29.1.2021 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky z oblasti turistického ruchu Slovácka.  

O novou slováckou značku je zájem
Nová značka SLOVÁCKO regionální produkt má za sebou první velké představení výrobcům a dalším zájemcům. Ukazuje se, že o značku je zájem. Online akce 28.1.2021 se účastnilo více než 40 lidí a více než třicet z nich byli přímo výrobci. Zajímali se například o to, jak jim značka může pomoci v prodeji, jak často budou výzvy pro nové žadatele, nebo jak se situace mění pro ty, kteří jsou držiteli už existující značky Tradiční výrobek SLOVÁCKA. Mezi zájemci byli vinaři, zemědělci, lidoví umělci či textilní výroby. 

Čtěte více o nové značce
Zoo vyhlíží sezónu. Očekává nové klokany či ovce
Loňská návštěvnost Zoo Hodonín je kvůli pandemii nejmenší za posledních 7 let. Přesto zahrada vyhlíží s optimismem do další sezóny. Už nyní se ví o nových přírůstcích, které zoo očekává v brzké době u ovcí, klokanů či chameleonů. Velkým lákadlem stále zůstávají čtyřčata lva jihoafrického narozená loni v srpnu. 
Čtěte více
Vinaři od Hradiště vyhlížejí lepší zítřky
„Vinaři od Hradiště“ je otevřené uskupení vinařů, vyrábějící vína v historickém městě Uherské Hradiště a jeho přilehlých obcích. Pokud byste rádi podpořili Vinaře od Hradiště a zároveň ochutnali kvalitní vína, vyráběná s péčí a láskou, navštívit můžete uherskohradišťkou vinotéku „Moja vinotéka“, kde jsou vína od regionálních vinařů k zakoupení. Otevřeno mají od pondělí do pátku vždy od 10 do 18 hodin. V sobotu pak od 12 do 18 hodin. Více si přečtěte ZDE.
Tip na výlet: Vyšlápněte si kolem popovických rybníků
Chystáte se někam na čerstvý vzduch protáhnout nohy? Pěkná trasa vede například z Uherského Hradiště přes Sady, Vésky, kolem studánky U kapličky a popovických rybníků k rozhledně Rovnina a odtud zpět do Uherského Hradiště. Tato trasa má zhruba 11 km.  Cestou se můžete stavit v Amfíku Bukovina. Více o Amfíku se dozvíte ZDE.
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru