27.8.2021 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky z oblasti turistického ruchu Slovácka.  

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek letos budou
Nejen obyvatelé Uherského Hradiště se radují, že o víkendu 10.-12. 9. město opět ožije, a to především ve znamení folkloru, tradic, burčáku a dobrého vína.
Čtěte více
Do prvního burčáku chybí už jen týdny
Slovácko se už připravuje na blížící se období vinobraní spojené nejen s velkým objemem práce vinařů, ale i se slavnostmi vína a ochutnáváním burčáku. Kvůli pandemickým opatřením se bohužel letos neuskuteční masově navštěvované říjnové burčákové pochody. Už v září ale začne maraton slavností vinobraní s pestrou nabídkou zábavy. 
Čtěte více 
Slovácko opět přijímá žádosti o regionální značky
Tradiční i netradiční regionální výrobce hledají sdružení Region Slovácko a Turistická asociace Slovácko. Vypisují letos už druhou společnou výzvu příjmu žádostí těch, kteří jsou pyšní na to, co vyrábějí a chtějí dát světu na vědomí, že to vyrábějí na Slovácku tím, že získají certifikovanou značku.  
Více informací
Ořechy a med: letošní téma Slováckého festivalu chutí a vůní
Všichni příznivci slovácké kuchyně netrpělivě očekávají sobotu 25. září. Ve Skanzenu Rochus v Uherském Hradišti se uskuteční 7. ročník Slováckého festivalu chutí a vůní. Během dne bude připraven i doprovodný, převážně folklorně laděný program a soutěže. Tématem letošního ročníku jsou ořechy a med. Nejen kolem těchto dvou surovin se ale bude točit sortiment nebízený takřka 30 prodejci. Nebude chybět víno od místních vinařů a pivo z lokálních pivovarů.
Více informací
Tip na výlet: Military muzeum ve Vlkoši
Už zítra 28.8. se koná každoročně nejvetší akce Military muzea Vlkoš - Vlkošské dny vojenských tradic s ukázkou bitvy. Pokud ji snad promeškáte, určitě si na Military muzeum vzpomeňte při plánování podzimních výletů. Expozice vás překvapí mnoha stovkami exponátů vojenské historie i současnosti. 
Více o muzeu
Morava Run: Štafetový závod i úspěšná benefice
Tým s názvem Slovácko pomáhá doběhl téměř 270 km dlouhý štafetový závod Morava Run v čase 25 hodin 26 minut jako 14. z 32 týmů. Díky uběhnutým kilometrům a dobré vůli firem i jednotlivců pomohl vybrat 92.467,- Kč na bezbariérové bydlení pro nemocnou Anežku z Nedakonic.
Čtěte více
Šlapání hroznů dívčí nohou
Ženy, víno, zpěv. V podobném duchu se ponese akce Šlapání hroznů dívčí nohou, a to v sobotu 25. září. Těšit se můžete také na burčák, folklorní pořad, šermíře, vinařskou olympiádu nebo večerní poslech dvou kapel.
To vše v Boršicích, ve vinařství Dvůr pod Starýma horama.

Čtěte více
Prázdniny končí, sezóna na Baťově kanále nikoliv
Nestihli jste během léta žádnou plavbu? Možnost máte ještě během celého měsíce září. Pravidelné plavby probíhají ze Spytihněvi i Petrova. Nebo si pronajměte motorový člun. A co třeba hausbót?
Stručný přehled
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru