Nezobrazuje se Vám email správně? Klikněte sem
Speciální dušičkové prohlídky při svíčkách
Tu pravou dušičkovou atmosféru si můžete užít díky speciálním prohlídkám, které připravilo TIC BRNO ve spolupráci s Kapucínskou hrobkou.  Čekají na vás totiž mimořádné večerní prohlídky dvou podzemních prostor – Kostnice sv. Jakuba a Kapucínské hrobky.

Druhá největší kostnice v Evropě, hned po té pařížské, ukrývá desetitisíce lidských ostatků. Pod kapucínským kostelem našlo místo posledního odpočinku více než sto padesát kapucínů a kolem padesáti dobrodinců. Kde jinde si působivěji připomenout Památku zesnulých? Pořadatelé vás Kostnicí sv. Jakuba provedou za svitu svíček a v Kapucínské hrobce nahlédnete do míst věčného odpočinku řádových bratří.
Dozvědět se víc
Názvy ulic ve středu města Brna během staletí
Když procházíte městem, vnímáte názvy ulic, po kterých kráčíte? Projděte se s námi ulicemi v centru Brna a seznamte se s jejich názvy tak, jak se postupně měnily od 13. století až po současnost. Ne/známým názvům ulic je určena dopolední procházka 20. října..
 
Dozvědět se víc
Po stopách Barviče a Novotného a jejich spolupracovníků
Období, kdy se v převážně německy mluvícím Brně začínají prosazovat české aktivity, jako bylo české knihkupectví, dívčí škola nebo divadlo, je věnována odpolední procházka 20. října. Letos je tomu totiž 135 let, kdy Joža Barvič otevřel své knihkupectví…!
Dozvědět se víc
Ze vzpomínek brněnských Němců
Na procházce 21. října se podíváte se na meziválečné Brno očima Němců, kteří zde žili a jejichž vzpomínky na město, které už neexistuje, nejsou zaváté pozdějšími nánosy a mohou tak být zajímavé i pro současné Brňany. Prohlídka bude doplněna dobovými fotkami.
Dozvědět se víc
Slavné vily v Masarykově čtvrti a v Pisárkách
Projděte se 27. října jednou z nejkrásnějších vilových čtvrtí v Brně, ve které uvidíte řadu slavných funkcionalistických vil z 20. a 30. let 20. století. Dozvíte se o architektech, kteří tyto stavby vytvořili, a o zajímavých osobnostech, které zde žijí nebo žily.
 
Dozvědět se víc
Oblast nejstarších brněnských vil v Černých Polích
Den státního svátku bude patřit vile Tugendhat, jediné z brněnských památek, která je na seznamu UNESCO, a dalším krásným a zajímavým vilám v Černých Polích. S průvodkyní se 28. října projdete ulicemi Černopolní, Schodová a Antonína Slavíka.
Dozvědět se víc
Naposledy minibusem?
V létě chladí, v zimě hřeje. Co to je? Náš minibus. V neděli 21. října se jím můžete letos naposledy svézt za brněnskými hrady. Na hradech Veveří a Špilberk vystoupíte, ale během jízdy se dozvíte řadu dalších zajímavostí o místech, která budete míjet.
 
 
Dozvědět se víc
Káznice ožívá
Bývalá káznice na Cejlu je místem pohnuté historie a unikátním prostorem, který může inspirovat a pozitivně ovlivňovat své okolí i celé Brno. Káznice nyní ožívá novou dramaturgií díky spolupráci TIC BRNO a občanského sdružení Tripitaka. A stále zve na prohlídky! 
Dozvědět se víc
To je talent je tu!
Soutěž mladých talentů v kategoriích klasická hudba a hra na hudební nástroj proběhne 18. října v Křišťálovém sále Steré radnice, o týden později 25. října v Sále Břetislava Bakaly se uskuteční soutěž populární hudby pro jednotlivce i kapely. Přijďte fandit!
 
Dozvědět se víc
No art: Surf Film Festival
Podzim prozáří slunečné filmy o surfování na vlnách! V rámci prvního ročníku Brno Surf Film Festivalu promítne Kino Art 26. a 27. října sedm zahraničních a dva tuzemské snímky. Těšte se na filmy z evropského pobřeží Atlantiku i daleké Afriky či Indonésie!
Dozvědět se víc
Das Film fest
Kino Art také hostí již 13. ročník festivalu německy mluvených filmů DAS FILMFEST. Bude se konat 29. 10. – 2. 11. a kromě tradičních projekcí v kinosále se diváci mohou těšit i na promítání v Místodržitelském paláci Moravské galerie v Brně. Bude uvedeno pět programových sekcí, které nabídnou drsný policejní thriller, romantickou roadmovie, snímek o dospívání i dokument věnovaný Miloši Formanovi, opomenuty nebudou ani krátké filmy.
 
  
Dozvědět se víc
Brněnská 16
59. ročník mezinárodního festivalu krátkých filmů Brněnská 16 je za námi, všechny boje byly dobojovány. Porota rozdala celkem čtyři Čestná uznání, konkrétně snímkům Hranice alchymie, Hoissuru, Pán a Tygr. Udílela také Hlavní cenu, která byla udělena filmu Zvíře (režie Bahman Ark a Bahram Ark). Cenu studentské poroty si odnesl Jan-Karel Pavlík za HOVNO2028. Cenu udíleli také diváci, u kterých vyhrál snímek Čuník.
Jubilejní 60. ročník se bude konat 9. –12. 10. 2019
Dozvědět se víc
   
Vstupenky od smsticketu dostanete
v informačním centru TO JE Brno


Nejjednodušší cesta ke vstupenkám? Výběr akcí z celé České republiky? V informačním centru TO JE Brno!

Jen v Panenské ulici, jako v jediné kamenné prodejně v Brně, zakoupíte vstupenky od smsticketu.

Otvírací doba IC TO JE Brno je pondělí až neděle od 9 do 18 hodin.

Adresa: Panenská 1, 658 78 Brno
Otevřeno: denně 9.00 – 18.00 bez přestávky
Tel.: +420 513 039 035
ALFONS MUCHA: DVA SVĚTY – SLOVANSKÁ EPOPEJ
Výstava
do 31. 12. 2018
Další termíny
KOUPIT
BOŽIDARA TURZONOVOVÁ A JIŘÍ PAVLICA S HRADIŠŤANEM
Koncert
23. 10. 2018 - 19.00
Společenské centrum Bystrc
KOUPIT
HLASkontraBAS
Koncert
25. 10. 2018 - 19.30
Klub Leitnerova
KOUPIT
JAK VZNIKLA REPUBLIKA - BRNO 1918
Komentovaná prohlídka
27. a 28. 10. 2018
Sraz: před Besedním domem
KOUPIT
NEZMAŘI
Koncert
30. 10. 2018 - 19.30
KS Omega - Musilka
KOUPIT
Martin Konvička trio
Koncert
31. 10. 2018 - 19.30
Klub Leitnerova
KOUPIT
Adéla Nováková
vedoucí oddělení marketingu a komunikace

+420 725 047 701   e-mail: novakova@ticbrno.cz
    Facebook            YouTube           
TIC BRNO, příspěvková organizace
Radnická 365/2, 602 00 Brno