28.8.2020 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky z oblasti turistického ruchu Slovácka. Prázdniny končí, pomalu začíná burčákové období.
Dny evropského dědictví na Slovácku oslavíme
Bohatý, celovíkendový program si připravil Skanzen Rochus v Uherském Hradišti. Slavnosti vína jsou sice zrušené, část doprovodného programu ale o víkendu 12. - 13. 9. proběhne.
Více informací 
V létě web Slovácka prezentoval více než 200 akcí
Slovácko ukázalo, že akce jsou jeho sílou, i když některé velké festivaly turisté letos v létě museli oželet. Od uvolnění karanténních opatření na začátku června turistický portál Slovácka okamžitě zaznamenal vlnu aktivity při zadávání nových akcí. Během letních měsíců jich pořadatelé na web Slovácka vložili téměř 250. Desítky z nich se teprve uskuteční ve zbytku roku, především v září či říjnu a přibývají stále nové. Může je tam umístit kdokoliv pomocí žlutého tlačítka VLOŽIT NA WEB v pravém horním rohu na webu www.slovacko.cz. V podzimní době, kdy lze očekávat nárůst protiepidemiologických opatření se web Slovácka bude i nadále snažit udržovat aktuální nabídku.
Tip na výlet: Historičky provedou Hodonínem
Zajímavou perličku si pro turisty připravil na září a začátek října Hodonín. Uskuteční se tři prohlídky města komentované městskými historičkami. Povypráví při procházce zapomenuté příhody. Komentované prohlídky se uskuteční ve dnech 4.9., 19.9. a 3.10., budou zdarma a je třeba si rezervovat místo. 
Gurmáni míří na guláše, vaření trnek nebo burčák
Letní prázdniny končí, ale rozhodně to na Slovácku neznamená konec přívalu zajímavých akcí. Na své přijdou hlavně gurmáni. V sobotu 5. září mohou vyrazit do Uherského Brodu na Guláš fest nebo Gastro Brod festival. Dobré jídlo i s prožitkem v ten samý den nabídne Vaření trnek v Dolním Němčí. Následující sobotu pak už dojde na první burčák při slavnosti vinobraní v Lázních Hodonín. Další zajímavé akce najdete na webu Slovácka.  
Více informací
Uherský Brod láká návštěvníky na mobilní naučné stezky
Ať chceme nebo ne, v dnešní době se bez telefonu většina z nás neobejde. V Uherském Brodě jsou si toho vědomi, a tak vymysleli mobilní hry, prostřednictvím nichž chtějí motivovat své návštěvníky, především pak malou generaci, aby se dozvěděli něco o historii města, ale i dalších tématech, jako třeba o ekologii. Více zde.
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru