20.3.2020 - Vážení kolegové, přinášíme první novinky ze Slovácka psané v karanténě. Snad vás rozptýlí v těchto nelehkých dnech. 
Degustace na Slovácku pokračují online
Karanténa zavřela i vinné sklípky. Vinařství Medek proto nabízí novinku, kterou se mohou inspirovat i ostatní vinaři. Spouští řízené Degustace z gauče. Stačí si přes web pořídit degustační sadu a připojit se k on-line přenosu, abyste si vyslechli k vzorkům komentář. První řízená degustace z gauče se uskuteční už dnes ve 20 hodin. Další dva termíny jsou naplánovány na následující dva pátky, tedy 27. 3. a 3. 4. 
Přečtěte si více
Co vám zvedne náladu? Příroda Slovácka!
Co nám šíření koronaviru zatím nevzalo, je možnost alespoň na chvíli uniknout do přírody. A tu máme na Slovácku krásnou. Pokud na vás doma v těchto náročných dnech padá špatná nálada, zkuste krátký výlet na čerstvém vzduchu. Samozřejmě s rouškou na ústech! 
Počasí je v posledních dnech až pohádkové. Na Slovácku máme to štěstí, že míst, kde není velká koncentrace lidí, tu máme mnoho. Inspirujte se na webu www.slovacko.cz, kde v sekci Co navštívit najdete pod filtrem Příroda naučné stezky, prameny, vyhlídková místa a další zákoutí přírody. Stačí na některém strávit jen krátký čas a nabije vás to novou energií, která vám pomůže zvládat další dny v karanténě. 
Jděte na Web Slovácka
Roušky šije i Slovácký dvůr nebo lázně
Ubytování zavřené, atrakce také… I zástupci organizací v cestovním ruchu Slovácka se tak vrhají na dobrovolnou aktivitu, která hýbe celou republikou – šití roušek. Na sociálních sítích lze najít fotky, jak roušky šijí v Lázních Hodonín, ve společnosti Tradice Slovácka v Blatničce, nebo zaměstnanci Slováckého dvora v Ostrožské Nové Vsi. Děkujeme všem a hlavně zástupcům obcí Slovácka, kteří jdou vzorem a na úřadech šijí také.

Opět vyšly cestovatelské tipy na nejkrásnější místa na Slovácku
Už V. ročník magazínu LOOK AT IT – Slovácko je na světě. Přestože není možné si pro katalog zatím přijít například do informačních center, jako v minulých letech, možnost prolistovat si ho vám dáváme již dnes! Než nám tedy skončí karanténa, pokochejte se prozatím alespoň prostřednictvím monitoru svého počítače a inspirujte se, kam letos (snad brzy) vyrazíte za novými zážitky.
Magazín si stáhněte ZDE
Uvařte si v karanténě některé z tradičních slováckých jídel
Jak ušetřit čas při vaření v době karantény? Vyhněte se hledání složitých receptů a sáhněte po tradičních ze Slovácka. Suroviny na ně najdete pravděpodobně doma ve spíži nebo ve sklepě. A co vám bude chybět, zaručeně seženete v každém krámku za rohem.  Pokud nemáte Kuchařku tradičních pokrmů na Slovácku, inspirujte se na facebooku Regionu Slovácko, kde každý den najdete nové recepty.
Recepty najdete ZDE
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru