12.3.2021 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky z oblasti turistického ruchu Slovácka.  

Kousek KOVOZOO do každé domácnosti
Bude to želva, mořský koník, žirafa nebo snad mini traktor?
Nové kousky ze staroměstské KOVOZOO, vyrobené z kovového odpadu si nyní může kdokoliv objednat k sobě domů. Pracovníci KOVOZOO nelení a v době uzavření turistických cílů vymýšlí stále něco nového.
Čtěte více
V Uherském Brodě nedostatkem pohybu strádat nemusí
Pohyb je dobrý pro fyzickou kondici, ale má také nemalý vliv na psychické zdraví člověka. Přinášíme tipy na procházky čtyřmi naučnými stezkami na území Uherského Brodu.
Popis stezek včetně map
Fanoušci zoo mohou podpořit lvíčata i vlče
Zoologické zahrady jsou aktuálně v těžké situaci. Do pomoci té hodonínské se lze zapojit hned několika způsoby. Například nákupem originálních obrazů či dalších dárkových předmětů, v poslední době zaměřených hlavně na stále rostoucí bílá lvíčata nebo nedávno narozené štěně vlka hřivnatého. Přispět lze na lvíčata také finančním darem s tím, že jméno dárce bude uvedeno v „pamětní stopě“. Více se dovíte o vlčeti ZDE a o lvíčatech ZDE. 
Tip na procházku:
Z Velehradu za krásami přírody
I když je trávení volného času aktuálně omezeno na katastr obce, i tak se dá vymyslet spousta zajímavých variant pohybu. Tentokrát přinášíme tip pro obyvetele Velehradu, kteří se mohou vydat na necelých 9 km dlouhou procházku, vedoucí z velké části zelení.
Popis trasy i s mapou najdete zde.
Veselský přístav už má konstrukci nového mola
Úspěšně pokračuje přestavba přístavu Baťova kanálu ve Veselí nad Moravou. V minulém týdnu se podařilo zkompletovat konstrukci plovoucího mola, které nyní čeká osazení potřebnými technologiemi a dodělání detailů. Změnami prochází i čerpací stanici PHM. Souběžně s pracemi v přístavu se mění i parkoviště a příjezdové cesty, stejně jako břehy kanálu od Veselí nad Moravou po Vnorovy. Už tuto sezónu uvidíte vše v novém kabátě.
Podívejte se na další fotky
Jasany v zámecké bažantnici byly nebezpečné
V bažantnici milotického zámku probíhá velké kácení. Tamní jasany začaly být nebezpečné a bylo nutné vykácet prvních 180 kusů. Jde o první krok celkové regenerace. 
Více informací
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru