4.6.2021 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky z oblasti turistického ruchu Slovácka.  

Projděte pouť, která nově patří do stezek EU
Obrovský úspěch poutní turistiky! Cyrilometodějská stezka získala evropský certifikát a patří mezi 45 Kulturních stezek Rady Evropy! Více si přečtěte ZDE (v angličtině). A pokud chtete zkusit poutní turistiku na vlastní kůži, můžete se zúčastnit pouti, která půjde z Velehradu do Tišnova právě po jedné z tras Cyrilometodějské stezky 9.-13. června.
Více k pouti
Turisty stále neobjevený vinařský areál: Cihelka ve Vracově
Za stále turisty neobjevený areál lze považovat Cihelku ve Vracově, kde najdete na malém prostoru v bývalé rokli a obklopen vinohrady uzavřený mini areál dvaceti sklípků budovaných v 80. letech minulého století v „akci Z“. Tehdy ho stavěli svépomocí místní pro svou zálibu či rodinnou spotřebu. Dnes už tam ale sídlí i profesionální vinařství, která se vyplatí navštívit. Některá otevřou 19. a 20. června.
Čtěte více 
Poznejte výrobu mouky, vína či pálenek
Víte, jak se vyrábí hroznová mouka? Už jste byli na exkurzi ve výrobě pálenek či vína? Máte možnost to zažít i s cimbálovou muzikou, projížďkou vinicemi na bryčce, koštováním nebo různými soutěžemi. V Čejkovicích 13. června pořádá den otevřených dveří Víno Sýkora, čerstvý držitel značky SLOVÁCKO regionální produkt. Více o akci ZDE.
Výletní loď Morava vyplouvá
Velké výletní lodě Baťova kanálu vyplouvají a Baťák tak začíná žít skutečně naplno. Výletní loď Morava nabízí při pravidelných nedělních plavbách novinku - průplav zdymadlem. Vyplouvá pravidelně v 15.00 ze Spytihněvi do Napajedel a zpět. Plán plaveb na červen si prohlédněte ZDE.
Kempy Slovácka jsou
už v provozu 
Kempy Slovácka jsou v provozu. Zahájení činnosti ohlásil Camp Strážnice, Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi, Kemp Velehrad, Autokemp Lučina a také Eurocamping Bojkovice - rodinný kemp, který je zároveň skvělým výchozím bodem nejen pro procházky Bílými Karpaty. Také rodinný kemp San Marco v Mutěnicích už má čerstvě posekanou trávu připravenou pro stanování či piknik. Čím dál oblíbenější jsou ale i místa, kde lze kempovat a přitom nebýt v kempu. Víte, že takovým místem je například louka u informačního centra Sýkora v Čejkovicích? V těchto dnech už tam uvidíte první karavany. 
Více o kempu v Bojkovicích
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru