20.11.2020 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky z oblasti turistického ruchu Slovácka.  
Na jih i východ Moravy se turisté rádi vracejí, ukazují statistiky
Nejnovější statistiky vydané agenturou Czech Tourism ukazují například to, že zahraniční turisté letos v průměru u nás přespávali více nocí, ve Zlínském kraji dokonce čtyři. Nebo že Jihomoravský kraj i Zlínský kraj nemají žádnou dominantní aktivitu, kvůli které sem turisté jezdí. Oba kraje mají nabídku pestře zastoupenou mnoha zájmovými oblastmi.
Přečtěte si více
Muzejní událost roku: Technické muzeum v Brně zapůjčilo do Kunovic vládní speciál
Druhý vládní speciál v kunovické expozici a zároveň již čtvrtý letoun v salónní VIP úpravě. Příští sezóna bude stát za to!
Přečtěte si více
Informační centrum má výdejní okénko
Od pondělí 23. listopadu otevře výdejní okénko i Městské informační centrum v Uherském Hradišti. Zejména místním umožní předem objednat a vyzvednout knihy s regionální tematikou nebo od místních autorů, CD cimbálových muzik, místní produkty a výrobky od výrobců ze Slovácka. Více o okénku si přečtěte ZDE.
Virtuální tržiště nabízí vánoční dárky online
Uvařte si svařák nebo čaj s rumem a prožijte letošní vánoční trhy z obýváku. Když nelze navštívit klasické, přichází ONLINE vánoční trhy až k vám domů. Výrobci i nakupující se mohou připojit k facebookové skupině Dárek ze Slovácka, kterou připravila MAS Kyjovské Slovácko v pohybu. Zapojilo se do ní už více než tisíc zájemců. mnozí z nich si už objednali originální dárky z regionu. Pro více informací klikněte ZDE
Tip na výlet: Magická Kazatelna a Kozel
Chřiby nabízejí množství úchvatných míst, například dvě unikátní skály. Zatímco tu pojmenovanou Kozel si užijí hlavně lezci nebo rodinky vyhledávající skvělé místo na piknik, Kazatelna nabídne duchovní zážitek a také skvělé  výhledy do přírody. K oběma skalám se dostanete nejlépe tak, když zaparkujete auto na parkovišti U křížku mezi Vřesovicemi a Koryčany na Kyjovsku a pak se vydáte na procházku po turisticky značených trasách.
Více informací 
YouTube kanál poradí, jak víno prochutnat či navonět
Vinařství se přesouvá do online prostoru. Kromě online degustací jsou to například i webové prostory pro vinařské vzdělávání. Svůj vzdělávací YouTube kanál tak zprovoznilo například i Vinařství Medek. Poradí jak víno chutnat, nebo vysvětlí po kterém bolí hlava.
Navštivte vinařského YouTubera
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru