12.2.2021 - Vážení kolegové, přinášíme první novinky z oblasti turistického ruchu Slovácka v roce 2021.  

Letecké muzeum v Kunovicích chystá novinky
V sobotu 13. 2. proběhne přesun nového letounu do Leteckého muzea v Kunovicích. S tím bude souviset také nové rozmístění stávajících exponátů.
Čtěte více
Prvotní šok vystřídalo přemýšlení o způsobu přežití
Co mají společného Slovácký dvůr v Ostrožské Nové Vsi a restaurace Beef & Beer v Uherském Hradišti? Majitele. Je jím pan Marek Šmíd a v rozhovoru se rozpovídal nejen o vedení podniků v době covidové.
Přečtěte si rozhovor
Fašank se přesunul
do online prostředí
Festival masopustních tradic Fašank se stal tradiční akcí, na kterou z celé republiky pravidelně přijíždějí příznivci folkloru, zábavy a také chutí do malebné obce Strání. Protože vládní nařízení a epidemiologická situace letos nedovolí sejít se a veselit se na tradičních programech, rozhodli se organizátoři tento ročník přenést do online prostředí. S online fašankovou akcí se připojuje také Veselí nad Moravou.
Více informací
Podaří se letos zrealizovat "odložené" jízdy králů?
V loňském roce se všichni těšili z mimořádné situace, kdy se měly konat 3 jízdy králů - v Kunovicích, Hluku a Vlčnově. Bylo však nutné všechny přesunout. Organizátoři doufají, že jízdy proběhnou letos. S plánováním jsou ale vzhledem k nejasně se vyvíjející epidemické situaci opatrní. Ve hře jsou posuny termínů i krácení programů.
Baťův kanál chystá další novinky
Baťův kanál, přestože už nyní je velkou atraktivitou Slovácka, stále plánuje novinky. V poslední době jsou to hlavně ty v Hodoníně a Veselí nad Moravou. V Hodoníně už se finalizuje podoba zbrusu nového přístavu a ve Veselí nad Moravou se rodí nápad na nový okruh s unikátním zdvihadlem lodí. Více se dovíte ZDE.
Tip na výlet: zabíjačka
z výdejního okýnka
Po tradičních zabíjačkách je mnohým smutno. Je jich méně a méně, ale to neznamená, že nejsou i pozitivní zprávy. Ve Vinných sklepech Skalák u Kyjova se ujaly zabíjačky i v době koronaviru a na 19.2. spojují sklepy s touto tradiční akcí i aktuálně moderní výdejové okýnko. 
Více informací
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru