30.7.2021 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky z oblasti turistického ruchu Slovácka.  

Slovácko pomáhá. Pomůžete taky?
14. a 15. srpna 2021 vypukne Morava Run - běžecká štafeta na 270 km napříč Moravou. Účastnit se jí bude také skupinka amatérských běžců ze Slovácka. Účast berou jako benefici na podporu těžce nemocné Anežky z Nedakonic.
Čtěte více
Navzdory tornádu. Vinaři z Mikulčic uspořádají Otevřené sklepy
Ani tornádo nezastavilo mikulecké vinaře. Přestože se mnozí z nich stále ještě potýkají s následky ničivého živlu, rozhodli se dodržet termín konání akce Otevřené sklepy Mikulčice naplánované na 21. srpna 2021. V obci už se také znovu otevřel návštěvníkům oblíbený areál Slovanského hradiště.
Čtěte více 
Zárážání hory v Boršicích
Jedna z tradičních, až starodávných vinařských tradic proběhne v sobotu 14. 8. v Boršicích u Buchlovic. O celodenní program se postará místní vinařství Dvůr pod Starýma horama.
Více o akci
Svatovavřinecké slavnosti potrvají
o den déle 
Hodonín opět zažije v úvodu srpna dny plné folkloru, historie, vína i dobrého jídla. Tradiční Svatovavřinecké slavnosti začnou netradičně už ve čtvrtek 5. srpna večer – vystoupením Vojenského uměleckého souboru Ondráš. Další novinkou je program pro děti.
Program slavností
Tip na výlet: Hvězdárna a planetárium Uherský Brod
Hvězdárna celoročně nabízí řadu poutavých pořadů. V létě využijte možnost pozorovat noční oblohu nebo se projděte planetární stezkou, která vede městem Uherský Brod. Za příznivých podmínek otevřeno každou středu a pátek.
Více informací
Letní filmová škola v Uherském Hradišti
Ve dnech 6.-12. 8. Uherské Hradiště opět ožije v rámci 47. filmového festivalu Letní filmová škola.
Podrobné informace
Slovácký rok nebude,
ale 100 let i tak oslaví
Velkolepý festival Slovácký rok v Kyjově k oslavám 100 let od prvního ročníku nebude, ale to neznamená, že v Kyjově se v plánovaných dnech 13.-15.8. nic neuskuteční. Oslavy jubilea budou! Návštěvníci se mohou těšit na připomínku životního jubilea Jana Slabáka, program o muzikantských rodech na Kyjovsku, vystoupení dechových hudeb i cimbálových muzik, promítání filmového dokumentu, výstavy a jiné.  
Program slavností
Zoo před otevřením hlásí nová mláďátka
Zoo Hodonín po ničivém tornádu konečně může otevřít. Hlásí nová mláďata, na která se turisté mohou už nyní těšit. Je to v posledních dnech hlavně malý gibon lar a samička zebry Chapmanovy.
Čtěte více
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru