartinského vína ročníku 2021. Na Slovácku tradičně nejbohatší ochutnávky se chystají v Uherském Hradišti nebo v  Čejkovicích. Svatomartinské s novinkou připravuje Hodonín a Bzencem opět potáhnou napoleonská vojska.
Čtěte více
Stromy pro Rochus
Přijďte si užít atmosféru podzimu v sobotu 23. října od 14.00 hodin na 11. ročník akce Stromy pro Rochus. Hlavním tématem budou především ovocné stromy a jejich význam a využití.
Více informací
Tip na výlet: 
za dýněmi 
Milovníci haloweenských dýní, ale i dýňových dobrot mají možnost vyrazit už 23.10. do Kunovic na Dýňobraní. Specialitu si ale připravilo i Informační centrum Kyjov, kde bude na přelomu října a listopadu dokonce týdenní výstava.
Více o výstavě v Kyjově
Velkomoravský kostel má nový "kabát"
Kostelík z 9. století stojící u obce Kopčany patří mezi vůbec nejstarší stavby ve střední Evropě. Od loňského roku už za ním turisté mohou díky nové lávce přes řeku Moravu na kole či pěšky přímo ze Slovanského hradiště v Mikulčicích. Letos prošel rekonstrukcí.
Čtěte více
Strašidelná zahrada v KOVOZOO
Strašidelná zábava pro celou rodinu. Plnění strašidelných úkolů, zábavná show, soutěž o nejlepší masku, dobroty všech chutí a vůní. Krásná podzimní atmosféra a jediná možnost vidět KOVOZOO potmě.
Více informací
V Uherském Brodě si připomeneme tvorbu bratrů Uprkových
Výstava ze sbírek Galerie výtvarného umění v Hodoníně, Slováckého muzea v Uherském Hradišti a Muzea J. A. Komenského v Uherském Brodě. Vernisáž proběhne 27. 10.
Více o výstavě
Hodonín ozdobil obří banán či mandarinka
Centrum Hodonína ozvláštnila pro příští měsíce umělecká díla ve veřejném prostoru. Své práce tam instaloval brněnský sochař a pedagog Tomáš Medek. Jde o díla z kovu, která upozorňují na novou výstavu v Galerii výtvarného umění Hodonín od 20. října 2021 do 9. ledna 2022
Čtěte více
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru