3.7.2020 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky z oblasti turistického ruchu Slovácka. 
Pravidelné plavby na Baťově kanále
Pobyt u vody si můžete vychutnávat také z paluby lodi! Výletní loď Morava nabízí vyhlídkovou i krytou palubu s barem a WC, s celkovou kapacitou 60 míst. V letních měsících pluje loď Morava několikrát týdně ze Spytihněvi do Napajedel, Otrokovic či Uherského Hradiště a zpět. Zvolte si úsek, který chcete plout, naloďte si s sebou kolo a vrátíte se domů po cyklostezce. Variant je spousta. Pěkný výlet si můžete udělat také zapůjčením lodě Carolina, kterou může po krátkém zaškolení řídit kdokoliv. Vydáte se tak po Baťově kanále, kam budete chtít. Plavit se můžete hodinu nebo i celý den. 
Více informací 
Památkové domky Slovácka přilákaly
na 3000 turistů
Na Slovácko se vydali minulý víkend lidé z celé republiky. Další ročník Víkendu památkových domků Slovácka opět zvýšil svou návštěvnost. Letos dorazilo přibližně 3200 návštěvníků. Velký zájem projevila i média. Během víkendu bylo možné navštívit celkem 51 objektů po celém Slovácku.
Přečtěte více 
Zoo Hodonín má už třetí jarní mládě u zeber
Hodonínská zoologická zahrada se může pochlubit dalším novým přírůstkem. Po dvou samičkách zebry Chapmannovy narozených 23. a 29. května se ve čtvrtek 18. června v ranních hodinách narodil sameček. Stádo zeber nyní čítá sedm kusů, tři klisny se třemi hříbaty a jeden hřebec. K tomu navíc ve vedlejším výběhu zůstávají dvě loňské mladé klisny. 
Kam o víkendech?
Jazz nebo raději víno?
Vinaři se už po karanténě rozjeli a s příchodem letních prázdnin se rozjíždí naplno i hudební produkce. V nejbližší době se můžeme na Slovácku těšit především na Hello Jazz víkend. Kvalitní hudbu nabídne 15.-18.7. v Kyjově, Uherském Hradišti i Zlíně.  Ale pokud jste přece jen na víno, můžete vyjet 11.7. Na kole vinohrady do okolí Uherského Hradiště nebo ten samý den za vinaři na Slovanské hradiště v Mikulčicích a nebo zkusit Letní slavnosti vína ve vesničce Skalka u Kyjova.
Čtěte více 
Tip na výlet: Muzeum nově odhaluje tajemství Langobardů
Po třech letech znovu otevřelo Vlastivědné muzeum v Kyjově a kromě modernizace dřívějších expozic je největší novinkou velký prostor věnovaný germánskému kmenu Langobardů. Návštěvníci se mohou projít nad hroby langobardských můžů i žen. Moderní vizualizace u jednoho hrobu provede příchozího napříč staletími. 
Čtěte více 
Kampaň pomáhá turistům najít slovácké producenty
Slovácko nabízí řadu zajímavých místních producentů a ti jsou často tím pravým „kořením“ pro turisty. Právě kontakt s takovými zajímavostmi umožňuje celostátní kampaň Regiony sobě. Nechte se inspirovat k návštěvě, nebo pokud sami něco vyrábíte, staňte se součástí databáze.
Čtěte více 
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru