11.9.2020 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky z oblasti turistického ruchu Slovácka. 
Slovácko bude mít novou značku pro regionální produkty
Na Slovácku vznikne vedle značky Tradiční výrobek Slovácka zbrusu nová partnerská regionální značka. Její držitelé se budou pyšnit označením potvrzujícím, že právě jejich výrobek vznikl na Slovácku.
Čtěte více
Slovácký festival chutí a vůní proběhne i letos
Již 7. ročník Slováckého festivalu chutí a vůní proběhne v sobotu 26. září v areálu Skanzenu Rochus v Uherském Hradišti. Organizátoři jsou si vědomi současné specifické situace a při přípravě akce dbají na aktuální hygienická a bezpečnostní nařízení.
Čtěte více
Tip na výlet: Vyhlídková věž ve Starém Městě
Navštívili jste vyhlídkovou věž kostela Sv. Ducha ve Starém Městě? Po zdolání 231 schodů se vám ve výšce 43 metrů naskytne výhled na Chřiby, Bílé Karpaty, Hostýnské a Vizovické vrchy.
Na vyhlídku se dostanete přes infocentrum, které se nachází v prostorách pod kostelem. Je zde také Jezuitský sklep z roku 1668. Po rekunstrukci v roce 2014 je opět zpřístupněn a konají se zde četné společenské a kulturní akce, jako například Staroměstský den vína.
Naplno začíná
burčáková sezona
Naplno se na Slovácku rozjíždí burčáková sezona. V příštích týdnech ochutnáte víno i burčák třeba ve Bzenci, kde se 18. a 19. 9. uskuteční putování po sklepech jako náhrada za zrušenou slavnost vinobraní. V sobotu 19.9. bude možné vyrazit i do Hodonína na Svátek vína, do Huštěnovic na košt burčáků spojený s moštováním ovoce a nebo na putování po obcích Nového Dvora. 26.9. na Šlapání hroznů dívčí nohou do Boršic u Buchlovic a hned další den na Burčení u Medků v Uherském Hradišti. Další zajímavé akce najdete ZDE.
Hodonínská zoo má opět vzácná bílá lvíčata
Je to jen pár týdnů, co hodonínskou zoo opustila první odchovaná mláďata vzácných bílých lvů a zahrada už má nová, čerstvě narozená. Sklo ubikace je zatím zatřeno barvou, aby zvířata nebyla rušena a postupně si zvykala na okolní vjemy. Nátěr bude odstraněn během několika dalších týdnů.
Přečtěte si více
Podzimní Na kole vinohrady se blíží
V sobotu 3. 10. proběhne na Uherskohradišťsku symbolické uzavření cyklostezek. Projet se podzimní přírodou a navštívit některého z třiceti vinařů můžete na čtyřech cyklistických a jedné pěší trase. Registrace začínají od 8.30 na Masarykově náměstí v Uh. Hradišti, zahájení a starty jednotlivých stezek proběhnou od 9.30 do 10.00 hodin. Odpoledne od 16.00 bude na Masarykově náměstí připraven kulturní program a malý vinný trh.
Více k události
Dárky pro partnery pohodlně a stylově
Pokud chcete letošní dárky pro své obchodní partnery, zaměstnance, kolegy promyslet a zajistit včas a navíc stylově, nabízí se možnost objednávky balíčků od Tradičního výrobku Slovácka. Sestaví vám vánoční balíčky na míru, dle vašich přání, vkusu a rozpočtu. Budou to dekorace, bytové doplňky nebo nějaké sladké dobroty? Sortiment je velmi pestrý a volba je jen na vás.

Inspirujte se už dnes!
Chci se inspirovat
Komory na Baťáku se turistům nadále otevírají
Sezóna na Baťově kanále potrvá do poloviny října. Babí léto slibuje krásné  počasí, nepropásněte poslední volné termíny! Rezervujte si svůj pobyt jednoduše, rychle a přehledně na webu Slovácka.
Chci na Baťák
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru