7.5.2021 - Vážení kolegové, přinášíme další novinky z oblasti turistického ruchu Slovácka.  

Víkend památkových domků letos v rekordním počtu
Už za měsíc proběhne další ročník Víkendu památkových domků, objektů lidového stavitelství a malých muzeí. 5. a 6. 6. budou mít lidé možnost putovat po 59 objektech na území celého Slovácka.
Informace k akci
Atrakce Slovácka se otevírají. Můžete na Cimburk, do skanzenů nebo na Baťův kanál
Turistická nabídka Slovácka se po uvolňování restrikcí pomalu ale jistě rozšiřuje. Některá místa mají dokonce otevřeno denně, jako například Archeoskanzen Modrá, Letecké muzeum v Kunovicích nebo hrad Cimburk. O víkendech můžete vyrazit do Skanzenu Strážnice, na Travičnou do salaše i na rozhlednu a zavřené dveře už nejsou dokonce ani u některých vinařů v Plžích v Petrově.
Čtěte více 
Strážnické slavnosti budou online
Letošní Mezinárodní folklorní festival Strážnice bude poslední červnový víkend opět bez účasti diváků a návštěvníků. Předtočeny a připraveny ale budou čtyři pořady, které budou následně prezentovány prostřednictvím vysílání TV Noe, ČT art, rozhlasových médií ČRo, Radio Proglas a internetových platforem. Více si přečtěte ZDE.
Tip na výlet: Bílé Karpaty
Jaro je obdobím, kdy jsou Bílé Karpaty obzvlášť nádherné. Všechno se zelená, kvetou vzácné orchideje, ale také bylinky. Na lukách v těchto dnech nasbíráte například pampeličky, plicník lékařský, prvosenku jarní a další. Vydat se můžete na pěší túru nebo na kolo. Stačí si vybrat úsek, okruh, naučnou stezku nebo nějaký konkrétní cíl. Třeba Javořinu!
Nabídce Slovácka pomohou novinky slovenského příhraničí
Slovácko je turisticky lákavé i sousedstvím se slovenskými regiony, kam lze vyrážet za výlety. Letos se můžeme těšit na novou rozhlednu v Holíči, turistické kočáry ve Skalici nebo nová muzea v Senici a Sobotišti.
Více informací
Kolektiv Regionu Slovácko a Turistické asociace Slovácko
Tel. 775 004 523
Tel. 572 525 530
Facebook
www.slovacko.cz
Odhlásit se z newsletteru