18.12.2020 - Vážení kolegové, přinášíme poslední novinky z oblasti turistického ruchu Slovácka v roce 2020.  

Darování poukazu = dvojí radost
Na turistickém webu Slovácka přibývají nabídky pobytů a zážitků pro příští sezónu na Slovácku. Koupí poukazu potěšíte obdarovaného a zároveň podpoříte regionální provozovatele, ubytovatele nebo i muzea.
Nabídka poukazů
Slovanské hradiště plánuje nové občerstvení i edukativní programy
Slovanské hradiště v Mikulčicích patří bezesporu mezi TOP návštěvnické cíle na Slovácku. Jeho fanoušci jistě zaznamenali, že od října má areál novou vedoucí. Je jí Gabriela Dreslerová. Zeptali jsme se jí na novinky příští sezóny i spokojenost s novou lávkou přes řeku Moravu.
Přečtěte si rozhovor
Strom života je novou dominantou KOVOZOO
V KOVOZOO vyrostl výjimečný, majestátný „Strom života“ – vrba, kovová skulptura, která nemá v ČR a dost možná ani v Evropě obdoby. Narostla do úctyhodných proporcí, její hmotnost je téměř 4 tuny, výška stromu 7 metrů, průměr koruny 7,5 metru. Na větve bylo použito neskutečných 1300 metrů řetězu. Pokud si chcete o unikátu přečíst více, klikněte ZDE.
Poslední dny vánočních trhů v Hodoníně i Uherském Hradišti
Vánoční trhy letos mnohá města zrušila. I v komplikované situaci se ale k pořádání odhodlalo například Uherské Hradiště nebo Hodonín. Na obou místech bylo nutné razantně omezit počet stánků. V Uherském Hradišti budou prodávat do 22. 12., v Hodoníně už jen do 20.12.
Tip na výlet: Zámecký areál ve Bzenci
Efektní novogotický zámek ve Bzenci sice není veřejnosti bežně přístupný, ale za prohlídku stojí jeho zahrada ve francouzském stylu. Najdete v ní tisícletou lípu a když sejdete do její spodní části, narazíte dokonce na největší pivní pípu v republice. A před cestou domů si můžete koupit dobré víno v okýnku Zámeckého vinařství Bzenec hned vedle zámku.
Přečtěte si více
Velehrad nabízí program pro sváteční volno
Poutní místo Velehrad připravuje během adventního a vánočního období několik akcí. Příchozí se mohou těšit nejen na bohoslužby, ale i výstavy. Například výstava o kardinálu Tomáši Špidlíkovi nebo výstava Kus arménské duše. 
Přečtěte si více 
Hodonín hledá koordinátora cestovního ruchu
Zkvalitnit úroveň cestovního ruchu a nabídku pro turisty a návštěvníky města bude jedním z úkolů koordinátora cestovního ruchu, kterého hledá město Hodonín. Půjde o externí služby.
Přečtěte si více
Informační centra zavírat nemusejí
Opět zavřeno! Ale víte, kde ne? V informačních centrech. Ta zůstávají zatím i po zpřísnění opatření otevřená a i tam lze prožít příjemnou chvilku. Na Slovácku mnohá z informačních center nabízejí i místní nebo regionální výrobky. 
Informační centra Slovácka 
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru